Kocaman imza!

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

Kocaman imza!
Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’nin sportif direktörlük görevini üstlenen Aykut Kocaman, "patron" oldu...

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Aykut Kocaman, "Beklentinin ne kadar büyük olduğunun farkındayım. Umarım bu gelişmeler olumlu sonuçlar doğurur, Ben gözü kara bir insanımdır. Hiçbir zaman sözümü sakınmam ama bu durumda en çekindiğim şey mahcup olmaktır." dedi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde gerçekleştirilen ve başkan Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı törende, Aykut Kocaman, kendisini sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

HEM HOCA HEM DE SPORTİF DİREKTÖR
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sözleşme imzaladıkları Aykut Kocaman'ın sarı-lacivertli kulüpte hem teknik direktör hem de sportif direktör olarak görev yapacağını söyledi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Aziz Yıldırım, Kocaman'ın yıllarca Fenerbahçe'ye sporcu olarak hizmet ettikten sonra, farklı kulüplerde teknik direktörlük yaparak yetişen bir değer olduğunu vurguladı.

Kocaman'ın, sarı-lacivertli ekibin başında teknik direktörlük görevinin yanında sportif direktörlük görevini de sürdüreceğini bildiren Yıldırım, şöyle devam etti:

''Aslında bu toplantının amacı kamuoyunda soru işaretlerinin kalmaması. Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin sportif direktörü olarak görevine devam edecektir. Zaten 3 yıl sonra bütün sorumluluğu kendisine bırakacağımızı daha önce açıklamıştım. Sayın Kocaman, Fenerbahçe futbol takımının her türlü sorumluluğunu üstlenmiştir. Bunun içinde kendisiyle ve titriyle ilgili söyleyeceği şey neyse Yönetim Kurulu olarak yetki verdik. Aynı şekilde desteğimize devam ediyoruz. Kocaman'ın Fenerbahçe tarihindeki yerini biliyoruz. Taraftar ve camia tarafından sevildiğini biliyoruz. 3 yıl sonra beklediğimiz hadisenin bugün olması, memnuniyet vericidir.''

''KOCAMAN'A GÜVENİMİZ SONSUZDUR''

Fenerbahçe tarihine bakıldığı zaman 17 şampiyonlukta sadece yerli teknik adam olarak Mustafa Denizli'nin şampiyonluğu bulunduğunu hatırlatan Yıldırım, ''Artık bizlerin de değişmesi, Türk hocalara önem verilmesi gerektiğini düşünüyor, Aykut Kocaman ile başlayacak bu dönemde başarılı olunmasın bekliyoruz'' dedi.

Kocaman'ın hem karakter hem de bilgi anlamında Fenerbahçe'ye çok şey katacağını ifade eden Yıldırım, ''Geçen yıl beraber çalıştık bunu gördük. Fenerbahçe camiası olarak güvencimiz sonsuzdur. Allah yolunu açık etsin. İnşallah önümüzde Sayın Kocaman ile birlikte yeni bir çığır açılacak, bir değişim olacaktır. Kendisi de buna layıktır, inşallah yapacaktır. Sadece Fenerbahçe'nin değil Aykut Kocaman'ın kişiliğine Türk futbolunun ihtiyacı vardır'' diye konuştu.

KOCAMAN'IN SÖZLERİ

Aykun Kocaman da, imza töreninde yaptığı kısa konuşmada, sözün bittiği yerde olduklarını ifade ederek, başkan Yıldırım'a ve Yönetim Kuruluna kendisine verdikleri bu görevden dolayı şükranlarını sunduğunu dile getirdi.

Kocaman, ''Başkan'ın sözlerinden sonra ilave edecek bir şey yok. Son derece heyecanlıyım. Gelecekle ilgili beklentilerin ne kadar yüksek olduğunu idrak edecek durumdayım. Umarım bu görevlendirme hem şahsım adına hem Fenerbahçe adına hem de futbol adına olumlu sonuçlar verir. Çok net söyleyeyim, yaşamımda gözü kara bir insanım, hiçbir konuda korkmayan bir insanım. En çok endişelendiğim şeylerden biri yüksek güvene karşı mahcup olma kaygısı. Bunun için hiçbir endişem yok. Teşekkür ederim'' şeklinde konuştu.

İmza töreninin ardından başkan Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte basın mensuplarına poz veren Kocaman'ı, başta Aziz Yıldırım olmak üzere tüm üyeler tek tek kutladı.

Törende Yönetim Kurulu üyeleri Ali Yıldırım, Yasemin Merçil, Murat Özaydınlı, Cihan Kamer, Vedat Olcay, Ünal Uzun, Hakan Dinçay ve Abdullah Kiğılı hazır bulundu.

KOVULMADAN GİTMEM

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, sarı-lacivertli kulübün kendisini göndermediği sürece gitmek gibi bir düşüncesinin olmadığını açıkladı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü salonundaki imza töreninin ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kocaman, ''Samandıra'da olacağız, hayatımız orada geçecek. Sözleşmem 1 yıllık. Çünkü ben buradayım. Bir yere gitmek gibi bir düşüncem yok Fenerbahçe beni göndermediği sürece. Sözleşmelere bağlı değil, çünkü ben burada gönülle oturuyorum zaten'' dedi.

Kocaman, soru ve cevap bölümünün ardındaN basın mensuplarının sözleşmesiyle ilgili sorusu üzerine ne para ne de mukavelenin süresinin kendisi için önemli olduğunu ifade etti.

''SORUMLULUK BASKI OLUŞTURUYOR...''

Fenerbahçe kamuoyundan büyük bir destek gördüğü ifade edilerek, bunun üzerinde bir baskı yaratıp yaratmadığı sorulan Kocaman, bir baskı hissettiğini, ancak bunu olumlu yöne çekmenin elinde olduğunu kaydetti.

Bu baskının, gerek futbolcular gerekse teknik adamlar için yıpratıcı olabileceği gibi geliştirici ve teşvik edici de olabileceğini anlatan Kocaman, ''Ben geliştirici ve teşvik edici tarafını alabilirim diye düşünüyorum. Büyük bir sorumluluk yüklüyor. Büyük bir baskı oluşturuyor. Ancak olumlu tarafa çekmek benim elimde. Top benim ayağımda'' diye konuştu.

''KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK, AGRESİF BİR TAKIM OLMA YOLUNDA OLACAK''
Takımın dizilişi anlamında radikal bir değişiklik yapıp yapmayacağı sorulan Aykut Kocaman, dönüşümü zaman içinde yapmayı planladığını, köklü değişikliği takımın biraz daha agresif ekip olması yönünde gerçekleştireceğini ifade etti.

Fenerbahçe'nin şu anda mevcut bir futbol değerinin, kadrosunun ve sisteminin olduğunu kaydeden Aykut Kocaman, bunun üzerine bir şeyler ilave etmek ve dönüşümü zaman içinde gerçekleştirmenin en doğru tercih olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

''Esas köklü değişiklik takımın biraz daha agresif oynamaya çalışmasıyla olacak. Bütün oyunculardan bunu isteyeceğiz. Ne kadar vereceklerini bilmiyoruz. Yabancı oyuncu kontenjanının yerli oyuncuların önünü kesen bir kural olmadığını düşünüyorum. Kulüplerde yığılmalar var, takımların biraz daha elinin rahatlaması açısından yapılan bir şey. Yabancı sayısının kaç tane olması tartışılmalı tabi ki, ama bence 6'sı oynayıp sonsuz yabancı olmalı.''

''YABANCI VE YERLİ BİRKAÇ FUTBOLCU DAHA ALACAĞIZ''

Fenerbahçe Teknik Direktörü, yeni sezon için yabancı ve yerli birkaç transfer daha yapılacağını bildirdi.

Transfer çalışmasını sürdürdükleri futbolcular olduğunu kaydeden Kocaman, ''Takımımızın bünyesine hem yabancı hem yerli birkaç futbolcu daha girecek. Kadro derinliği yapmak için yapısal değişiklikleri tamamlamak için... Transfer dönemleri her kulüp için, Fenerbahçe de buna dahil, hem gönderilecek hem de takıma katılacak oyuncuların olduğu bir dönemdir. Bu dönemde bünyemizden futbolcu da ayrılabilir, bu da çok doğal. Aramıza katılacak oyuncular da var'' şeklinde konuştu.

Kocaman, transferde kendisi için, Fenerbahçe'ye yüksek değer katacak oyuncuları bulmanın önemli olduğunu kaydetti.

''FENERBAHÇE'NİN ARTIK YENİ YÜZLERE İHTİYACI VAR''

Altyapıdan oyuncu çıkarıp çıkarmayacağı sorulan Kocaman, Fenerbahçe'nin koşulları dikkate alındığında bunun zorluk derecesinin fazla olduğunun göz ardı edilemeyeceğini belirterek, ''Uzun zamandır Semih bu bayrağı elinde tutuyordu. Artık yeni yüzlere Fenerbahçe'nin ihtiyacı olduğunu reddetmiyorum. Çok önemsiyorum. Umarım ben de bunu dizayn edebileceğim günleri kısa zamanda görebilirim'' şeklinde konuştu.

OYNATMAYI PLANLADIĞI FUTBOL

Yeni sezonda Fenerbahçe'nin oyun planının nasıl olacağı sorusunu Aykut Kocaman şöyle yanıtladı:

''Oyunun ana teması toptur. Tek materyal var oyunda, top. Aranızda oynarken de ana amaç topa sahip olmak, hünerlerinizi göstermek olur. Bundan önce hep buna dikkat ettim, bunu istedim oyunculardan. Fenerbahçe son 10 yıllık periyoda bakıldığında ligde bu anlamda istatistikleri önemli ölçüde elinde barındıran bir takım. Bunu biraz daha hızlı ve baskılı hale getirmek temel futbol değerim olmaya çalışacak. Bunu yapabilmeyi önümüzdeki günler gösterecek. Oyuncu kadromuz ve gücümüzle bunu yapma yeterliliğimizin olduğunu düşünüyorum.''

Kocaman, geçen sezonun üzerlerinde ağır bir iz bıraktığını ifade ederek, ''Yapılan hataların pek çoğu yazıldı çizildi. İçimizi çok acıttığını söyleyebilirim. Fenerbahçe gibi bir kulüp, varlığıyla, kütlesiyle, gücüyle böyle bir duruma hazır değildi'' dedi.

Sarı-lacivertli ekibin yeni teknik patronu, takımının yarıştığı her kulvarda iddiasını ortaya koymak zorunda olduğunu kaydederek, ''Tersini söylemem bir anlam ifade etmez. Takımımız her girdiği yarışmada en iyisi neyse oraya adaydır'' ifadesini kullandı.

Medya ile iletişim konusu
nda geçen yıldan bu yana ciddi bir organizasyon olduğunu anlatan Aykut Kocaman, iletişim ve takımda ne gibi yenilikler olacağı yönündeki soruyu şöyle yanıtladı:

''Çok güzel bir söz var, gerçeğin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Yalanlar yada benzeri şeylerle hayatımızı zindan etmenin tarafında değilim. Dünkü Güiza ya da benzeri olaylar...İçimizde kalması gereken şeylerin dışında doğruyu söylemenin daha iyi olduğunu düşünüyorum. Kendi hayatımı da bu şekilde dizayn etmeye çalıştım. Takımda da aynı uygulamayı sürdürmeye çalışacağım. Mutlaka içimizde kalması gerekenler içimizde kalır.'

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
evt toprağım gözün aydın senin istediğin teknik direktör müydü bilmiyorum ama hayırlı olsun:)

Hazır-Cevap

Özel Üye
Ortağım çok istiyordun gitti bak daum,geldi kocaman umarım mutlu olmuşsundur.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Evet daum gittigi içn mutluyum ortagım ve topragım(ne güzel kafiye yaptım gene:p)
işin ilginç yanı dumla 3 yıllık imza kocamanla 1 yıllık:rolleyes:
Tam yetki verilmiş umarım gelen gideni aratmaz gerçi daumu arayacagımızı zannetmiyorum ama:D
Hayırlı olsun Fb ye Kocaman kocaman başarılar getirir umarım:)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara