Anti Virüs'e Bile Güvenmeyin!

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

PC güvenliği için kullandığınız anti-virüs programına güveniyor musunuz? Güvenmeseniz daha iyi...

Bilgisayarların ve bilgilerin güvenliği günümüzde en önemli konulardan biri haline geldi. Bilgilerinizin peşinde olan suçluların saldırılarına karşı kendinizi korumak için bir anti-virüs programı kullanmak ise günümüzde bir zorunluluk. Fakat çok büyük bir sektöre dönüşen güvenlik konusunda ufak bir sorun ortaya çıktı; anti-virüs programlarının hepsini geçmek mümkün!
MatouSec'in yayınladığı bir araştırmaya göre son derece basit bir yöntemle günümüzdeki gelişmiş bilgisayarları korumakla görevli anti-virüs programlarını kandırmak aslında sanıldığından daha kolay. MatouSec'in yaptığı araştırmada, özellikle çift çekirdekli işlemcilerin yeni saldırı yöntemine daha kolay aldandığı ortaya çıktı. Gönderilen zararlı bir dosya bir çekirdek tarafından incelenirken, diğer çekirdeğin meşgul edilmesi çoğu zaman, anti virüs programlarının virüsleri gözden kaçırmasına neden oluyor.
Bunun çoklu işlem yapma yeteneğine sahip işlemciler ile ilgili genel bir sorun olduğunu söyleyen uzmanlar, bu sayede çekirdeklerden birini meşgul ederken, diğeri güvenlik yazılımını çalıştırmadan içeri bir zararlı yazılım sokmak son derece kolay. MatouSec, aralarında en tanınmışların da bulunduğu tam 34 anti-virüs programı ile yaptığı testlerde, tamamını kandırmayı başardı.

adestek

Yeni Üye
bedava olan versiyonlarını kullananlar şirketler için kobay mahiyetinde ama yüklemek psikolojik bir rahatlama sağlıyor

gohan

Kaldırım Mühendisi
ben hic birini kullanmam. 3 senedir de aynı işletim sistemini kullaniyorum.Spam bot bile yok :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara