realist olun

srpl55

Yeni Üye
arkadaşlar bu bölümü bitirip öğretmen olma hayali kurduğunuza inanamıyorum.Lütfen gerçekçi olun.Halihazırda edb mezunu olup kpss barajına takılan binlerce işsiz varken sizin de bu işsizler güruhuna katılmanız mukadder değil mi? Keşke kendinize daha elle tutulur hedefler koysanız ve zamanınızı boşa harcamasanız.

seher

Özel Üye
mesela ne gibi hedefler örnek verebilirmisin:confused:
birçok meslekte garanti iş yok ki
bizde diplomamızı alır bir dershanede çalışırız ya da bir okulda sözleşmemizi yaparız kpss de iyi bir puan alabiliriz atamamız gelir...

ECRİN90

Özel Üye
arkadaşlar bu bölümü bitirip öğretmen olma hayali kurduğunuza inanamıyorum.Lütfen gerçekçi olun.Halihazırda edb mezunu olup kpss barajına takılan binlerce işsiz varken sizin de bu işsizler güruhuna katılmanız mukadder değil mi? Keşke kendinize daha elle tutulur hedefler koysanız ve zamanınızı boşa harcamasanız.
Öncelikle sitemize teşrifinizden ötürü teşekkürler...

Bizler Türk Dili ve Edebiyatı öğrencileri, mezun olunca alacağımız diploma ile örgünde okuyan arkadaşlarımızın diplomalarının eşit olacağından haberiniz vardır umarım... Nasıl ki örgün mezunları KPSS ye girip yeterli puanı aldıktan sonra öğretmenlik yapabiliyorlarsa bizler de aynı şekilde öğretmen olacağız. Zaten KPSS yi aöf de bu bölümü başarılı olarak okuyanlar kazanacaktır, şüpheniz olmasın. Sizin dediğiniz gibi KPSS barajına takılanlar örgünde başarılı olmayan öğrencilerdir :) Ayrıca her şey KPSS demek değil.. Burada her sokak başında bir dershane mevcut... Bunun 4 yıl sonrasını düşünecek olursak daha da çoğalacaktır.. Bizler de, KPSS kazanıncaya kadar dershanelerde çalışırız... Her öğretmenin yaptığı gibi ;) Bizi düşündüğünüz için teşekkürler ... :cool:

estur

Yeni Üye
sanırım siz realist oldunuz nasıl olsa Türkiyede işsizlik hatsafada okumaya gerek yok en iyisi evde boş boş oturayım dediniz .boş boş otururkende bizleri düşündünüz bizede realist evde boş oturma yöntemini tavsiye ettiniz , çoook teşekkürler.. size iyi realist oturmalar .. biz almayalım ..

estur

Yeni Üye
Öncelikle sitemize teşrifinizden ötürü teşekkürler...

Bizler Türk Dili ve Edebiyatı öğrencileri, mezun olunca alacağımız diploma ile örgünde okuyan arkadaşlarımızın diplomalarının eşit olacağından haberiniz vardır umarım... Nasıl ki örgün mezunları KPSS ye girip yeterli puanı aldıktan sonra öğretmenlik yapabiliyorlarsa bizler de aynı şekilde öğretmen olacağız. Zaten KPSS yi aöf de bu bölümü başarılı olarak okuyanlar kazanacaktır, şüpheniz olmasın. Sizin dediğiniz gibi KPSS barajına takılanlar örgünde başarılı olmayan öğrencilerdir :) Ayrıca her şey KPSS demek değil.. Burada her sokak başında bir dershane mevcut... Bunun 4 yıl sonrasını düşünecek olursak daha da çoğalacaktır.. Bizler de, KPSS kazanıncaya kadar dershanelerde çalışırız... Her öğretmenin yaptığı gibi ;) Bizi düşündüğünüz için teşekkürler ... :cool:
çok güzel yazmışsın eline sağlık

kevin_norton

Yeni Üye
İkinizi cevapı da süper elinize sağlık.Şimdi atalarımız yine der ki dereyi görmeden paçaları sıvamak.Yani ortada herhangi bir olay yokken varmış gibi gaza gelip saçmalamak.ortada fol yok yumurta yokken gereksiz yere plan yapmaya başlamak.

kendini çok fazla kaptırmak, boşuna ümitlenmek. sonunda kişinin büyük hayal kırıklığı yaşaması olasıdır. bunu engellemek için kişi akılcı düşünmeli, çok fazla hayal kurmadan ayaklarını yere sağlam basmalıdır. bu durum çok tehlikeli sonuçlar doğurabileceği gibi zararsız ufak hayal kırıklıkları da yaşatabilir. örneğin filmin cd'si arkadaştan gelmeden tutup türkçe altyazıları indirirsiniz, arkadaş cd'yi getirmez. öyle kalırsınız paçaları sıvadığınızla. bu hafif hasarla atlatılabilecek bir hayal kırıklığıdır. arkadaşınız hafif hasar alacaktır, iki günlük raporla kurtarabilir. filme göre bu 4 güne kadar çıkabilir. evet...

ya da şu var:doğmamış çocuğa don biçmek.

yani;henüz kesinleşmemiş ya da olmamış bir olay için yorum yapmak , o iş üstüne çalışmalar yapmak anlamına gelir.

ya da şu var;
kasaptaki ete soğan doğranmaz

böyle cümleler kurulmasın bu millete. yani, esasında özkök'ün dediği hayli anlaşılır: zamanı gelmemiş bir olay için neden eylemde bulunayım demiş. ama bakalım halkın burdan çıkardığı manalar nelerdir.

(hiçbiri sallama değildir üstadım, dün akşam haberlerde izlediklerim bunlar)

----50'li yaşlarında bir teyze: ben doğrarım valla, ete soğan doğranmaz mı ya, tadını güzelleştirir soğan etin.

----30'lu yaşlarında bir abimiz: burda söylenmek istenen şey gibi ya, ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca, böyle bişey demek istemiş.

yuh.

hayali

Yeni Üye
Sana yararı olabileceğine inanmıyorsan, umudun yoksa o zaman okusan da bir fayda görebileceğini düşünmüyorum. Bütün memurlar kpss yi geçmek zorunda. Sistemin içeriğini veya işleyişini beğenmeyebilirsin, buna hak veririm. Ama ne kadar mantıksız olsa da, elimizde bu var, bu sisteme uyacağız :p:D

ECRİN90

Özel Üye
Dediğiniz gibi, farklı bir alternatif sunulmuyor aöf öğrencilerine.. KPSS şartı her memur adayının aşması gereken bir engel.. Hazmedilemeyen ne hala anlamıyorum..

kevin_norton

Yeni Üye
Hazmedilemeyen bilgisiz daha Osmanlıca okumayı bilmeyen örgün eğitimlerin hataları kendilerinde arayacaklarına aöf ögrencileriyle ugraşmaları.Kendi bilgisizliklerini böyle örte bileceklerini sanıyorlar.Kardeşim zaman değişti artık salla başını al maaşını devri kapandı.İçi kof bilgisiz hocalar böyle köşeye itilmeye her zaman mahkum analadın mı.Ben onların yerinde olsam zaten öyle yapıyorum 4 yıllık bir aöf bir ikinci üniversite bitirerek boş kafalarını doldurmaları.Tavsiyem bu kendisi bilir.Zorla güzellik olmaz.Ne ekersen onu biçersin.Onun için ne yapmak lazım;

Bıkmadan,yorulmadan,yılgınlığa düşmeden,
sürekli okumalıyız. Okurken bir yandan,daha
önce okuduklarımızdan belleğimizde kalan izin
üzerini örten tozu,kiri temizlemeli, (unutulmaya yüz tutmuş bilgileri anımsamak ) bir yandan da bu izi derinleştirmeye çalışmalıyız.
okey mi ?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl