Fenerbahçe-Beşiktaş Derbisini Kim Kazanır?

Fenerbahçe-Beşiktaş Derbisini Kim Kazanır?

• Fenerbahçe

Kullanılan: 21 48.8%
  • Beşiktaş

Kullanılan: 16 37.2%
  • Beraberlik

Kullanılan: 6 14.0%

• Kullanılan toplam oy
    43

Hazır-Cevap

Özel Üye
Futbola yakışmayan görüntüler,gerginlik ve stres.
Luganonun Boboya yaptığı verilmeyen bir penaltı.
Bilicanın penaltı kullanıcılacağı sırada yaptığı çirkin hareket.Futbola saygısızlık,taraftarlara saygısızlık ve misafir takıma saygısızlık.Daha ne denilebir ki!
Bu tür davranışlar futboldaki fair play anlayışını düşürüyor.Gereksiz açılan çukur ve penaltının o çukur üzerinden kullanılması.
Hakemde diğer kaleden attırabilirdi garip.4 hakemde bunu farkedemedi mi?Farklı,enteresanlıklarla dolu bir derbi gecesiydi...

avci41

Yeni Üye
ilk önce canlarını dişine takan hakeme ve ahlaksız fbli futbolculara bakmadan mücadelesini eden takımımı penaltı kacıran bobo dahil kutluyorum..

ve gelelim şereften yoksun hakeme penaltıyı calamadı emreyi,luganoyu,bilicayı atamadı.. ernst ve toramana şaka gibi kırmızı kartlar verdi..
daha ne diyim bilmiyorum ama mac öncesi hakem hakkındaki tahminlerimin hepsi cıktı malasef..
fener mac sonu şampiyonluk sevinclerine hüseyin göceki de davet etseydi keşke alınmıştır %100
bilica ,emre ve kugano ; insan desem deil öküz desem hafif kalırlar sadece hakemle rakiple oynayan böyle antipatik oyunculara sahip olmadğımız iiçin şükürler olsun diyorum .. bu yaşıma kadar futbol izledim penaltı noktasının kazınmasını ilk defa görüyorum o kadar yani..

türk futbolu bugün kadıköye gömülmüştür mhk,hakem ,fbli futbolcular ve pozisyonları inkar eden fb taraftarları bu gecen nasıl vicdanı rahat uyucak cok merak ediyorumm..

ve süleyman seba başkanımızın lafıyla bitiryorum ; Şerefli mağlubiyetleri , Şerefsiz galibiyetlere tercih ederiz.

avci41

Yeni Üye
Biraz sonra okuyacağınız satırları mağlubiyetin getirdiği bir hayal kırıklığıyla yazdığımı sanmayınız sakın.

10-0`lık tarihi galibiyetle, 0-8`lik tarihi hezimeti yaşamış, en az 200 tane derbi maçını yaşarken seyretmiş bir Beşiktaşlıyım.

Kazanmak için her yolun mübah olduğu kabul edilmiş bir Fenerbahçe zihniyetidir.

Ama bence dün akşam Fenerbahçeliler 7`sinden 70`ine, futbolcusundan,yöneticisine ve toplam seyircisine tarihi ölçüde zavallı bir gece yaşadı.

* * *

Maçın 2. dakikasından 94. Dakikasına kadar oyunun her bölgesinde ve maçın her anında sahada olmayan bir takım var.

Hakem her pozisyonu lehlerine çalmasına rağmen oluşan her pozisyona halen itiraz eden bir seyirci kitlesi.

Her oyuncu sahanın bir köşesinde salya sümük bir şeye itiraz ediyor.

Iki kazma stoperden biri topa elle,öbürü adama tekmeyle giriyor.

Zavallı santraforları boş kaleye topu atamıyor, orta sahaları iki pas yapamıyor.

Bütün stad toplanmış halen sadece hakeme itiraz ediyor, Başkan hop oturup hop kalkıyor.

Hele bir penaltı noktasının Bilica tarafından delinmesi olayı var ki...

40 yıllık hayatımda böyle zavallı, böyle alçakça, böyle kulüp değerlerini ayaklar altına alan ezik bir davranışı görmedim.

Çatladıkapıspor topçusu olsa utanır insan kendini bu derece alçaltmaya.

Futbolcunun bir onuru, sporcu duruşu vardır.

5 vakit namaz kıldığı söylenen oyuncunun kırmızı kart sahtekarlığı üzerine "vallahi vurdu" yalanını söylemesine gözlerimle inanamadım.

Son dakikalarda meccali kalmamış, yerlerde sürünen, sürekli hakeme ağlayan bir takım.

Bütün bunlar ne için?

Hadi diyelim şampiyonluk maçıydı herşey yerli yerine otursun.

Hayır, Bursaspor`un bir puan gerisinden takibe devam.

Hepsi bu.

Ama o da ne?

50.000 kişi stadı terk etmiyor ve kutlamalara devam ediyor.

Neyi?

Güzel futbol? Verilmeyen penaltı? Çıkmayan kartlar? Yakışıklı hakem?

Neyi kutluyorsun kardeşim, söylesene?

Daha 4 hafta bu şekilde ittir kaktır, bunun gibi 3 hakem daha bulsam şampiyon olurummu mu kutluyorsun?

250 TL bilete parayı bunun için mi verdin? Formayı bunun için mi çektin geldin?

Bu mudur futboldan, şampiyonluktan anladığın?

Ve maç spikerinizden, yazarınıza, topçunuzdan, seyircinize hepinizi aynı çizgide görüyorum.

Valla yıllardır sizi bilirim, ancak kollektif olarak "ZAVALLI" zihniyetinizde yeni bir zirve noktasına şahit oluyorum.

Bence bu zihniyet "şampiyon" olamaz..

Şampiyonluk farklı bir zihniyet gerektirir.

* * * * *

Bize gelecek olursak, kendimiz ettik kendimiz bulduk.

Yönetim,takım ve taraftar olarak.

Hoca da takıma dahildir.

Şapkamızı önümüze koyup şu federasyon ve MHK işini artık çözmemiz lazım.

Burada Başkan doğru isimleri bulup onları bu kurullara sokmalıdır, bizim bu adamlarla oralarda da rekabet etmemiz lazım.

Yoksa bunların utanmasını çok bekleriz,

Maalesef ar,şeref,namus,utanma,adalet gibi mevhumlara çok uzak bir ülkede yaşıyoruz.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Hakem genel Olarak kötü yönetti.
Derbinin Ağırlığını Kaldıramadı.
Bilica gibi bir oyuncunun hırsına yenilerek gibi penaltı noktasını kazması resmen fiyaskodur...ikinci sarı kart alması gerekirdi...o penaltı gol olsaydı ve 10 kişi kalsaydık diyetini kim ödeyecekti...yönetimin bu oyuncuya ceza vermesi gerekir...galibiyetimiz değil de bu olay konusuluyor..malesef

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz