Formasyon verilecek mi ? bunalıma girdim

merd

Yeni Üye
Arkadaşlar açıköğretim fakültesi türk dili ve edebiyatı bölümü öğrencilerine formasyon verecekler mi? bazısı onu da verirlerse tam olur mümkün değil diye dalga geçiyor bazısı 3.sınıfta verilecek bazısı 2.sınıfta verilecek bazısıda ortalamanın 2.5 olmasını isteyecekler bazısı veremezler o kadar öğrenciye formasyon hiçbir üniversite veremez bazısı da tezsiz yüksek lisans yapacaksın aöflere tezsiz yüksek lisans kalkmadı diyor kafayı sıyırmak üzereyim ne biçim iş 4 yılımı bu bölüme verecem psikolojim alt üst olacak 4 yıl boyunca çile çekecem ve 4 yıl sonra da hiç bi halt olamayacaksam salakmıyım ben okuyayım bu bölümü formasyon vermeyeceklerse ne diye açıyorlar bu bölümü keyfinemi ya da genel kültürümüz artsın diyemi okuyacaz bu bölümü kim keyf için böyle bir bölümü 4 yıl okumak ister dalga mı geçiyorlar bunlar bizimle madem böyle bi bölüm açıyorlar şartını şurtunu açıkça belirtsinler ne biçim iş bunet olarak bir bilgisi olan var mı formasyon hakkında ya da formasyon verilmeme ihtimali varmı?

merd

Yeni Üye
Gerekli bilgiye burdan ulaşabilirsiniz ;) İyi forumlar..
iyide burda da belli değilki formasyon verip vermeyecekleri mezun olursa formasyon alırsa öğretmen olur diyor iyi güzel de tezsiz yüksek lisans kaldırılmadımı nasıl alacaz formasyonu o zaman

merd

Yeni Üye
(bende dahil) boşuna okuyorsunuz bu bölümü boşuna formasyon nedir haberiniz bile yok verseler de olur vermeseler de olur havalarındasınız sizden de edebiyatçı olursa benden de başbakan olur insan biraz araştırır fikir ortaya koyar

estur

Yeni Üye
arkadaşım ümidin yoksa bu bölümden , bırak sildir kaydını , kötü enerjini kendine sakla , sen çok araştırmışsın baksana kafan karışmış :) , relax ol biraz , okumaya niyetliysen devam et , biz bir taşın altına elimizi koyduk elimiz kanasada acısada elimizi çekmeye niyetimiz yok .. umudun yoksa yoldan çekil .

edebiy@tçı

Yeni Üye
arkadaşım ümidin yoksa bu bölümden , bırak sildir kaydını , kötü enerjini kendine sakla , sen çok araştırmışsın baksana kafan karışmış :) , relax ol biraz , okumaya niyetliysen devam et , biz bir taşın altına elimizi koyduk elimiz kanasada acısada elimizi çekmeye niyetimiz yok .. umudun yoksa yoldan çekil .
katılıyorum sana canım zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır sonuçta;);)

merd

Yeni Üye
"Bir insan kendini Türk Dili ve Edebiyatı�da geliştirmek istiyorsa ve bunun sonucunda gerekli koşulları sağlamışsa tabii ki öğretmen olacaktır. Öğretmen olmanın koşulları bellidir. Öğrenci mezun olacak, formasyon alacak, Kamu Personeli Seçme Sınavı�da başarılı olacak ve Milli Eğitim Bakanlığı�ın açacağı kadrolara müracaat edecek. Bunların tamamı Açıköğretim Fakültesi mezunları için de geçerlidir."

siz şimdi böyle bir açıklamayamı umut bağlıyorsunuz burda nerde aöf edebiyat okuyanlara formasyon verecez demiş ? üstelik dalga geçmiş gibi algıladım bunu ben mezun olacak(olabilirse)formasyon alacak(nasıl alacaksa) adam dalga geçmiş

ben size okumayın bıraklım bu bölümü diye bişey demedim bilmem ne başkanı çıkıp bi konuşmasında formasyon kelimesi ağzından çıkınca hemen atlıyorsunuz formasyonda son durum diye konu açıyorsunuz yav iyide adam dememişki aöf edebiyat okuyanlara formasyon verecez aksine kapatmışlar tezsiz yüksek lisansı ee formasyonu nasıl alacaksınız rüyanızdamı ? ben heryere mail attım sizde mail atın anadolu üniversitesine bilmem ne yapın örgündekilerin o kadar baskısı var biz susarsak sizce bize yedirirlermi formasyonu ağlamayana meme vermezler cin olmadan adam çarpmaya çalışmayın formasyon olmadan öğretmenliği rüyanızda görürsünüz durduğunuz yerden kimse sizi öğretmen yapmaz

ECRİN90

Özel Üye
Merd merhaba;

Öncelikle insan birini nasıl görmek istiyorsa öyle görür öyle yorumlarmış bilirsin.. Sen de verdiğim kaynağı art niyetli okumuş ve öyle cevaplamışsın..

Kaynakta Açıköğretim fakültesi dekanı diyor.. Bu senin için yeterli bir açıklama değil mi? Değilse söylenen sözde ''Öğretmen olmanın koşulları bellidir. Öğrenci mezun olacak, formasyon alacak, Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda başarılı olacak ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın açacağı kadrolara müracaat edecek. Bunların tamamı Açıköğretim Fakültesi mezunları için de geçerlidir. Bunun koşullarını biz değil, Milli Eğitim Bakanlığı belirliyor'' deniyor. Bu da mı yeterli değil ? Daha bitmedi ;) Yine aöf dekanı şöyle demiş ''“Eğitim anlamında her şey denk”'' .. Örgündeki öğrencilerle aöf okuyan öğrenciler her yönden eşit haklara sahip olacak.. Tek fark ; biri örgün, biri açıktan okuyor..

Aöf okuyanlara Yatay geçiş hakkı dahi tanındı, formasyon mu vermeyecekler_? Sizce de mantıksız olmaz mı?

Eğer bu bölüm sizin için gelecek vâd etmiyorsa çok geçmeden bırakın.. Çünkü sizin gibi onlarca kişi bu şekilde düşünüyor ve biz okuma heveslilerinin önünü kapatıyor..

Saygılarımla ...

hasret merve

Yeni Üye
Teşekkürler ECRİN bilinçli eğitimci olmak gerek...

Hiçbir zafere çiçekli yoldan gidilmez...

Sıkıntı ferahlığın habercisidir...sıkıntıyı nimet bilerek ferahlığı bilene...

Bizler niyetlenerek bu eğitim yoluna çıkmışız Allahın izniyle başarıcağız azim ve çalışmak ile....

merd

Yeni Üye
adamlar bu bölümü açtığına pişman oldu bide formasyon verecekler öylemi formasyon isteyen yokki versinler isteyen olsa paşa paşa verecekler ama siz oturun hayal kurun öyle dikenlerden bahsedin onlarda size formasyon verecekler ÇOK BEKLERSİNİZ bu konu hakkında herkez benim gibi bilgisiz o zaman öle güzel hayaller kuracağınıza sizde örgündekiler gibi baskı yapın mail yagmuruna tutun tel açın korkmayın utanmayın yemezler

ECRİN90

Özel Üye
adamlar bu bölümü açtığına pişman oldu bide formasyon verecekler öylemi formasyon isteyen yokki versinler isteyen olsa paşa paşa verecekler ama siz oturun hayal kurun öyle dikenlerden bahsedin onlarda size formasyon verecekler ÇOK BEKLERSİNİZ bu konu hakkında herkez benim gibi bilgisiz o zaman öle güzel hayaller kuracağınıza sizde örgündekiler gibi baskı yapın mail yagmuruna tutun tel açın korkmayın utanmayın yemezler
Lütfen kelimelerinize dikkat ediniz. Burda sizin gibi düşünen onlarca kişi var ancak tepkisini bu şekilde göstermiyor.. Formasyonun verileceğine dair bilgi verilmiş. Verilmeyecek denirse o zaman tepkimizi gösteririz!

estur

Yeni Üye
kesinle çok sert tabirler kullanıyorsun , şuan sessiz olabiliriz ama hakkımız çiğnenirse gerekeni yapmasınıda biliriz ,türkiyedeki aöf lü sayısı azımsanamayacak kadar çok birleşir hakkımız savunuruz merak etme ..

ECRİN90

Özel Üye
Kim ister bu bölümü diploma almak için okumayı? Ayrıca en kötü ihtimalle formasyon verilmese dahi birçok yerde yine çalışma imkanımız var ;)

merd

Yeni Üye
http://eogrenme.anadolu.edu.tr den giriş yapıp sınav sorularına bakın ordan da kitapçık kodlarına bakın türk dili ve edebiyatının 4 yıllık sınav oturumu verilmiş yani şimdiden belli ne zaman hangi derslerden sınava gireceğimiz bakın orda formasyon dersleri yok

ercin90 öncelikle tebrik ederim notların süper örgüne geç kurtul sen ayrıca formasyon olmadan nerede çalışabiliyorsun polislikten baska bi işe yaramaz

merd

Yeni Üye
kesinle çok sert tabirler kullanıyorsun , şuan sessiz olabiliriz ama hakkımız çiğnenirse gerekeni yapmasınıda biliriz ,türkiyedeki aöf lü sayısı azımsanamayacak kadar çok birleşir hakkımız savunuruz merak etme ..
hakkımız çiğnendi formasyon verilmeyecek o zaman gerekeni yapın savunun hakkımızı da merak etmeyeyim size kanıt gösterdim bi önceki mesajımda formasyon yok

ECRİN90

Özel Üye

Arkadaşlar;Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, iş imkânı en fazla olan bölümlerdendir. Bölüm mezunları bildiğiniz üzre eğitim formasyonu almaksızın dershanelerde, eğitim formasyonunu tamamlamak kaydıyla Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki resmî ve özel okullarda öğretmenlik yapabilmekte; bunun yanı sıra, verilen sertifikalarla Kültür Bakanlığında, Türk Dil Kurumunda, arşivlerde uzman olabilmekte ve TRT’nin çeşitli birimlerinde görev alabilmektedirler. Bunun yanında çeşitli gazete, dergi ve yayınevlerinde (Örn:editör) çalışabilmektedirler. Kendilerini bu konuda ilerleterek Türkolog ünvanına da sahip olabilirler

yukardaki yazıyı forumda paylaşmıştım..

AYSEM_1687

Yeni Üye
ya merd senin amacın ne? eğer bu bölümde okuyorsan GERÇEKTEN, bu kadar ümitsizlikle ve senin açından bu kadar bilgiyle bu bölüm bitirilmez zaten ama yok bu bölümde OKUMUYORSAN ve aksine örgünde okuyup bu bölümü ÇEKEMEYENLERDENSEN bu forumda senin gibilerini çok gördük ve laflarınıza artık karnımız tok... lütfen artık kendi yorumlarını kendine sakla ve biz sana göre bilgisizsek bırak öyle kalalım. insanların moralini bozma artık...

merd

Yeni Üye
ya merd senin amacın ne? eğer bu bölümde okuyorsan GERÇEKTEN, bu kadar ümitsizlikle ve senin açından bu kadar bilgiyle bu bölüm bitirilmez zaten ama yok bu bölümde OKUMUYORSAN ve aksine örgünde okuyup bu bölümü ÇEKEMEYENLERDENSEN bu forumda senin gibilerini çok gördük ve laflarınıza artık karnımız tok... lütfen artık kendi yorumlarını kendine sakla ve biz sana göre bilgisizsek bırak öyle kalalım. insanların moralini bozma artık...
örgündekilerin işi gücü yok gelip forumlarda aöf edebiyatı kötüleyecek :) 4 yıl sonra formasyon almadan mezun olun iş işten geçsin ondan sonra ağlayıp sızlayın neden formasyon vermediniz diye sizin mantıgınız bu çünkü yukardaki mesajlarıma bak kanıt gösterdim formasyon yok diyorum hesabını sorun diyorum halen daha örgündekilerdenmisin bilmem ne bence örgünde okuyanlar aöf edebiyata değil aöf de okuyanlar örgüne kafayı takmış bazılarıda bu formasyon işini takmıyor çünkü ortalamayı 80 yapıp örgüne geçme peşindeler sizin ortalamanız 80 değil 90 olsa yine örgüne almazlar alsalarda 1 kişi fazla olmayacak

ECRİN90

Özel Üye
örgündekilerin işi gücü yok gelip forumlarda aöf edebiyatı kötüleyecek :) 4 yıl sonra formasyon almadan mezun olun iş işten geçsin ondan sonra ağlayıp sızlayın neden formasyon vermediniz diye sizin mantıgınız bu çünkü yukardaki mesajlarıma bak kanıt gösterdim formasyon yok diyorum hesabını sorun diyorum halen daha örgündekilerdenmisin bilmem ne bence örgünde okuyanlar aöf edebiyata değil aöf de okuyanlar örgüne kafayı takmış bazılarıda bu formasyon işini takmıyor çünkü ortalamayı 80 yapıp örgüne geçme peşindeler sizin ortalamanız 80 değil 90 olsa yine örgüne almazlar alsalarda 1 kişi fazla olmayacak
merd bu bölümü tartışma alanına dönüştürme lütfen ikinci ikazım.. düşüncelerini düzgün bir dille anlatabilirsin bu kadar iğneleyici değil.. kimse senle aynı görüşte olacak diye bir şey yok.. bir fikir attın ortaya cevabı aldın, herkes halinden memnun.. ''aa evet haklısın ya ben de bu bölümü yazdıgıma bin pişmanın...'' vs diyen oldu mu? hayır! Demek ki senın dışında herkes eğitimci olmaya hazırlanmak için çabalıyor..
Konu kapanmıştır..

kevin_norton

Yeni Üye
:eek: Üffff yaaaa ama olmaz ki bana da yapılmaz ki bu yaa bürsürü yazmıştım. Yeniden giriş istiyor.Hep böyle oluyor.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl