Gözyaşınızın kıymetini bilin!

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Gözyaşı, gözün sağlıklı kalmasını ve göz kırpma hareketini yaparken rahat hissetmemizi sağlar. Bazı insanlarda gözyaşı üretimi azalır veya üretilen gözyaşı kalitesinde bozulma meydana gelir. Bu durumda ortaya çıkan rahatsızlık 'kuru göz' olarak bilinir.

Yaygın olmasına karşın, kronik göz kuruluğu, çok sayıda insanı etkileyen fakat az bilinen göz rahatsızlıklarındandır. Birçok kişi, göz kuruluğu semptomlarını yanlış olarak alerjilerle, iklim şartlarıyla ve basitçe göz zorlanmasıyla açıklar. Bunların hepsi kronik göz kuruluğu semptomlarını şiddetlendirebilmekle birlikte, asıl sebep değildir.
İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Alpaslan gözyaşının önemini, "Gözleriniz, göz yüzeyini korumak için, kesintisiz bir gözyaşı tabakasına gereksinim duyar." şeklinde açıklıyor. Ciddi göz kuruluğunun zaman içinde tedavi edilmediği vakalarda, enfeksiyon riski ve görmede ciddi bozulma meydana getirir.

Kuru gözde yanma, batma, kızarıklık, gözde ağırlık hissi, karıncalanma ve gözde yabancı cisim hissi gibi şikâyetler olur.

ZAMAN

AsenA_38

Yeni Üye
bendede göz kuruluğu başlangıcı var bilgisayar başında fazla oturduğumdan olmuş :) birşeye odaklanıp dakikalarca kaldığım oluyor kırpıştırmadığımdan oluyomuş tedaviye başladım ciddiye alınması gereken bir konu

teşekkürler

KatreiAsk

Özel Üye
ilerde bende de olabilir göz kuruluğu. hissediyorum :) teşekkürler haber için ;)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
en çabuk yaşlanan organımızmış göz arkadaşlar
Dikkat etmek gerekiyor rica ederim;)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Bende öyleyim malesef ortak aglanacak şeye aglayamam
aglanmayacak şeyde gözlerim dolar tuhafım :)neyse Allah aglatmasın (güzel topladım:p)rica ederim ortak ;)

seher

Özel Üye
ben de sulu gözlüyüm yawteşekkürler only roses:)

hayat42

Yeni Üye
bende de var ilaç verdi de her saat başı damlatmayı unutuyorum bıraktım napıyım birde 1 yıllık yazmış raporu:)

sweet_afra

Yeni Üye
paylaşım için teşekkürler..

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Rica ederim arkadaşlar;)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar