arkadaşlar yardım edin bana

hayat42

Yeni Üye
bu sene mezun olduktan sonra yeni bir bölüm daha okumak istiyorum ama hangisi olsun karar veremedim aöf e olcak bana fikir verin yardım ederseniz sevinirim:eek:

ECRİN90

Özel Üye
İlgi alanınıza göre zorlanmayacağınız bir bölüm seçmenizi tavsiye ederim :)

ROSEŞAH

Özel Üye
bu sene mezun olduktan sonra yeni bir bölüm daha okumak istiyorum ama hangisi olsun karar veremedim aöf e olcak bana fikir verin yardım ederseniz sevinirim:eek:
Kendi alanınıza yoğunluk verin böylece zorlanmamış olursunuz,
Ya da bir çok yeni bölüm açıldı belki denemek istersiniz:):eek:

hayat42

Yeni Üye
sizin tavsiye ettiginiz bir bölüm varmı peki ben laborant ve veteriner sağlık okuyorum şimdi son senem şöyle matematigi olmayan bir bölüm istiyorum

ECRİN90

Özel Üye
mat olmayan bölüm kendi bölümümü önerebilirim.. Eğer çalışmak için yeterli zamanınız varsa edebiyat oldukça keyıflı ;)

hayat42

Yeni Üye
mat olmayan bölüm kendi bölümümü önerebilirim.. Eğer çalışmak için yeterli zamanınız varsa edebiyat oldukça keyıflı ;)
olabilir aslında peki sonunda iş imkanı nasıl kaç yıllık ve öss barajı ne kaç puan almam lazım tekrar girmem gerekiyor degilmi aöf den sınava girmeden seçemiyom galiba dersleri zormu ben çalışıyorumda bir yandan iş bir yandan okul idare ederim galiba yine :cool:

ECRİN90

Özel Üye
Öss den barajı geçip bu bölümü tercih etmeniz gerekiyor. Dersler edebiyatı sevenler için oldukça zevkli ama bazılarımıza işkence gibi geliyor :) 4 yıllık bir lisans programıdır. Bu 4 yıl içinde öğretmenlik yapabilmeniz için pedagojik formasyon da verilecektir (Tahminen 2 ya da 3.sınıfta) Eğer ders notlarınız 80 in üstünde olursa üniversiteye yatay geçiş yapabilirsiniz.. Bitirince alacağınız diplomayla dersanelerde öğretmenlik, Ya da KPSS den yeterli puanı alıp okullarda öğretmenlik yapabilirsiniz.

seher

Özel Üye
matematiği sevmediğini yazmışsın edebiyat ,sosyoloji,felsefe seçebilirsin 2011de yeni lisans bölümleri eklenecekmiş açıklanırsa onlarıda bir düşün bence. ben de okuduğum bölümü bitirirsem başka bir bölüm daha okumayı düşünüyordum tabi matemetik olmasın bir türlü yıldızım barışmadı matematikle kan kusturdu lisede :mad:

rüzGar58

Yeni Üye
bence psikolojı oku en azından iş alanı genış.

a.papatyam

Yeni Üye
büro yönetimi ve sekreterlik veya bankacılık ve sigortacılık oku
ikiside güzel bölümler
benim bi arkadaşım bankacılık okudu hemen okul bitince işe başladı

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
aynen bankacılık okuyorum

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.