2010 aralık ayında askere gitmeyle ilgili yardım lütfen ...

emrahy7

Yeni Üye
Arkadaşlar inşallah bi çoğunuz gibi bende bu sene mezun oluyorum , askerlikle ilgili birkaç sorum olucaktı , forumlarıda okudum net bir bilgi almak istiyordum bilgisi olan arkdaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim ...

1) Öncelikle ben aralıkta gitmek istiyorum askere bunun için hangi tarihler arası müracat tarihi , açıkçası daha erken itme şansım var mı bilmiyorum şubedende birşey söylemiyolar , dahada erken gitmek istemiyorum aralıkta gidebilmek için hngi tarihler arası müracat yapmalıyım

2) Müracat yaptıktan sonra askere alınacağım ne zamn belli olur ona göre iş durumu ve kurs durumumu ayarlıyacağımda , neresi olduğu vs. çok önemli değil ama ne zaman gideceğimi öğrenmem lazım

3)Eğer askerlik 12 ay tek tipe çıkarsa biz askerdeyken bizi etkiler mi

4)Benim göz numaralrıyla ilgili biraz sıkıntım varda ne şekilde neya ne zaman gata ya sevkimi isteyebilirim

KUSURA BAKMAYIN BİRAZ UZUN OLDU AMA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR PAYLAŞIRSA HERKEN GİBİ BENDE ONA GÖRE YOLUMU ÇİZMEM LAZIM ÇEMBER DARALIYORDA , ŞİMDİDEN BİLGİLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER ...

emrahy7

Yeni Üye
çok sağolun yardımlarınız için , ne güzel bir siteymiş anlaşıldı ...

okank_25

Yeni Üye
kardeş 1 temmuz 31 ekim tarihleri arası başvuru yapabilirsin büyük ihitmalle de kasımda sevk kağıdını almaya gidersin yine de en sağlıklı bilgiyi askerlik şubesinden öğren istersen

nomvethe61

Yeni Üye
cok guzel sorular sormus arkadas yardımcı olabilecek kimse yok mu bunları bende cok merak ediyorum

mojo1919

Yeni Üye
arkadaşım diplomanı aldığın gibi git askerlik şubesine son yoklamanı muayeni ol.zaten ağustosa yetişemeyeceğin için kısa dönem olarak büyük ihtimal aralıkta gidersin.askere ne zaman gideceğin şubenin celp döneminin ilk haftası belli olur.mesela şubenin celp dönemi ağustos2010 ise ağustosun ilk haftası belli olur.kaasım 2010 ise kasımın ilk haftası.şubeye gidince yoklama olursan madem aralıkta gitmek istiyorsun bunu söyle aralık olarak tercihini yap aralıkta kısa dönem olarak gidersin ama kesinlikle diplomanı alıp ta öyle git şubeye..

askerliğin tek tip olması için çalışma var ama bu uzun vadede gerçekleşir...sen gider gelirsin bile o zamana kadar...olur yha askerde iken böyle bi karar alınırsa kesinlikle bir ayında kalsa etkiler...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara