askerlik konusunda komplike bir soru Acilllllll!!!:(

rumelian

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar,
ben 2004 yılında aöf işletmeye girdim ama iki sene üst üste kala kala 2. sınıfın ikinci tekrarında (toplam 4 yıl olacaktı), kaydımı sildirip 2 yıl ek süre alıp (eğitim için askerlik erteleme) 2. yıl sona ermeden aöf uluslararası ilişkilere girdim. uluslar arasi ilişkilere girince aöf deki memurun uyarısıyla tecil işlemimi kendim yaptırdım ve bana 1 yıldan az bir süre tecil verdiler (kasım 2010 da bitiyor) aöf deki memur sınavımı geçersem bir daha verirler dedi. neyseki sınavımı alttan bir ders vererek (ah matematik) geçtim ama kayıt yenileme aralık ayında oluyor!! ben ekim sonu tekrar tecil yaptırmalıyım??? nasıl olacak? kayıt yenilemeden nasıl sınıfımı geçtiğimi kanıtlayacağım? aöf ye borcum yok ama yeni dönem parasını erken de yatıramam sanırım?
bu arada bir yandan okurken bir yandan da yurtdışında inşaatlarda çalışıyorum yani kaçma şansım yok... ailemin tek geçim kaynağı olduğum için benim öyle yada böyle çalışmam lazım...
yalvarırım yardım edin bir akıl verin...

karabasan61

Yeni Üye
kardeş bu duurumda butunleme sonucunda ders notlarına bakacaklar eger 2. sınıfa gecersen rahat olur tecıl ederler bu arada yas kaç? en son 29 yasına kadar tecıl hakkını kullanabılıon daha kullanamıon kardeş okk

rumelian

Yeni Üye
yok sadece bir dersim var, zaten sınıfı geçtim. iki dersten fazla ise sınıfta kalıyosun. yaş 26. 1984 lüyüm.

styldodgy

Yeni Üye
bişey olmas zaten aofden iste sana belge verirler olmadi aralikta harci yatir belgeni al askerlik burona gotur 1-2 ay içinde kimse sana bişe demes ki elinde belgen var ama yas muhabbeti var 2013te okulun bitip asker olman sart 29 yas siniri doluo bunuda bilmende yarar var

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara