formasyon!!!!

cananbest

Yeni Üye
arkadaşlar şimdi sizlerle bazı bilgiler paylaşmak istiyorum.zaman zaman formasyon ile ilgili soru ve kaygılarımı burada dile getirmeye çalıştım.dogal olarak yorum yapıldı ya da bildiklerinizi paylaşmaya çalıştınız.hatta zaman zaman amacını anlamakta güçlük çektiğim bazı kişiler, bu konudaki fikirlerini çirkin şekilde ifade ettiler.sizlerde onların karşısında güçlü oldunuz.(yazdıklarınızdan çıkartıyorum)bakın anladıgım kadarı ile yaş olarak sizlerden daha büyüğüm,okumuş olduğumuz bölüm bir hayli zor ve meşakatli!ciddi bilgi,çalışma ve takip gerektiriyor.hepimiz zaman,para ve emek harcıyoruz.bu harcadıklarımızın öyle umuyorum ki bir karşılıgı olmalı.bu bölümü çok sevmeme ragmen,notlarımın iyi olmasına ragmen,sonraki senelerle ilgili planlarım olmasına ragmen formasyon konusu aklıma geldikçe ki(aslında hiç çıkmıyor)bazen motivasyonum sıfıra düşüyor.şu benim kafamı çok karıştırdı.bu bölüm açılacak dendi ve açıldı.her yerde flash flash flash tde,fels.,sos. blümlerine kayıt yatıranlar mezun oldukları takdirde kpss ve TEZSİZ YÜK.LİSANS ile ögrtmnlik gibi bir avantaj saglıyacak!!!!!ok bir çogumuz bu cazibeye kapıldı.pat arkadan(söylentisi vardı ama,bizler kayıt yaptırınca vuku buldu!!!)tezsiz yüksek lisans kalktı.ve ortada malesef ki hiç bir açıklama yok.ya kardeşim biride çıksın desin ki durum şudur.biz formasyonu nerden alıcaz???kendi adıma konuşuyorum.iyi bir bilgi birikimine sahibim,ciddiye alıyorum ve hedeflerim var.eminim içinizde benden daha parlak olanlar vardır.bu belirsizlik beni çok ama çok rahatsız ediyor ,ya sizi?birlik olalım,çevrenizdeki herkesi hocalarınız dahil bu konuyu araştıralım.yökü arayalım,mail atalım.anadolu üniversitesinin formasyon talebinin kesinlikle ve kesinlikle olmasını isteyelim.biraz kıpırdasınlar,ya daçıksınlar açıklama yapsınlar şartları kabul eden yola devam eder,etmeyen yolunu ayırır.kendi adıma; zekamı onların belirsiz işlerine harcamak işime gelmiyor!destek veriyorsanız ya da ne yapabiliriz?konusunda şu başlıgı sürekli taze tutalım.size güveniyorum.birlik olalım,birbirimiz haberdar edelim,birlikte hareket edelim.yolumuz açık olsun!

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
haklısın ama yapcak bişey yok

bynefretimm

Yeni Üye
çaresizlik!!!

valla ablacım doğru diyorsun aklımızda soru işaretleri var birisde çıkıp adam gibi açıklama yapmıyor bende senin gibiyim aynı acaba bitirince ne olacak allah sonumuzu hayırlı etsin .....

cananbest

Yeni Üye
valla ablacım doğru diyorsun aklımızda soru işaretleri var birisde çıkıp adam gibi açıklama yapmıyor bende senin gibiyim aynı acaba bitirince ne olacak allah sonumuzu hayırlı etsin .....
birlik olup,anadolu üniversitesi rektörü ile görüşücez.ya başvuru yapsınlar formasyon için,ya da başta yapılan kpss ve tezsiz yüksek lisans ile ilgili açıklamanın arkasında dursunlar.bizim yatırdıgımız paralarla bir çok kişi istihdamını saglıyor.kendi adıma oyalanmak ve oynanmak bana göre degil.kimse benim yatırdıgım parayı nedensiz hak edemez.

KatreiAsk

Özel Üye
çok haklısın hakkımızı aramalıyız tabii.

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
aramanız hakkınız ama uzun iş kimse yanaşmaz

cananbest

Yeni Üye
aramanız hakkınız ama uzun iş kimse yanaşmaz
'uzun iş'olan bir durum yok.ne dediler kpss ve tezsiz şartı ile öğretmnelik hakkı tanınacak!ee nerde tezsiz,söylentisi var idi neden bizler kayıt yaptırınca kalktı?herşey çok açık.ben açıklama istiyorum.yatırdıgımız paralar bir çok kişiye istihdam saglıyor.ciddi rakamlar dönüyor.sizler bu bölümü bitirince ne yapabileceginizi sanıyorsunuz?herkes bu sorunun cevabını arasın?bizlere bir açıklama yapılsın.vakit,para ve emek harcayacagımız daha onemli işlrimiz olabilir.

cananbest

Yeni Üye
ayrıca bu konu felsefe ve sosyoloji bölümünde okuyan arkadaşlarımızıda ilgilendiriyor. arkadaşlar şimdi hepinize soruyorum,siz bu bölüme kayıt yaptırırken amacınız neydi?malum.peki bu amaca giden tek yol tezsiz miydi?evet.ee nerde bu imkan?yok.kim arayacak bunun cevabını?biz.oturun,düşünün,inanın hepimizin hakkı bu.sadece açıklama istiyoruz.moderatörler bu konuyu yayınlayabilir.ya da hocalarınıza açın,hep birlikte aöf rektörüne sesimizi duyuralım.sadece açıklama istiyoruz.ben kendi adıma formasyon yok ise notlarımın çok iyi olmasına ragmen hemen kaydımı sildiririm.boşa harcıyacak ne vaktim,ne param ne de emegim var!

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
iyide bana neden kızıyonuz :D

DAMLA^^

Yeni Üye
bence de öğrenilmeli çünkü insanların geleceği söz konusu..benim bildiğim kadarıyla daha doğrusu duyduğum kadarıyla...2010 dan önce yerleşenler mezun olupta formasyon alamayan arkadaşların okuldaki not ortalamalarının 70 olup karşılığı olarakata 2.50 üstü olan arkadaşlar formasyon hakkı verileceği söylenmişti ..notu böyle olmayanlar ise ales sınavına girip 70 üstü not almaları gerekiyor alırlarsa üniv.başvurcaklar okutman olarak görev alabilirler üniversitelerde...2010 yılında başlayanlara ise formasyon kalktı tezsiz sınavsız yüksek lisans deniliyor üniversiteler başvurduğu takdirde verileceği söylendi..yani anadolu üniv.başvurması gerekiyor arkadaşlar iyimser olarak olaya yaklaşıyorum bence endişelenmeye gerek yok bu kadar başvuran insan var binlerce aöf öğrencisi var böyle bir riski alamazlar hem şimdiye kadar aöf ile diğre üniv.okuyan öğrencilerin arasında bir ayrım yapılmadı herkese eşit şanslar verildi aöf.okuyupta çok iyi yere gelen kişiler var...ben böyle bir şey olacağını düşünmüyorum çünkü geçen yıl anadolu üniv.rektörü daha bir çok bölüm üstüne çalışıyoruz bir çok bölüm açmayı hedefliyoruz üzerinde çalışmalarımız var demişti öğrencilerin önünü açmayı hedefliyoruz denilmişti...gerçektende geçen yıl bir çok bölüm açıldı..ama yinede haklısınız bilmemekte pusulasız gemide olamak gibidir sonuçta sonucu n nasıl olacağını nasıl sonuçlanacağını bilmek gereklidir sonuçta sarfedilen emek var...bilmek de kolaydır anadaolu üniv..e mail atılabilinir anadolu üniv.resmi sitesinde bakılabilir ama birlik olmak gerek bu konularda herkes bildiğini paylaşırsa herkes kendince bir araştırma yaparsa sonuçlanabilinir....inşallah en kıs zamanda sonuçlanırdı arkadaşlar ona göre davranır böylelikle kesin ve kararlı adımlar atılabilinir...

cananbest

Yeni Üye
bence de öğrenilmeli çünkü insanların geleceği söz konusu..benim bildiğim kadarıyla daha doğrusu duyduğum kadarıyla...2010 dan önce yerleşenler mezun olupta formasyon alamayan arkadaşların okuldaki not ortalamalarının 70 olup karşılığı olarakata 2.50 üstü olan arkadaşlar formasyon hakkı verileceği söylenmişti ..notu böyle olmayanlar ise ales sınavına girip 70 üstü not almaları gerekiyor alırlarsa üniv.başvurcaklar okutman olarak görev alabilirler üniversitelerde...2010 yılında başlayanlara ise formasyon kalktı tezsiz sınavsız yüksek lisans deniliyor üniversiteler başvurduğu takdirde verileceği söylendi..yani anadolu üniv.başvurması gerekiyor arkadaşlar iyimser olarak olaya yaklaşıyorum bence endişelenmeye gerek yok bu kadar başvuran insan var binlerce aöf öğrencisi var böyle bir riski alamazlar hem şimdiye kadar aöf ile diğre üniv.okuyan öğrencilerin arasında bir ayrım yapılmadı herkese eşit şanslar verildi aöf.okuyupta çok iyi yere gelen kişiler var...ben böyle bir şey olacağını düşünmüyorum çünkü geçen yıl anadolu üniv.rektörü daha bir çok bölüm üstüne çalışıyoruz bir çok bölüm açmayı hedefliyoruz üzerinde çalışmalarımız var demişti öğrencilerin önünü açmayı hedefliyoruz denilmişti...gerçektende geçen yıl bir çok bölüm açıldı..ama yinede haklısınız bilmemekte pusulasız gemide olamak gibidir sonuçta sonucu n nasıl olacağını nasıl sonuçlanacağını bilmek gereklidir sonuçta sarfedilen emek var...bilmek de kolaydır anadaolu üniv..e mail atılabilinir anadolu üniv.resmi sitesinde bakılabilir ama birlik olmak gerek bu konularda herkes bildiğini paylaşırsa herkes kendince bir araştırma yaparsa sonuçlanabilinir....inşallah en kıs zamanda sonuçlanırdı arkadaşlar ona göre davranır böylelikle kesin ve kararlı adımlar atılabilinir...
canım duyarlılıgın için teşekkür ederim.ben kendi adıma araştırma yaptım.şu an hiç bir netlik yok.sadece örgündekiler ve şu an açıklamak istemediğim bir kısmın ciddi baskıları söz konusu.ne kadar etkili olurlar bilmem.ancak bizlere verilen sözü tutmaları gerekiyor,ben bu konuda hakkımı sonuna kadar arıycam,bildiğim,ögrendiğim herşeyi sizlerle paylaşıcam,birlik olup resmi yollardan yüzyüze hakkımızı arayalım.bu arada söylememde fayda var mı bilimiyorum ama ben 4 yıllık örgün egitim mezunuyum,kendim ve bulundugum şartlar ile ilgili detaya girmiycem,sadece bu konunun çok ama çok önemli oldugunu,agırdan alınmaması gerektiğini,bir an önce ilgili yerlere müracat edilip bizimle ilgili bir an önce açıklama yapılması gerektiğini ve bununda bizim en dogal hakkımız oldugunu bilin.sakın zaman bırakmayın,atı alan üsküdarı geçer.şartlar her sene çok zorlaşıyor.ve bir çogunuz hayatınızın en ciddi kararlarını verecegi yaştasınız.tekrar ediyorum,moderatörlerimizinde bu konuyu daha resmi olarak ele almasını istiyorum.tek istediğim bu konuda açıklama!!!!

alem68

Yeni Üye
bence bu formasyon işinde acele ediyoruzzz.daha 1.sınıftayızz arkadaşlar..elimize kitaplar 2 ay sonra ulaşmadı mıı?.biraz beklemek gerekiyor.

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
aynen daha çok yol var

kevin_norton

Yeni Üye
bence de hele bir 2. sınıf bitsin bakalım nolacak.

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
kevin dersler nasıl dersler büt bıraktın kendini sitrese soktı,un kendini

cananbest

Yeni Üye
elbette herkes düşüncelerinde özgürdür.fakat bu konu muallakta bırakılacak bir konu degil.ben sadece uyardım.kendi adıma yapılması gereken her şeyide yaptım,bildiklerimi yinede buradan paylaşıcam.bu konuya çok duyarlı yaklaşan arkadaşlar var,fakat rahat davrananlara bir sözüm olacak,hayat rahat davranmaya gelmiyor!hepinize başarılar.

DAMLA^^

Yeni Üye
evet daha 3 yıl var ama nasıl sonuçlanacak orası muamma zamana bırakmak tabi ki doğru olur her konuda ama hiç bilgin olmayan bir konudada zamanını beklemek yersiz geliyor bana üstelik emek sarfedilecek ben cananbest arkadaşıma katılıyorum bilmek gerekli bier açıklama olmalıhem zaman diyen arkadaşlarıma söylüyorum 3 yıl çabuk da geçer peki önümüzdeki yıllarda kpss ye bakıp adım atmayı düşünmüyor musunuz kesin düşünüyorsunuzdur peki bilmeden kesin nasıl adım atabilir siniz nasıl motivasyon olabilirsiniz okumak için okumuyoruz evet severek isteyerek okuyoruz ma severekte görev yapmak istiyoruz...sınuçta sözkonusu olan umutlar....ben kendi adımaiçim rahat vereceklerine inanıyorum çünkü mantıklı olan odur vermeseler bu kadar kişi niye yerleştirilsin bu konuda böyle düşünüyorum ama yinede bende arkadaşımız bir açıklama yapmalarını istiyorum bu konuyu aydınlatmalarını istiyorum inaniyorum ama sadece kendimce inanmam yetmiyor inandığım şeyin gerçek olmasını istiyorum oda sanırsam yapacakları açıklamayla olur...bende kendimce çevremden araştırıyorum soruyorum lütfen araştıralım paylaşalım paylaştıkça faydalı oluruz..ummuyorum en kısa zamanda konu aydınlanır bizlerde refah pak bir şekilde inşallah yolumuza devam ederiz....

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl