Öğretmen Olmak Kolaylaşıyor

ECRİN90

Özel Üye
Fen-Edebiyat ve ilahiyat fakülteleri öğrencilerine yüksek lisans yapmadan öğretmen olmanın yolu açıldı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Fen, Edebiyat ve İlahiyat fakültesi öğrencilerine, öğretmenlik yolunu açan bir karar aldı.

YÖK'ün aldığı kararla 2009- 2010 öğretim yılından itibaren İstanbul, Marmara, Atatürk ve Uludağ üniversitelerinin Edebiyat, Fen ve İlahiyat fakültelerinde lisans öğretimi sırasında Pedagojik formasyon dersleri verilecek. Önceki uygulamada, öğrenciler mezun olduktan sonra 1.5 yıl formasyon eğitimi alıyordu. YÖK, formasyon isteyen diğer üniversitelerin taleplerini de değerlendirecek.

DEĞERLENDİRME YAPILACAK

Bu değerlendirme sonrasında başka fakültelerde de lisans sürecinde formasyon eğitimi verilmesi gündeme gelecek.

*Samanyolu haber

kevin_norton

Yeni Üye
Ya bize aof e formasyon yok mu.Bize nolacak şimdi.Bize niye vermiyor okurken.

ECRİN90

Özel Üye
formasyon yok denilmiyor.. DEĞERLENDİRME YAPILACAK

Bu değerlendirme sonrasında başka fakültelerde de lisans sürecinde formasyon eğitimi verilmesi gündeme gelecek.

deniyor.. bekleyıp görecez ;)

iboesra

Yeni Üye
problem öğretmen olmak değilki bu ülke de olduktan sonra.....

ECRİN90

Özel Üye
seni hiç ama hiç unutmucam ...bana hak veren ilk kişi olduğun için ... bişiler ısmarlamama izin verirmsin:d
Haklısın çünkü öğretmen olmak evden çalışmak kadar kolay ama sonrası için aynı şeyi söylemek mümkün değil :)

kevin_norton

Yeni Üye
formasyon yok denilmiyor.. DEĞERLENDİRME YAPILACAK

deniyor.. bekleyıp görecez ;)

inşallah verirler ben de Türk dili ve edebiyatı öğretmeni olmayı çooookk istiyorum.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara