Ankara da karşılıksız burs veriyor

ECRİN90

Özel Üye
İstanbul Belediyesi'nden sonra şimdi de Ankara Belediyesi 20 bin yoksuıl öğrenciye karşılıksız burs verecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2007-2008 eğitim-öğretim yılı için 20 bin yoksul öğrenciye karşılıksız burs verecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 2000 yılında başlatılan burs verme uygulaması, bu eğitim-öğretim yılında da devam edecek. Ailesi Ankara'da ikamet eden ancak Ankara dışında okuyan veya Ankara'da öğrenim gören öğrencilere yönelik burslar için başvurular, 25 Eylül Salı günü başlayacak. Başvurular, www.ankara-bel.gov.tr internet adresi üzerinden yapılabilecek. Başvuranlardan 7 bin 500 yükseköğrenim, 5 bin lise, 7 bin 500 ilköğretim öğrencisi burs almaya hak kazanacak.

Büyükşehir Belediyesi, burs verilecek öğrencileri, beyanlarına göre tespit edecek ve internet sitesinde ilan edilen belgeleri isteyecek. Öğrencilerin beyanlarına göre, burs kazananlar tespit edilecek. Beyanları ile belgeler arasında farklılık bulunanlar burs alamayacak. Bu öğrencilerin yerine yedek listedeki öğrenciler konulacak.

Yeni eğitim-öğretim yılında burs miktarları da artırıldı. Miktarlar, ilköğretim için 15 YTL'den 20 YTL'ye, lise için 20 YTL'den 25 YTL'ye, üniversite için 35 YTL'den 50 YTL'ye yükseltildi.

Öğrenciler, burslarını kendilerine verilecek banka kartıyla alabilecekler.

Kaynak: Hürriyet

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara