Atanmayan öğretmenler" yollara düştü

ECRİN90

Özel Üye
Kamu Emekçileri Sendikası 'na (KESK) bağlı Eğitim-Sen'in İstanbul ve Şanlıurfa'da başlayarak 17 Nisan'da Ankara'da mitingle son bulacak "Atanamayan öğretmenler" yürüyüşünün Konya ayağı yapıldı.

Eğitim-Sen tarafından organize edilen 14 Nisan'da İstanbul ile Şanlıurfa merkezli iki koldan Ankara'ya doğru başlayan "Atanamayan Öğretmenler" yürüyüşü Konya'da devam etti. Şanlıurfa'dan Ankara'ya yürümeye başlayan öğretmenler Karaman'ın ardından Konya Anıt Alanı'nda sendikanın Konya şubesi üyeleriyle bir araya geldi. Buradan Eğitim-Sen Konya şube binasına yürümek isteyen grupla polis arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Yapılan görüşmeler sonucu slogan atarak kaldırımdan yürüyen grup, Eğitim-Sen Konya şube binası önünde toplantı.

Burada bir konuşma yapan Eğitim-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Açıl Önel, Şanlıurfa ve İstanbul'dan başlayan bu yürüyüşün yarın Ankara'da son bulanacağını belirterek, "Yarın Ankara'da İstanbul'dan gelen arkadaşlarla da birleşerek bir miting düzenleyeceğiz. Biz bu mitingi çocuklarımıza daha iyi bir eğitim ortamı, daha kaliteli demokratik bir eğitim sağlamak için yapıyoruz" dedi.

Bir süre slogan atan grup daha sonra sessizce şube binasına girdi. Geceyi Konya'da geçirecek olan grup, sabah saatlerinde Ankara'ya hareket edecek.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO