ortalama nasıl hesaplanır?

ECRİN90

Özel Üye
1- her ders için vize notlarınızın %30 unu alıyorsunuz (örn: vizede batı edb.dan 54 aldıysanız, 30 ile çarpıp 100 e bölüyorsunuz. 54*30/100 = 16,2)

2- her ders için aynı işlemi final notlarınıza da uyguluyorsunuz ancak bu kez %70 ini alıyorsunuz (örn: finalde batı edb.dan 73 aldıysanız, 70 ile çarpıp 100 e bölüyorsunuz 73*70/100 = 51,1)

3- her ders için vize ve final not ortalamalarınızı topluyorsunuz (örn: batı edb vize 16,2, final 51,1 ise >>> 16,2+51,1=67,3

4- her dersten çıkan sonuç 50 ve üstüyse bi üst sınıfa gecebilirsiniz.

5- çıkan sonuçları toplayıp toplam ders sayısına böldüğünüzde ortalama notunuzu öğrenmiş olacaksınız..

Kolay gelsin ;)

cananbest

Yeni Üye
ecrin ogrenme portalinden sınav sorularına bakıcam ama bizim bölümün ders kodları yok,
1100 ie başlıyor,bizimkiler nerde ?

bynefretimm

Yeni Üye
Ecrin nasılsın ya sana bişey soracağım bende edebiyat okuyorum unutmadıysan tanışmıştık da senin notları baktım süper sen nasıl çalıştın hangi kaynaktan yada dershaneye mi gittin ne yaptın yardımcı olurmusun bana ben şimdiden kurtarma sınavlarına hazırlanmaya başladım

bynefretimm

Yeni Üye
birde sorulara nerden bakıyorsunuz e öğrenmeden ben bulamadım çoğu arkadaşta bulamamıştır ecrin bi adres verde bakalım sana zahmet

kevin_norton

Yeni Üye
Ecrin nasılsın ya sana bişey soracağım bende edebiyat okuyorum unutmadıysan tanışmıştık da senin notları baktım süper sen nasıl çalıştın hangi kaynaktan yada dershaneye mi gittin ne yaptın yardımcı olurmusun bana ben şimdiden kurtarma sınavlarına hazırlanmaya başladım
aof verdiği kitablar yeterli başka kaynağa gerek yok.bu kitabları sen hatmet ondan sonra vaktin kalırsa şey var kaynak kitablar var yayın evlerinin hazırladığı.ama bana sorarsan ben tavsiye etmem.en iyisi üniversitenin verdiği kitablar.bir de burdan siteden faydalanabilirsniz.bu sitede bilgi yüklü.saygılarımla.

cananbest

Yeni Üye
aof verdiği kitablar yeterli başka kaynağa gerek yok.bu kitabları sen hatmet ondan sonra vaktin kalırsa şey var kaynak kitablar var yayın evlerinin hazırladığı.ama bana sorarsan ben tavsiye etmem.en iyisi üniversitenin verdiği kitablar.bir de burdan siteden faydalanabilirsniz.bu sitede bilgi yüklü.saygılarımla.
ecrin ortalarda yok sanırım.

kevin_norton

Yeni Üye

kevin_norton

Yeni Üye
buralardadır işi var herhalde .yoksa hemen cevaplardı.adet bozulmasın diye ben cevaplıyıverdim.

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
kevin arkadaşım yanıtlamıs bılgılendırmıs sizi benim yenden bilgilendirmemme gerek yok kewin bu arada seinn yerine çok üzüldüm sınava neden girmiyon :mad:

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
canan sen hangi bölümdesin

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,416