aöf formasyon nasıl olacak

göllerdiyarı

Yeni Üye
aöf türk dili ve edebiyat formasyonu nasıl alacak şimdiye kadar öğrendiklerim not ortalaman 2.5 üstü alttan en fazla 2 ders ilk iki yıl bu şartları örgünde sağladında 5 yarıyılda almaya başlıyorsun bu kadar zor bir bölümü bu zor şartlarını yerine getiriyorsak formasyonu bizde istiyoruz sesimizi duyuralım birlik olalım

kevin_norton

Yeni Üye
Haklısın birlik olalım. seni destekliyorum.Formasyon hakkımız söke söke alırız !?.

ECRİN90

Özel Üye
Açıköğretim fakültesinde son zamanlarda en çok merak edilen konulardan birisi de formasyon. Bu konuda açıköğretim ayrıntılı bir açıklama yapmadığı için herkesin aklında onlarca soru işareti vardı. Son olarak resmi sitede yayınlanan bir haberi paylaşmak istiyorum. Umarım formasyonla ilgili bölümleri tercih eden arkadaşlarımıza yardımcı olacak bir yazı olur.
Açıköğretim Fakültesi’nde, 2009-2010 öğretim yılında açılacak olan Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji ve Felsefe bölümlerinden mezun olarak formasyon alanlar öğretmen olabilecek.
Açıköğretim Fakültesi bünyesinde 2009-2010 öğretim yılında açılacak olan Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji ve Felsefe bölümlerinden mezun olarak formasyon alan öğrenciler, öğretmen olmaya hak kazanacak.
Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür, “Bir insan kendini Türk Dili ve Edebiyatı’nda geliştirmek istiyorsa ve bunun sonucunda gerekli koşulları sağlamışsa tabii ki öğretmen olacaktır. Öğretmen olmanın koşulları bellidir. Öğrenci mezun olacak, formasyon alacak, Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda başarılı olacak ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın açacağı kadrolara müracaat edecek. Bunların tamamı Açıköğretim Fakültesi mezunları için de geçerlidir. Bunun koşullarını biz değil, Milli Eğitim Bakanlığı belirliyor” dedi. Prof. Dr. Özgür, yaşam boyu eğitim anlamında, bireylerin kendilerini geliştirmeleri, bilgilerini artırmaları ve yaşamlarını zenginleştirmelerini hedeflediklerini kaydederek, “Kendini geliştirmek isteyen herkesin yerleştiği birer program sunmak istiyoruz” dedi.
“Eğitim anlamında her şey denk”
Açıköğretim ile örgün programlar arasında eğitim anlamında hiçbir fark olmadığının altını çizen Özgür, “Bizim denklik kaygımız yok. Kendimize eğitim ve öğretim anlamında çok güveniyoruz. Bugün, Türkiye’de üniversiteden mezun olan hiçbir bireyin kariyer planlamasını üniversiteler yapmaz. Zaten kontenjanlar da Türkiye’nin ihtiyaçlarına göre belirlenmiyor. Binlerce insan üniversite kapılarında bekliyor. Biz bekleyenlere yeni seçenekler sunarak hayata kazandırmaya çalışıyoruz” dedi. Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür, ulusal basında çıkan eleştirilerin bilinçsizce ve bilgisizce yapıldığına dikkat çekerek, amaçlarının nitelikli eğitim vermek olduğunu sözlerine ekledi.

kevin_norton

Yeni Üye
İnşallah formasyon verirler ecrinim ya.Formasyon versinler artık. Daha doktorasını yapacagız bu bölümün di mi? Biraz yardımcı olsunlar insana. Önümüzü açsalar iyi olur. Nacizane benim fikrim bu.

ECRİN90

Özel Üye
benım bu konuda bi sıkıntım yok,sizin de olmasın arkadaşlar ;) sadece kendimizi geliştirip notlarımızı yüksek tutmaya çalışalım ve bir de dışardan gelen olumsuz ve iğneleyici laflara kulaklarımızı tıkayalım ;)

merd

Yeni Üye
Haklısın birlik olalım. seni destekliyorum.Formasyon hakkımız söke söke alırız !?.
burda yazmakla olmuyor digital imza gibi anket yapın dilekçe yazarak da bildirin aöfe aöften formasyon isteselerde veremezler ama ingilzce öğretmenliği yarı örgün ilk 2 sene örgün okuyorlar 2 sene de aöf formasyonu da bu şekilde verebilirler yani pilot iller belirleyip not ortalaması 2.5 olanlara üniversitelerle anlaşma yaparak verebilir isteseler yaparlar ama isteyen yokki kendi kendinizi yiyorsunuz işte böyle 15 20 bin birleşip kişi formasyon istiyoruz desin üniversiteye bakın neler oluyor

ECRİN90

Özel Üye
burda yazmakla olmuyor digital imza gibi anket yapın dilekçe yazarak da bildirin aöfe aöften formasyon isteselerde veremezler ama ingilzce öğretmenliği yarı örgün ilk 2 sene örgün okuyorlar 2 sene de aöf formasyonu da bu şekilde verebilirler yani pilot iller belirleyip not ortalaması 2.5 olanlara üniversitelerle anlaşma yaparak verebilir isteseler yaparlar ama isteyen yokki kendi kendinizi yiyorsunuz işte böyle 15 20 bin birleşip kişi formasyon istiyoruz desin üniversiteye bakın neler oluyor
Kendi kendini yiyen sensin bence :D Burda herkes formasyonun verileceğini biliyor. Birçok yerde yazı paylaştım, Ama nedense sen bunu hala kabul etmiyorsun ya da etmek istemiyorsun. :mad:

merd

Yeni Üye
Kendi kendini yiyen sensin bence :D Burda herkes formasyonun verileceğini biliyor. Birçok yerde yazı paylaştım, Ama nedense sen bunu hala kabul etmiyorsun ya da etmek istemiyorsun. :mad:
peki neden anadolu üniversitesine mail attığımda "Fakültemiz öğrencilerine pedagojik formasyon eğitimi vermemektedir" diyor ? adamlar vermiyoruz kardeşim diyor var mı daha ötesi vermek isteseler de uzaktan eğitim ile veremezler yasak ama yukarıda bahsettiğim gibi anadolu üniversitesi kendi öğrencilerine kendisi isterse formasyon verir pilot şehirler belirleyerek ortalaması 65 ya da 70 herneyse belirli bir puanı olana verir yoksa diğer üniversiteler vermez adamlar bölümü kapattırmak için uğraşıyor bi de aöflülere formasyonmu verecek

ECRİN90

Özel Üye
peki neden anadolu üniversitesine mail attığımda "Fakültemiz öğrencilerine pedagojik formasyon eğitimi vermemektedir" diyor ? adamlar vermiyoruz kardeşim diyor var mı daha ötesi vermek isteseler de uzaktan eğitim ile veremezler yasak ama yukarıda bahsettiğim gibi anadolu üniversitesi kendi öğrencilerine kendisi isterse formasyon verir pilot şehirler belirleyerek ortalaması 65 ya da 70 herneyse belirli bir puanı olana verir yoksa diğer üniversiteler vermez adamlar bölümü kapattırmak için uğraşıyor bi de aöflülere formasyonmu verecek
Arkadaşım tamam madem verilmiyor diyorsun biz de yatay geçişle örgüne geçer ordan alırız formasyonumuzu :mad: hadi yatay geçiş de yok de tam olsun :D

merd

Yeni Üye
Arkadaşım tamam madem verilmiyor diyorsun biz de yatay geçişle örgüne geçer ordan alırız formasyonumuzu :mad: hadi yatay geçiş de yok de tam olsun :D
evet o da yok var ama sizin bildiğiniz gibi yok yatay geçiş yönetmeliğini okursan anlarsın yatay geçiş için öss sınavından üniversitenin o yılki taban puanını alacaksın bir kere yani mesala anadolu üniversitesi edebiyat fak.en son kaç puanla öğrenci almışsa o puanı almıs olman gerekir en son girdiğin öss sınavında ondan sonra aöfte not ortalaman 80 olacak biz de diyorsunda 42 bin kişiyi hangi üniversiteye sığdıracaklar :D 42 olmasın 20 bin olsun hadi stadyumda mı ders anlatacaklar

ayrıca ben bu bölüme karşı değilim ben de istiyorum formasyon vermelerini :D

kevin_norton

Yeni Üye

Mert beyin tuzu kuru.Okuduğunuz Bölüm kısmında ,İşletme Lisans Programı diye yazıyor. Türk dili ve Edebiyatı bölümünde okumuyor ki.Onu ilgilendiren birşey yok burada. Ben 19-20 yaşında olsam mert beyin okuduğu bölümde okumak isterdim. O bölümlerden düşük puanla memur alımı var.Neyse hayırlısı bakalım. Yarın ola hayrola.

merd

Yeni Üye
Mert beyin tuzu kuru.Okuduğunuz Bölüm kısmında ,İşletme Lisans Programı diye yazıyor. Türk dili ve Edebiyatı bölümünde okumuyor ki.Onu ilgilendiren birşey yok burada. Ben 19-20 yaşında olsam mert beyin okuduğu bölümde okumak isterdim. O bölümlerden düşük puanla memur alımı var.Neyse hayırlısı bakalım. Yarın ola hayrola.
işletme okumuyorum yaşım 19-20 değil çok istiyorsanız işletme okusaydınız o zaman ama neyse siz edebiyat bitirip yüksek lisans yapmadan doktora yapın bir ara öyle diyordunuz bitirip daha doktoraya başvuracam ortalamam yüksek olması lazım diye :D:D:D:D:D

kevin_norton

Yeni Üye
işletme okumuyorum yaşım 19-20 değil çok istiyorsanız işletme okusaydınız o zaman ama neyse siz edebiyat bitirip yüksek lisans yapmadan doktora yapın bir ara öyle diyordunuz bitirip daha doktoraya başvuracam ortalamam yüksek olması lazım diye :D:D:D:D:D
Burada niye böyle yazıyor?

<LI class=profilefield_category>About merd Okuduğunuz Bölümü Seçiniz İşletme Lisans Programı

bynefretimm

Yeni Üye
helal olsun be merd sana valla nerde formasyonla ilgili bı konu görsem orda sen varsın:D:DD:D:D:D:D:

merd

Yeni Üye
senin şu profil resmin de güzelmiş çok mu seviyorsun böyle resimleri kiminle muhattap oldumuzu bi bilelim erkek değilmiydin sen :D

merd

Yeni Üye
bynefretimm senin de profil resmin güzel benim bir arkadaşımın saç ektirme merkezi var ücretsiz hediye olarak saç ektirtebilirim

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO