2010 ağustos-kısa dönem "kader arkadaşları topluluğu dayanışması" :)

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
Slm arkadaşlar 2010 Ağustos kısa dönem olarak askere gitmek isteyen kardeşlerinizden sadece biriyim. Bu başlık altında bilgi paylaşalım istedim. Aynı yere düşme ihtimalimiz olabilir, eksik bilgilerimiz olabilir, korkularımız olabilir... yani kısacası paylaşmak, öğrenmek istediklerimiz olabilir. Paylaşım amaçlı böyle bir başlık açtım soru ve görüşlerimizi burdan karşılıklı iletelim küçük bir dayanışma kanalı oluşturalım katılmak isteyenler lütfen buraya şimdiden teşekkürler.

best_supernaturel

Yeni Üye
benim gibi 2 yıllık mezunları ve mezun olacak arkadaşlar aöf rektörlüğüne dilekçe gönderelim. madem ki çok yakında tek tip askerlik çıkacak o zaman çıkana kadar bir defaya mahsus 2 yıllık mezunlar kısa dönem askerlik yapsın.hem askerliğini yapmamış arkadaşlar askerliğini yapar hem de ordunun asker ihtiyacı fazlasıyla karşılanır. rektörlükte genelkurmay ve başbakanla görüşme yaparsa bu iş büyük ihtimalle çözülür

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
söylediğin şeyin mümkünatı yok kardeş :) bu rektörlüğün değil hükümetin ve tsk nın görevi ve böyle dilekceylen olacak iş değil.

ksenel

Yeni Üye
olabilir .rektör tsk ve başbakana bu konu hakkında görüşürse belki 1 kez 2 yıllık mezunlar kısa dönem yapabilirler.

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
adamlar 4 yıllıklara kısa dönemi kaldırmaya çalışıolar 2yıllıklara böyle bir imkan tanırlarmı hiç ??? gerçekci olalım böyle bir dilekceyi dikkate bile almazlar!!

umit85

Yeni Üye
peki haziranda mezun olursak ağustos celbine yetişebilecekmiyiz haziranın 25inde işlemler son askerlik için diplomayla başvurmak gerekiyor aöf sınavları en erken 20gün sonra okuyor zor gözüküyor

modifex

Yeni Üye
hizaranda mezun oLacak arkadaşlar agustas celbinde askere alınma olasilıgımız hakkında bilgisi olan var mı yardımcı olan olursa çok sevinirim

alihan_tufekci

Yeni Üye
ASKERLİK İLE İLGİLİ....

ARKADAŞLAR MERHABA;

Günlerdir askerlik ile ilgili araştırma yapıyorum aramadığım kurum aramadığım birim kalmadı; Bugün en son Eskişehir Üniversitesi Merkez büroyu araım çıkan yetkilinin verdiği bilgiyi aynen aktarıyorum;

Eğerki Final sınavında mezun olma durumunuz var ise ve Ağustosta askere gitme düşünceniz var ise ; Geçici Mezuniyet belgesi verilmemektedir fakat diplomalar sınav açıklandığı günden itibaren hazırlanmaya başlamaktadır ve size en geç ay sonu gibi ulaştırılmaktadır (HAZİRAN SONU ) buda demek oluyor ki Temmuz yoklamasına katılıp Ağustosta askere gidebiliriz... Ben mutlu olum bu haberden ötürü

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
kardeşim aynı bilgiyi merkezi arayıp bende aldım umarım yetişicez yoksa 6ay beklemenin hiçbir anlamı yok benim için. Ayrıca geçen sene yetişmişler ağustos dönemine bu umut verici bir ayrıntı. kısacası allahtan umut kesilmez inşallah ağustosta solcerr :D oluruz :D

alqoliq

Yeni Üye
arkadaslar kayserıdeyım ben. aöf burosunu aradım en geç temmuzun ilk haftasında dıploman gelır dıyor. askerlık subesı ıse bana hazıran 25 ine kadar dıplomanı getırecen dıyor. buyuk ıhtımal aralığa sarkıyor maalesefff.

lampard

Yeni Üye
aof mezunu olup yedek subay astsubay olunuyormu sınavları nasıl, aofa karşı bir önyargı varmı askeriyede ?

ufuk1335

Yeni Üye
Agustosta askere gıdelım de varsın on yargı olsun cokta tın en fazla 5 ay 10 gun on yargı yaparlar :)

dokuz9

Yeni Üye
Ağustos mu aralık mı tartışmalarından sıkıldım ben arkadaşlar.Bu forumda haziranda mezun olup ağustosta askere giden hiç kimse yokmu????????????Yardımcı olabilecek.....

dokuz9

Yeni Üye
Ağustosta gitmeyi temenni ediyorum bende.İnşallah giderimde Ufuk senle beraber seneye arkadaşlara yardımcı oluruz....

ufuk1335

Yeni Üye
:) ya bugun sonuclar acıklanır ınsallah dıplomalar da haftaya cumaya kadar gelırse askeriz arkadaslar :=)

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
inşallah kardeşim allah gönlümüze göre versin. benimde hesabım o yönde, askerlik için 30'u son gün çünkü. geçen sene millet yetişmiş bizde yetişiriz inşallah...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara