Guti Beşiktaş hakkında ilk kez konuştu

Hazır-Cevap

Özel Üye
Transferi yılan hikayesine dönen Guti gazetecilerin soruları üzerine ilk kez açıklama yaptı. Adalı ise Raul'u doğruladı...

Kaptan İbrahim Üzülmez 36 yaşında, 11'de yer buluyorsa, Real Madrid'den gelen 33 yaşındaki Guti daha uzun süre oynar" dedi.
Kartal'da Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı, Milliyet'e gündemdeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
Transferi imza aşamasına gelen Guti'ye övgü yağdıran Adalı, 33 yaşındaki İspanyol yıldızın kesinlikle yaşlı olmadığını söyledi. Guti'yi, İbrahim Üzülmez'le kıyaslayan siyah-beyazlı yönetici, "Guti, İbrahim Üzülmez'in yaşına kadar oynasın bize yeter. Kaptanımız şu an 36 yaşında ve kendisine 11'de yer buluyor. Böyle oynamaya devam ederse sözleşmesini bir yıl daha uzatırız. 33 yaşındaki Guti, bana göre Türkiye şartlarında 30 yaşında sayılır. Real Madrid gibi bir kulüpten geliyor ve daha uzun süre oynayabilir. Guti en azından 36 yaşına kadar forma giyer" diye konuştu.
Serdal Adalı, gönderilmeleri gündemde olan yabancılarla ilgili sıkıntıyı da aktardı. Teknik Direktör Bernd Schuster'in bazı oyuncuları mecburiyetten gözden çıkardığına dikkat çeken siyah-beyazlı yönetici, "İnanın Schuster takımdan hiçbir oyuncunun gitmesini istemiyor. Kendisi bize gülerek bütün yabancıların kalmasını istediğini söyledi, ama o da bunun imkânsız olduğunu biliyor. Herkes Zapotocny gönderilecek diye beklerken son anda kalmasını istedi. Gidecek oyuncularla ilgili netleşen bir şey yok. Sürpriz isimler takımdan ayrılabilir" ifadelerini kullandı.
'Schuster, Raul'u istiyor'
Beşiktaş Asbaşkanı, Schuster'in, Real Madrid'le yollarını ayıran Raul'u çok istediğini de açıkladı. Serdal Adalı, "Hocamız, Raul'u kadrosunda görmeyi arzuluyor, ancak bu transferi bitirmek o kadar kolay değil. Raul transferi Quaresma'dan bile zor" dedi.
'ÇOK CAZİP BİR TEKLİF ALDIM'
Beşiktaş'ın anlaşma sağladığı Guti Hernandez, transfer görüşmeleriyle
ilgili ilk kez konuştu. İspanya'da bir golf sahasının açılışını yaptığı sırada gazetecilerin sorularını yanıtlayan başarılı futbolcu, "Beşiktaş'ın teklifi iyiden de öte çok cazip, ama son sözü Real Madrid söyleyecek" dedi.
Kulübüyle 1 yıllık daha sözleşmesi olduğunu hatırlatan Guti, "Beşiktaş'ın teklifi heyecan verici, fakat bugün itibarıyla ortada hiçbir şey yok.
25 Temmuz'da takıma dahil olacağım ve kulübe gidip konuşmaya çalışacağım. Daha sonra ne olacak, neye karar vereceğiz göreceğiz" ifadelerini kullandı.
Guti, "Şu anda kendini Real Madrid'den çok Türkiye'ye mi yakın görüyorsun?" sorusuna ise "Bunu söyleyemem, çünkü bilmiyorum. Sportif Direktör Jorge Valdano ve Başkan Florentino Perez ile konuşmak istiyorum. Ayrıca Jose Mourinho ile de konuşacağım. Ben rahatım, yazın tadını çıkarıyorum. 10 gün çabuk geçer, daha sonra geleceğim belli olacak" yanıtını verdi.
Milliyet-Serdar Sarıdağ

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO