Öğrenciler Haftasonu SBS Heyecanı Yaşayacak

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi çerçevesinde
2010 yılı SBS'ler yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde saat 10.00'da aynı anda
merkezi sistemle gerçekleştirilecek. Öğrenciler
en geç saat 9.30'da fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen salonlara alınacak.

Sınav başladıktan ilk 30 dakikaya kadar geç kalan öğrenciler sınava alınacak. İlk 60 dakika içerisinde sınav salonu terk edilmeyecek. Öğrenciler sınava başı açık
temiz
düzenli ve aşırılığa kaçmayan bir kıyafetle girecek.

Soru kitapçıkları A ve B olmak üzere iki ayrı türde dağıtılacak. SBS soru kitapçıkları
Bakanlığa geri gönderilmeyecek. Sınav bittikten bir saat sonra isteyen öğrenciler soru kitapçıklarını sınava girdikleri okuldan alabilecek. Alınmayan soru kitapçıkları Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından değerlendirilecek.

Sınav başvurusundan sonra başka il ve ilçelerdeki okullara nakil olan öğrenciler
bulundukları il ve ilçedeki sınav merkezlerinin yedek salonlarında sınava alınacak.

Engelli olan öğrencilere yardımcı olmak için görevlendirilecek öğretmenlerin
öncelikle öğrencinin engeline uygun alanlardan
bulunmadığı takdirde özel eğitim öğretmeni veya rehber öğretmenlerden olmasına gayret edilecek. Görevlendirilen okuyucu öğretmenlerin yabancı dil telaffuzunun iyi olmasına dikkat edilecek.

AZ GÖREN ÖĞRENCİLER İÇİN SORU KİTAPÇIKLARI 18 PUNTO OLARAK HAZIRLANACAK

Az gören öğrenciler
tek kişilik salonlarda okuyucu ve kodlayıcı eşliğinde sınava alınacak ve 30 dakika ek süre verilecek. Bu öğrencilerin soru kitapçığı ve cevap kağıtları 18 punto olarak hazırlanacak.

Görmeyen öğrenciler ise tek kişilik salonlarda okuyucu ve kodlayıcı eşliğinde sınava alınacak. MP3 dosyası olarak seslendirilerek CD ortamında hazırlanan soru kitapçığı veya resim
şekil ve grafik içeren soruları yazılı olarak tasvir eden soru kitapçığı verilecek.

Ruhsal ve duygusal yetersizliği olan öğrencilerden dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan öğrenciler tek kişilik salonlarda sınava alınacak.

Kaba motor becerilerde engeli bulunan ortez
protez
yardımcı araç gereç kullanan öğrenciler giriş katlarındaki salonlara yerleştirilecek ve giriş-çıkış kolaylığı için gerekli önlemler alınacak.

Yatarak tedavi görenlerden
sağlık kurumunu terk etmeleri sakıncalı olan öğrencilerin durumu sağlık raporu ile belgelendirildiği takdirde tedavi gördükleri sağlık merkezinde sınava alınacak.

Evde eğitim hizmetlerinden yararlanması yönünde özel eğitim hizmetleri kurul kararı bulunan öğrencilerin sınavları ev ortamında yapılabilecek.

Şeker
astım
tansiyon ve epilepsi hastalıklarından dolayı sürekli ilaç kullanan öğrenciler
diğer öğrenciler ile birlikte sınav salonlarına yerleştirilecek. Ancak salonlarda görevli öğretmenler
il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince önceden bilgilendirilecek.

Öğrencilerin Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP)
8 Temmuz'da ilan edilecek. Tercihler
9-22 Temmuz tarihleri arasında okul müdürlüklerince alınacak. Öğrenciler
12 tercih yapabilecek. Yapılan tercihler
elektronik onaylamadan sonra değiştirilemeyecek. Yerleştirme sonuçları 28 Temmuz'da ilan edilecek.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara