yardım ...

günce

Yeni Üye
:confused:iyi akşamlar herkese,
bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.her ne kadar sınav sonuçları açıklanmamış olsa da bu yıl aöf önlisans mezunu alanında eylül deki kpss sınavına girmek istiyorum.fakat bütünlemeye kalan derslerim var.açıkçası bilerek bütünlemeye bırakmıştım ama şimdi kpss sınavına girmeye karar verdim..bu derslerimi bütünleme sınavında verebileceğime inanıyoru.ama başvuru yaparken mezun durumunda olamayacağım..ne şekilde başvuru yapacağımı bilmiyorum,bir belge almam gerekiyormuş sanırım.o belgeyi almak için aöf bürosuna başvuralıyım herhalde değil mi?
bir de arkadaşlar ben biraz geç karar verdim bu seneki sınavlara girmeye,amacım lisansı bitirip girmekti ama bu yıl da şansımı denemek istiyorum.dersaneye gitmiyoru,kendi kendime çalışıyorum..başvuru için geç kalmadım umarım,çünkü duyduğum kadarıyla son günlerde siste kilitleniyomuş..
beni aydınlatırsanız gerçekten çok sevineceğim.şimdiden çok çok teşekkür ederim.Umarım çalışan herkes hakettiğini kazanır.

hayat42

Yeni Üye
arkadaşım bende senin durumundayım sordum dershane hocasına mezun olunabilcek durumda die şık var tercih yaparken onu işaretliycekmişsin böylelikle mezun olursan önlisans olarak tercih yapma hakkın var bireysel yapamıyon sanırım rektörlükten halletmen lazım ben cuma günü gitcem bakalım ne olcak

necatican

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
Arkadaşlar aynen bende bu durumdayım herhangibir bilgiye ulaşırsanız lütfen benide aydınlatırsanız sevinirim.

AsenA_38

Yeni Üye
önlisans başvuruları 2 temmuzda son hiç bir belgeye evraka ihtiyaç yok parayı yatırıyosun bankaya gidip ösym bürolarından başvuruyosun başka hiç bişeye gerek yok illa mezun olman gerekmiyo yani bende lisans mezunu değilim ama lisans giriyorum bu sene

necatican

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
önlisans başvuruları 2 temmuzda son hiç bir belgeye evraka ihtiyaç yok parayı yatırıyosun bankaya gidip ösym bürolarından başvuruyosun başka hiç bişeye gerek yok illa mezun olman gerekmiyo yani bende lisans mezunu değilim ama lisans giriyorum bu sene
Pardon bi sorum olucak AsenA_38. Peki sizden diploma veya dengi bişey istemediler mi? Nerden bilecek oradaki memur senin ne mezunu olduğunu? Çünkü seçeneklerde ne mezunu olduğun ve diploma tarihi var. O aşamaları nasıl yaptınız biraz açıklarsanız sevinirim.

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
bende şuan lisans mezunu değilim fakat asena gibi lisans olarak gircem sınava. herhangi bi diploma çıkış belgesi falan fistan bişey istenmiyo bankaya parayı yatır ne olarak girceksen sınav sonucu 2yıl geçerli olduğundan o süre içerisinde mezun olman durumunda herhangi bi aksilik olmaz diye biliyorum.

AsenA_38

Yeni Üye
öyle bişey soran olmadı memur senin başvurunu alıyor sen kazandıktan sonra istendiği takdirde lazım sana diploma hatta diploma tarihi filan yanlış yazdırsan dahi bişey olmuyor girip kendin sonra ösym sitesi aday işlemlerinden değiştirebiliyorsun sadece bankaya paranızı yatırın nüfus cüzdanıyla büroya gidip başvurunuzu yapın bi sıkıntı olmaz ama sorun çıkar diye korkuyosan lise diplomanın tarihini yanına al bide aöf den öğrenci belgesi al yanında öle git ama sorun çıkmaz

necatican

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
Sağolun geçekten çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için isokor ve AsenA_38.

haylazcock67

Yeni Üye
benden istenmişti diplomanın fotokopisi ama ben 2008 kpss girmediğim ve şifrem olmadıgı içinmiş ordaki memur öyle demişti

karakaya07

Yeni Üye
ben kpss ye kayıt aşamasında bi yanlışlık yaptım yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim..
ben 2008 de ortaöğretimden girdim bu yıl aöf önlisansı bitirdim temmeuzdada diplamayı alacağım.internet üzerinden kaydımı yaptırdım ama okul bölümünü değiştiremedim haliyle ortaöğretim olarak kaydım yapılmış oldu:( 1-bunu değiştirtme şansım olurmu ? 2-örnek veriyorum;önlisans mezunu olmam,belediyeye ortaöğretim düzeyinde girmeme engel olurmu ?

AsenA_38

Yeni Üye
ben dilekçeyle değiştirebilmiştim önce bi büroyla görüş düzelttirebilirsin heralde ikinci sorun hakkında bi fikrim yok

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara