Net bi bilgi bulamadım

ertannatre

Yeni Üye
arkadaşlar forumu araştırdım. askerlikle ilgili bi çok soru ve bilgi var ama herkese göre değişiyo bilgiler.

benim sormak istediğim şu;

ben 90 doğumluyum iktisat fakültesi 1. sınıftayım ve büyük ihtimal sınıfta kalıcam.

1-sınıfta kalırsam kaydım siliniyormu?
2-silinmiyorsa tekrar yapabilirmiyim? ve bunun tecile sıkıntısı olurmu? 2 yıl üst üste kalanların tecil hakkı silnir diyolar. yani 1. sınıf 3 yıl mı tekrar etmek oluyo 2 yılmı tekrar etmek oluyo bu?
3-ben okumasamda 2 yıl tecil hakkım olan hakkımı kullanmadım. okuldan kaydımın silinmesi durumunda yada 4 yıl, 5 yıl, 7 yıl herneyse okuduktan sonra bu 2 yılı kullanabilirmiyim? veya okulu bıraktığım zaman?

cevap verirseniz çok memnun kalırım

şimdiden teşekkürler

celik3

Yeni Üye
2 yıl ust ustte kalırsan tecılın olmaz
eğıtımıne devam edersın ıstersen 3 sene ust ustte kal kaydın sılınmez

Mustafa ŞENÇALAR

Özel Üye
arkadaşlar forumu araştırdım. askerlikle ilgili bi çok soru ve bilgi var ama herkese göre değişiyo bilgiler.

benim sormak istediğim şu;

ben 90 doğumluyum iktisat fakültesi 1. sınıftayım ve büyük ihtimal sınıfta kalıcam.

1-sınıfta kalırsam kaydım siliniyormu?
2-silinmiyorsa tekrar yapabilirmiyim? ve bunun tecile sıkıntısı olurmu? 2 yıl üst üste kalanların tecil hakkı silnir diyolar. yani 1. sınıf 3 yıl mı tekrar etmek oluyo 2 yılmı tekrar etmek oluyo bu?
3-ben okumasamda 2 yıl tecil hakkım olan hakkımı kullanmadım. okuldan kaydımın silinmesi durumunda yada 4 yıl, 5 yıl, 7 yıl herneyse okuduktan sonra bu 2 yılı kullanabilirmiyim? veya okulu bıraktığım zaman?

cevap verirseniz çok memnun kalırım

şimdiden teşekkürler

Şimdi oncelikle 2 yıl tecil hakkında bilgi vereyim.Diyelim sen bu sene kaldın gelecek sende kaldın tecil hakkın ortadan kalkıyor ama gidip tekrar kayıt olursan harcını yatırırsan dolayısıyla kaydın yenilenmiş oluyor ama aöf bürosu kendisi askeriyeye geç bildirdiğinden dolayı sen yoklama kaçağı gorunuyorsun.Şayet tekrar kayıt yeniledikten sonra bürodan bi öğrenci belgesi alıp bağlı bulunduğun askerlik şubesine gonderdiğin taktirde tecilin gerçekleşiyor.Diğer bi hususa gelirsek aöfde kayıt silinme yok harcını yatırdıktan sonra istersen 20 yıl üst üste kal sorun dill kaydın aynen devam ediyor.Kısaca ve yüzeysel olarak durumun bundan ibaret.

styldodgy

Yeni Üye
4 yili 8 yilda bitirebiliosun bi halt olmas her 1 sinifi 2 yilda dahi bitirsen bi halt olmaz ki yasinda kucuk yas sinirida 29 bu arada ama 2 yil üst üste kalmaman lazim kalirsan prosedur degişir halledersin ama biras urasman gerekir

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ