formasyon

ottoman_081

Yeni Üye
arkadaşlar formasyon konusunda herkes birşeyler söylüyor yok verilecekmi yok verilmeyecekmiş diye bu konuda bilgisi olan bilgilendirebilirmi

ottoman_081

Yeni Üye
formasyon hakkında bilgisi olan varmı

merd

Yeni Üye
verilmeyecek anadolu üniversitesi ve yök milleti kandırdı para için yoksa durup dururken böyle bir bölüm açılmaz ya geleceğe dair bir planları var ya da para için kandırdılar milleti ekim ayında belli olur para için mi yoksa başka bir projemi var hepsi belli olur

merd

Yeni Üye
açıköğretimle formasyon verilmesi de 2006 yılında bu bölümü açtıran yök tarafından dava açılarak yasaklandı bu edebiyat bölümünü de yök açtı anlayacağın yök hem böyle bir bölüm açıyor hem de formasyon verilmemesi için elinden geleni yapıyor

2006 yılındaki konuya benzer bir haber
http://www.tumgazeteler.com/?a=1396505

merd

Yeni Üye
bir de anadolu üniversitesine sordugunuzda eğitim bilimleri enstitüsü diye bir şeyler uyduruyor inanmayın siz başka bir üniye formasyon için başvurursanız ağzınızla kuş tutsanız yine de sizi almazlar çünkü acıları var çekemiyorlar

theçayan

Yeni Üye
normal örgün mezunu bile formasyon alamıyor kaldı ki aöf verecekler.

merd

Yeni Üye
ama biraz paranız varsa bilkent kıbrıs ya da kırgızıstan macaristan vb özel üniversitelerden formasyon alabilirsiniz biraz tuzlu bir iş :)

merd

Yeni Üye
Özel üniversitelerden formasyon aldıktan sonra sakın Fen-Edebiyat fakültelerinin önünden bile geçmeyin geçerseniz sizi aruza göre hecelere ayırırlar takti' eder vezninizi de müfte'ilün mefa'ilün müfte'ilün mefa'ilun yaparlar kıskançlık böyle bir şey :D

kevin_norton

Yeni Üye
normal örgün mezunu bile formasyon alamıyor kaldı ki aöf verecekler.

Lütfen umutsuz olmayın arkadaşlar. Zaman herşeyin ilacıdır. Zamana bırakın bakalım nolacak. Dersleri bırakmayın aman ha dersler herşeyden daha önemli.Kaldı ki kendi dilimizi öğreniyoruz Türk dili ve Edebiyatının eğitimini alıp kendimizi geliştirsek daha iyi değil mi.Bence istemeyen okumasın. Zorla kimseyi okutmuyorlar. Aha okul burda isteyen okur istemeyen okumaz. Okusanız daha iyi olur. Aklınız sonradan başınıza gelip iş işten geçmiş olmasın. Hiç bilenle bilmiyen bir olur mu? değil mi?

ECRİN90

Özel Üye
Formasyonun verileceğine dair konu açmıştım arkadaşlar, resmi ağızdan yapılan bir açıklamaydı. Formasyon hakkımız var ve verilecek.

rsl

Yeni Üye
arkadaşlar bu bolumu bıtırınce unıversıtede calısma ımkanı varmıdır acaba ?

merd

Yeni Üye
Formasyonun verileceğine dair konu açmıştım arkadaşlar, resmi ağızdan yapılan bir açıklamaydı. Formasyon hakkımız var ve verilecek.
benim de zengin olma hakkım var ama para veren yok :D:D:D:D bu mesele de böyle

merd

Yeni Üye
mezun olduktan sonra ales sınavından 70 alırsan ve üniversitedeki mülakatı geçersen olursun ama bi tane yobaz çıkıp sen aöfsün diyip elerse onu bilemem

kevin_norton

Yeni Üye

Çok zor. Üniversite hocaları genellikle kendi talebelerini alırlar. sen 100 bile alsan hoca seni almak istemezse birşey yapamazsın. 50 ile istediğini alır. Kimsede karışamaz. Üniversitelerin özerkliği vardır. Bağımsız karar alırlar.

merd

Yeni Üye
bülent ersoyun da böyle bir düşüncesi olduğu için döndüğünü duymuştum

kevin_norton

Yeni Üye
merd adlı üyeden alıntı : ''bülent ersoyun da böyle bir düşüncesi olduğu için döndüğünü duymuştum.''

Su koyvermek: 1. Sebze ve et pişerken suyunu salıvermek. 2. Cıvıtmak, sözünde durmamak."Su koyvermeden çalışamaz mısın sen?"
Sululuk etmek: Cıvıklık etmek, taşkın hareketlerde bulunmak, ciddi davranmamak."Sululuk etmeyi bırak da çalışmaya bak."

merd

Yeni Üye
Bayan olsaydın olurdu. Üniversite hocaları genellikle kendi talebelerini alırlar. sen 100 bile alsan hoca seni almak istemezse birşey yapamazsın. 50 ile istediğini alır. Kimsede karışamaz. Üniversitelerin özerkliği vardır. Bağımsız karar alırlar.

şeklindeki mesajını
ben şu mesajı yazdıktan sonra
"bülent ersoyun da böyle bir düşüncesi olduğu için döndüğünü duymuştum"

Çok zor. Üniversite hocaları genellikle kendi talebelerini alırlar. sen 100 bile alsan hoca seni almak istemezse birşey yapamazsın. 50 ile istediğini alır. Kimsede karışamaz. Üniversitelerin özerkliği vardır. Bağımsız karar alırlar.

olarak değiştiren kevin_norton

sence kim su koyuverdi bunun adı su koyuvermek de değil daha başka bir türlü bir şey daha gelişmiş olanı ama söylemeyeyim.

kevin_norton

Yeni Üye

ECRİN90

Özel Üye
Arkadaşlar lütfen ağır ithamlarda bulunmayıp buranın bilgi paylaşım forumu olduğunu unutmayalım :cool:

kevin_norton

Yeni Üye
Formasyon işinde bir gelişme var mı arkdaşlar ?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO