Yabancı Dil Alanından Öğrenci Alan Puan Türlerine Göre Yükseköğretim Programları

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Yabancı Dil Alanından Öğrenci Alan Puan Türlerine Göre Yükseköğretim Programları

Aşağıda yer alan bölümleri tercih eden adayların Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı (AOBP) ilgili puan türünden olmak koşuluyla 0,8 ile çarpılacaktır.

Lise Türü:

Lise ,Yabancı Dil Ağırlıklı Lise ,Özel Lise ,Anadolu Lisesi ,Yabancı Dille Öğretim Yapan Özel Lise ,Polis Koleji ,Akşam Lisesi ,Özel Akşam Lisesi ,Açıköğretim Lisesi ,Çok Programlı Lise

Alan Adı:

Sosyal Bilimler ,Edebiyat ,Sosyal Bilimler ve Edebiyat ,Dil ve Edebiyat
Genel Kültür

Yükseköğretim Programları:

DiL : Alman Dili ve Edebiyatı ,Almanca Öğretmenliği ,Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ,Arap Dili ve Edebiyatı ,Arapça Öğretmenliği ,Bulgar Dili ve Edebiyatı ,Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı ,Çeviribilim ,Çin Dili ve Edebiyatı ,Dil Bilimi ,Eski Yunan Dili ve Edebiyatı ,Fars Dili ve Edebiyatı ,Fransız Dili ve Edebiyatı ,Fransızca Öğretmenliği ,Hindoloji ,Hungaroloji ,İngiliz Dil Bilimi ,İngiliz Dili ve Edebiyatı ,İngilizce Öğretmenliği ,İngilizce Öğretmenliği (AÖF) ,Ispanyol Dili ve Edebiyatı ,İtalyan Dili ve Edebiyatı ,Japon Dili ve Edebiyatı ,Japonca Öğretmenliği ,Karşılaştırmalı Edebiyat ,Kore Dili ve Edebiyatı ,Latin Dili ve Edebiyatı ,Leh Dili ve Edebiyatı ,Mütercim-Tercümanlık ,Rus Dili ve Edebiyatı ,Sinoloji ,Turist Rehberliği ,Turizm ve Rehberlik ,Urdu Dili ve Edebiyatı ,Yunan Dili ve Edebiyatı

EA–1 : Okul Öncesi Öğretmenliği ,Turizm İşletmeciliği (Yüksekokul) ,Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik ,Turizm ve Otel Yüksekokulu (Yüksekokul) ,Turizm ve Otelcilik (Yüksekokul) ,Uluslararası Ticaret (Yüksekokul)

EA–2 : Sınıf Öğretmenliği ,Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ,Turizm İşletmeciliği (Fakülte) ,Turizm ve Otel Yüksekokulu (Fakülte) ,Turizm ve Otelcilik (Fakülte) ,Uluslararası Finans ,Uluslararası İlişkiler ,Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği ,Uluslararası Ticaret (Fakülte) ,Uluslararası Ticaret ve Finansman ,Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik

SÖZ–1 : Anaokulu Öğretmenliği
Aşağıda yer alan bölümleri tercih eden adayların Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı (AOBP) ilgili puan türünden olmak koşuluyla 0,24 ile çarpılacaktır.

Lise Türü:

Anadolu Öğretmen Lisesi

Alan Adı:

Sosyal Bilimler ,Edebiyat ,Sosyal Bilimler ve Edebiyat ,Dil ve Edebiyat
Genel Kültür ,Sınıf Öğretmenliği

Yükseköğretim Programları:

SÖZ–1 : Anaokulu Öğretmenliği ,İşitme Engelliler Öğretmenliği ,Görme Engelliler Öğretmenliği ,Zihin Engelliler Öğretmenliği
EA–1 : Üstün Zekalılar Öğretmenliği ,Okul Öncesi Öğretmenliği
EA–2 : Sınıf Öğretmenliği
DİL : Arapça Öğretmenliği ,Fransızca Öğretmenliği ,İngilizce Öğretmenliği ,İngilizce Öğretmenliği (AÖF) ,Japonca Öğretmenliği ,Almanca Öğretmenliği

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara