Ufak Bir Yardım:)

Merhabalar arkadaşlar ben murat:) Sakarya üniversitesi Fen edebiyat fakültesi Türk dili ve edebiyatı 2.sınıf öğrencisiyim:) Hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum... Sınavsız ikinci üniversite programı kapsamında AOF den bir bölüm bitirmek istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

seher

Özel Üye
bölüm adı önemli değilde önemli olan siz ne istiyorsunuz.sayısalınız iyi değilse sayısal ders içeren bölümleri tercih etmeyin çok zorlanırsınız bi de iki üniversite olacak yıpranırsınız.hem kolay hem de iş olanağı iyi bir bölüm seçmenizi öneririm:)

E

_elmayra_

Misafir
Türk dili edebiyatı öğrencisi isen kendi alanına yakın bir dal seçmen daha mantıklı.Sosyoloji felsefe vs gibi;)

Sayısala yatkınım zaten bölümü yaptığım matematik ve fen sorularının sayesinde kazandım.Fakat bölümler hakkında fazla bilgim yok.Aklımda birkaç şey var;fakat tam bir fikir sahibi değilim.Uluslararası ilişkilere yazılsam,bitince neler yapabilirim? Veya sağlık kurumları yöneticiliği.Bunun dışında aklımda konaklama işletmeciliği,sosyal hizmetler ve ilahiyat var.Siz neler önerirsiniz? İngilizce kursuna da gidiyorum.İngilizce eğitimimi tamamladıktan sonra ikinci bir dil için çalışmalara başlayacağım.İngilizceyi de kullanabileceğim yahut ingilizcenin de bana avantaj sağlayabileceği bölümler önerebilir misiniz?

E

_elmayra_

Misafir
Sayısala yatkınım zaten bölümü yaptığım matematik ve fen sorularının sayesinde kazandım.Fakat bölümler hakkında fazla bilgim yok.Aklımda birkaç şey var;fakat tam bir fikir sahibi değilim.Uluslararası ilişkilere yazılsam,bitince neler yapabilirim? Veya sağlık kurumları yöneticiliği.Bunun dışında aklımda konaklama işletmeciliği,sosyal hizmetler ve ilahiyat var.Siz neler önerirsiniz? İngilizce kursuna da gidiyorum.İngilizce eğitimimi tamamladıktan sonra ikinci bir dil için çalışmalara başlayacağım.İngilizceyi de kullanabileceğim yahut ingilizcenin de bana avantaj sağlayabileceği bölümler önerebilir misiniz?
uluslararası ilişkiler bölümü sana uygun kanımca;)ingilizceden başka rusça da öğrenirsen baya ilerlersin diye düşünüyorm:)kolay gelsin..

Rusça çok farklı ama öğrenilmeyecek gibi değil.Uluslararası ilişkiler bölümünü bitirsem ve 2 yabancı dilim olsa ne gibi iş imkanlarına sahip olabilirim?

E

_elmayra_

Misafir
Rusça çok farklı ama öğrenilmeyecek gibi değil.Uluslararası ilişkiler bölümünü bitirsem ve 2 yabancı dilim olsa ne gibi iş imkanlarına sahip olabilirim?
ithalat ihracat firmalarında iş olanakları oluyor genelde bu bölüm mezunlarının.ama başlamadan ne oldugunu anlayamazsın.garantisi yok hiç birşeyin.
ama benım anlamadıgım okudugun bölüm türk dili edebiyatı.Ama sayısalım iyi diyorsun.uluslararası ilişkileri örgün olarak okusaydın keşke.Daha ii olanalar kazanırdın sanki:rolleyes:

Evet sayısal ortalamam lisede 4 ün üstündeydi.. ama bir Türk dili aşkı tutturmuş gidiyordu:) sözel seçtim mat 1 yaptım birazda sözellerden yaptım bölüme girdim... Ne yalan söyleyeyim lisede alan seçiminde iyi yönlendirilemedim diyebilirim.Neyse konumuz o değil de uluslararası ilişkilerde örgünden mezun olanlar önüme engel olabilir mi sizce? Benim avantajım iki üniversite bitirmiş olmak ve 2 yabancı dile sahip olmak olacak.. ama dezavantajlarım nedir orasını bilmiyorum

E

_elmayra_

Misafir
Evet sayısal ortalamam lisede 4 ün üstündeydi.. ama bir Türk dili aşkı tutturmuş gidiyordu:) sözel seçtim mat 1 yaptım birazda sözellerden yaptım bölüme girdim... Ne yalan söyleyeyim lisede alan seçiminde iyi yönlendirilemedim diyebilirim.Neyse konumuz o değil de uluslararası ilişkilerde örgünden mezun olanlar önüme engel olabilir mi sizce? Benim avantajım iki üniversite bitirmiş olmak ve 2 yabancı dile sahip olmak olacak.. ama dezavantajlarım nedir orasını bilmiyorum
2 bölüm birbirinden farklı ama.Eğer aynı alan üzerine 2 üniversite bitirmiş olsan şanslı olabılırdın tabı.
açıköğretimlilere iş verenler önyargılı.bu herkesin bildiği bir konu.İş hayatında problemler olacaktır mutlaka.Ama sen kendını geliştirirsen ve kendını kanıtlarsan başarı senin için kaçınılmaz olur.
Bir de tek bir alan üzerine odaklanmalısın.Birçok işi yapmaya çalışırken hiç bişey yapamaz hale gelebilirsin.İyi düşün ve öyle karar ver.
Sana teselli olur belki.Örgünden mezun olan arkadaşlarım hala iş bulamadılar:D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara