Askere alınma süreci

HeatoN

Yeni Üye
Merhaba;

1987 doğumluyum zkü Myo işletme fakultesinden AOF'ye direk geçiş yaptım.3.sınıf öğrencisiyim Geçen sene sınıfta kaldım bu senede notlarım kritik 60 alırsam geçiyorum sınıfı ancak şöyle bir durum var, 2sene üst üste sınıfta kalırsam direk askere alınıyormuşum hafta sonu olduğu için beni merak sardı askerlik şubesinide arayamıyorum hafta sonu olduğu için.Konu ile ilgili bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim.Muayene 'ye hiç çağırılmadım direk okul tecil etti.Şuanda 4 dersten sınava giriyorum 2 dersten geçersem sınıfı geçiyorum.Eğer hiç dersten geçemezsem okuldan kaydımı sildirip tekrar 3.sınıftan başlayabilirmiyim?

gokmavi

Yeni Üye
Normal şartlarda 2 yıl üstüste sınıfta kaldığınız zaman askere alınırsınız. Fakat size henüz muayene kağıdı gelmedi ise henüz teciliniz bitmemiştir. fakat açıköğretim de tecil her sene yapılmakta. Yani kaydınızı sildirip tekrar kayıt yaptırmak çözüm olmayabilir. Bu sınavlarda başarısız olursanızda üzülmeyin ve bu 2 dersi vermek için eylül ayında düzenlenecek olan bütünleme sınavına kadar çalışarak 2 ders vereceğinize inanıyorum.

iyi forumlar dilerim.

HeatoN

Yeni Üye
Re

ilginiz için gerçekten çok teşekkürler..Daha muayene falan olmadım ben.Şuana kadar askerlik şubesi ile hiç yüzgöz olmadım yani:)ben bu bilgiyi tam olarak nereden ogrenebilirim?birde af falan cıkarsa bize etki edermi?yani bu nasıl oluyor bilen varmı?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl