4 yıllık iktisat fak. okurken yarıda bırakıp 2. yıl sonunda 2 yıllık diploma

badkng45

Yeni Üye
4 yıllık iktisat fak. okurken yarıda bırakıp 2. yıl sonunda 2 yıllık diploma alınabilirmi? arkadaşlar çok önemli...birde 4 yıllık üniversiteden atılma süresi kaç yıl

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
4 yıllık iktisat fak. okurken yarıda bırakıp 2. yıl sonunda 2 yıllık diploma alınabilirmi? arkadaşlar çok önemli...birde 4 yıllık üniversiteden atılma süresi kaç yıl
2 sınıfın tüm derslerini verdikten sonra kaydını sildirip okuldan önlisans diplomanı isteyebilirsin.
Daha sonra isteğin durumunda tekrar kayıt yaptırıp kalan 2 yılı tamamlayabilirsin.

Kayıt yenilettiğin sürece okula devam edebilirsin ancak 7. yıldan sonra öğrencilik haklarından yararlanamazsın.

mimoza

Özel Üye
tam benim öğrenmek istediğim bilgilerdi bunlar badkng ..tşkk ayrıca iceberg abi cvp içinde sana tşk..bi sorunumu bende yazdım ama cvp alamadım malesef

sorum şuydu ben maliye 2. sınıf öğrencisiyim.okul bittikten sonra ne gibi iş olanaklarımız olur..ne gibi sınavlar açılcak bölüm ile ilgili..iş olanakları çok kısıtlı ülkemizde.....bide şu takıldı kafama.. normal üniversite okuyan iş bulamıyo(ki doğru) (açıktan bitiren )bulsun..üzülüyorum açıkcası..okumasammı ne:(

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
tam benim öğrenmek istediğim bilgilerdi bunlar badkng ..tşkk ayrıca iceberg abi cvp içinde sana tşk..bi sorunumu bende yazdım ama cvp alamadım malesef

sorum şuydu ben maliye 2. sınıf öğrencisiyim.okul bittikten sonra ne gibi iş olanaklarımız olur..ne gibi sınavlar açılcak bölüm ile ilgili..iş olanakları çok kısıtlı ülkemizde.....bide şu takıldı kafama.. normal üniversite okuyan iş bulamıyo(ki doğru) (açıktan bitiren )bulsun..üzülüyorum açıkcası..okumasammı ne:(
4 Yıllık bir açıköğretim programından mezun olan bir kişi örgün öğretimden mezun olan diğer bir kişiyle aynı haklara sahiptir. Açıköğretim Genel Bilgileri bölümünde yazdığım Açıköğretimli Olmanın Getirdikleri Başlıklı konuda bunu belirtmiştim.

Açıköğretim Fakültesi mezunları genel olarak ;

• [*] Uzman
    [*] Uzman Yardımcılığı
    [*] Müfettişlik
    [*] Kaymakamlık
    [*] İdari Hakimlik
    [*] Araştırma Görevliliği
    [*] Mali Müşavirlik
    [*] Kamu / Özel Sektörde Orta ve Üst Düzey Yöneticilik
    [*] Bankacılık
    [*] İç ve Dış Ticaret
    [*] Finans Sektörü
    [*] Denetçilik
    [*] Reklamcılık Sektöründe Ürün ve Marka Yöneticiliği
    [*] Çeşitli Sektörlerde Satın Alma, Üretim Planlama Departmanı
    [*] İşletme Bilgi Sistemleri ve İnsan Kaynakları Bölümleri
    [*] Yüksek Lisans..

ve daha farklı iş imkanlarına sahiptir.
Ayrıca Açıköğretim okuyan biri aynı anda iş hayatında devam edebileceği için tecrübe yönünden daha avantajlıdır. Ki bu gün Gerek özel sektörde Gerekse Kamu Kuruluşlarında üst düzey görev yapan küçümsenmeyecek sayıda açıköğretim mezunu bulunmaktadır.

Mezun olduktan sonra Kamu Kuruluşlarında işe başlamak için KPSS sınavlarına girmeniz gerekir. Ki KPSS puanı önemlidir. Örgün eğitim veya Açıköğretim olmanız durumu etkilemez. Aldığınız puanına göre yerleştirilirsiniz.

Kısacası iş bulamamak gibi bir durum aslında yok.İş Kendimizde bitiyor.. Ne kadar azimli ve inançlı olursak o kadar başarılı oluruz.

mimoza

Özel Üye
Allah razı olsun.tş ediyorum..verdiğiniz cevaplar beni çok mutlu etti inanın..saygılar

Ares

Yeni Üye

Merhaba.
1- 2. yılın sonunda bütün derslerini vermiş durumdaysan Açıköğretim bürolarına başvurup önlisans diploması alabilirsin.Ama bu durumda kaydın silinir.
2- İki yıl üstüste kayıt yaptırmadığın zaman kaydın silinir, yani atılmış olursun.Bunun haricinde atılma yok.Ancak 4 yılık bölümler için 7 yıl öğrencilik haklarından yararlanabilirsin. 7 yılın sonunda kayıt yenileyerek okumaya devam edebilirsin ama öğrencilik haklarından yararlanamazsın.
Mesela: askerlik tecili gibi....

Ares

Yeni Üye
iceberg arkadaşın cevabını görmediğim için soruyu cevaplamıştım ama o benden önce davranmış:)

mustafacomert

Yeni Üye
ama 2 yıl aynı sınıftan kaldıgında askerlık tecıl ettırılemıyomus dıye duydum dogruluk payı nedır arkadaslar bılgılendırırsenız sevıınırım

taskinengin

Yeni Üye
4 yıllık iktisat okurken 2 yılı temizce bitirdiğinde onlisans alıp ayrılabılır daha sonra tekrar istersen 3 ten de devam edebilirsin
2 yıl aynı sınıfta kaldıgın takdirde askerlik tecil işlemi yapılmıyor.
4 yıllıktan atılma süresi yok ancak 7.yılın sonundan ıtıbaren öğrencilik haklarından yararlanamıyorsunuz yani askerlik vb gibi
iyi çalışmalar

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ama 2 yıl aynı sınıftan kaldıgında askerlık tecıl ettırılemıyomus dıye duydum dogruluk payı nedır arkadaslar bılgılendırırsenız sevıınırım
Okul her sene sonunda Öğrencilik belgelerini askerlik şubesine gönderir. Askerlik şubesinin insiyatifine bırakılır. Şube askere alınacak derse tecilin uzatılmaz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara