Master Yapabiliyormuyuz !

itsmylife

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar bu sene AÖF bütünleme ile bitecek insallah benim yasım 29 hemen askere gitmek istemiyorum işlerimden dolayı master imkanımız var mı veya 1 sene daha nasıl uzatabilirim.

Bölüm İşletme AÖF deki 7.senem ve malasef 4.sınıfın 2. senesi :(

Yani mecburen bitecek okul baska bir bölüme falan kayıt yaptırabilirmiyim !

Tesekkurler!

Crazy

Yeni Üye
Merhaba

Merhaba arkadaslar bu sene AÖF bütünleme ile bitecek insallah benim yasım 29 hemen askere gitmek istemiyorum işlerimden dolayı master imkanımız var mı veya 1 sene daha nasıl uzatabilirim.

Bölüm İşletme AÖF deki 7.senem ve malasef 4.sınıfın 2. senesi :(

Yani mecburen bitecek okul baska bir bölüme falan kayıt yaptırabilirmiyim !

Tesekkurler!

Merhaba. Mezun olduktan sonra 1 yıl tecil hakkı oluyor ama sizin yaş 29 olduğu için yaparlarmı bilmiyorum bunu pazartesi günü öğrenirim. Başka bir bölüme kayıt yaptırmanız askerliğe engel olmaz (aof'nin bakşa bir bölümüne) . Master imkanınız hemen olmaz ales sınavına girip kazanarak 2 yıl yüksek lisans yaptıktan sonra olabilir.

itsmylife

Yeni Üye
Tesekkur ederim , bu les sınavları hakkında da bir bilgi alabilirim nasıl basvuruluyor ne zaman oluyor ! Su an 32 yasında hala Aof okuyarak erteleyen arkadaslar tanıyorum bu 29 yas sınırının tam acıklaması nedir acaba onuda ogrenebilirmisiniz !

Tesekkurler...

Crazy

Yeni Üye
Merhaba

Tesekkur ederim , bu les sınavları hakkında da bir bilgi alabilirim nasıl basvuruluyor ne zaman oluyor ! Su an 32 yasında hala Aof okuyarak erteleyen arkadaslar tanıyorum bu 29 yas sınırının tam acıklaması nedir acaba onuda ogrenebilirmisiniz !

Tesekkurler...

Merhaba. Les sınavına başvuruda bulunmak için mezun olmanız gerekiyor. Yılda 2 kere sınav var. Kasım ve mayıs ayının ortalarında yapılıyor. Sınavda matematik ve türkçe soruları çıkıyor. Sınavda hızlı ve çok soru çözmeniz lazım. Sınavı kazandıktan sonra üniversitelere başvuruda bulunuyorsunuz şartlarınız uyuyorsa les e için kabul ediliyorsunuz. 2 yıl eğitiminizi tamamlıyorsunuz. Sonrasında yükselmek sizin elinizde. 32 yaşındaki okuyan ve erteleyenlere gelince böle bir erteleme hakları yok sanırım kaçak durumundalar. Tabiki öğrenirim

itsmylife

Yeni Üye
Tesekkur ederim OSYM nin sitesine girerek LES tarihlerini ogrendim !

Kötü senaryo : Diyelim ki 1 dersten kaldım bunu tekrar kayıt yeniletip okuyabiliyormuyum yoksa AÖF için yeterli olan 7 senemi doldurdugum icin tekrardan sınavlara girme sansım kalkıyor mu ortadan !

Yoksa sınavlara girebiliyorum ama sadece ogrencilik haklarından mı yaralanamıyorum !

Tesekkur Ederim !

Ares

Yeni Üye
Tesekkur ederim OSYM nin sitesine girerek LES tarihlerini ogrendim !

Kötü senaryo : Diyelim ki 1 dersten kaldım bunu tekrar kayıt yeniletip okuyabiliyormuyum yoksa AÖF için yeterli olan 7 senemi doldurdugum icin tekrardan sınavlara girme sansım kalkıyor mu ortadan !

Yoksa sınavlara girebiliyorum ama sadece ogrencilik haklarından mı yaralanamıyorum !

Tesekkur Ederim !

Merhaba.
Tek dersi verene kadar (kaç senede olursa olsun) kayıt yeniletip sınavlara girebilirisiniz.
Ancak 7 seneyi doldurduğunuz için öğrencilik haklarından yararlanamıyorsunuz, tabii bu durumda askerlikte tecil edilemiyor.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaşlar ben bu sene mezun oldum ve askerliği tecil için gittiğimde tecil hakkımın bulunmadığını öğrendim. Dedikleri ise muayene olmam gerektiği ve askerlik tarihininde Aralık 2008 olacağını ifade ettiler. Bende bu sene Ales sınavlarına girip Yüksek lisansa kayıt yaptırmayı düşünüyorum. Ama yüksek Lisansa kayıt yaptırdığımızda aralık 2008 de ne olacağını bilemiyorum maalesef :S

itsmylife

Yeni Üye
Merhaba

Merhaba arkadaşlar ben bu sene mezun oldum ve askerliği tecil için gittiğimde tecil hakkımın bulunmadığını öğrendim. Dedikleri ise muayene olmam gerektiği ve askerlik tarihininde Aralık 2008 olacağını ifade ettiler. Bende bu sene Ales sınavlarına girip Yüksek lisansa kayıt yaptırmayı düşünüyorum. Ama yüksek Lisansa kayıt yaptırdığımızda aralık 2008 de ne olacağını bilemiyorum maalesef :S
Uye bilgilerin dogru ise 1980 dogumlusun 29 yas sınırın da yok bildigim kadarı ile 1 sene ertelemenin olması lazımdı ! Tam acıklarmısınız kacıncı senende mezun oldun ve yasın tam olarak nedir ve neden tecil hakkın yokmus :(

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl