Fark derslerde düzenleme ( İktisat ve İşletme Fakültesi Öğrencilerinin Dikkatine )

gokmavi

Yeni Üye
Açıköğretim,
İktisat ve İşletme Fakültesi
Öğrencilerinin Dikkatine

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 17.maddesi 17.02.2009 tarih ve 27144 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yönetmelik değişikliği ile Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kaydedildikleri ve bulundukları sınıf, bölüm ve programda okutulan derslerin tümünü almak zorundadır. Ancak, öğrencilerin Anadolu Üniversitesinden daha önce alıp da başarmış oldukları

1- Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,
2- Türk Dili,
3- Yabancı Dil ve
4- Temel Bilgi Teknolojisidersleri transfer edilebilir.

Diğer yükseköğretim kurumlarından ders transferi yapılmaz. Dikey geçiş yapan öğrenciler, Yabancı Dil ile Türk Dili derslerini ön lisans programlarından almış olduklarından lisans programındaki bu derslerden sorumlu tutulmaz şeklinde değiştirilmiştir.Yönetmelik değişikliğine istinaden belirtilen dersleri Anadolu Üniversitesi?nden almış ve başarmış olanlardan, açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı olanlara ders transferi yapılarak adreslerine bilgi gönderilmiştir.Buna göre Anadolu Üniversitesi?nden daha önceki öğretim yıllarında sözkonusu dersleri almış ve başarmış olan öğrencilerimiz, 2009-2010 öğretim yılında sorumlu oldukları dersleri http://aofburo.anadolu.edu.tr internet adresinin AÖF Büro-Web Hizmeti? kısmından T.C.kimlik numarası ve şifreleri ile veya AÖF bürolarından kontrol edebilirler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara