Beşiktaş'ın efsane oyuncusu Pascal Nouma kanser olduğunu açıkladı

Hazır-Cevap

Özel Üye
2010 Beşiktaş'ın efsane futbolcusu Pascal Nouma, kanser olduğunu açıkladı. Kürşat Başar'la Yaz Sohbetleri programına konuk olan Beşiktaş'ın efsane futbolcusu Pascal Nouma, kanser olduğunu açıkladı.

20 Temmuz saat 23.30'da Kürşat Başar'la Yaz Sohbetleri programında Pascal Nouma'nın açıklamaları.

"2003 yılında Paris'te bir arkadaşımla basket oynarken, ensemden bir sivrisinek ısırdı. İlerleyen zamanlarda ısırdığı yerdeki yara büyüyüp golf topu büyüklüğünde oldu. Doktora gittim, operasyon yapıp parça aldılar. Sonra eve gittim. Bir gece aniden hastaneye çağırdılar ve kanser olduğumu söylediler. Doktora canın cehenneme dedim. 8 ay radyo-terapi ve kemoterapi gördüm. Beşiktaşın 100.yılında tekrar Beşiktaşa döneceğim için uzun sürecek olan tedaviyi bitirmelerini istedim. Bu yüzden ilacı vücuduma pompaladılar.

Doktor bir daha hayat boyu futbol oynayamacağımı söyledi. Zaten kel olduğum için saçlarım değil; ama kaşlarım döküldü tedavi sürecinde 20 kilo verdim. Beşiktaşa gelip imza atacağımda Beşiktaş hastalığımı biliyordu. Kemoterapi bitti iki gün sonra da antrenmana başladım. İlk antrenmanda sadece 5 dk koşabildim. Her antrenmana çıktığım gün bugün inşallah altı dakika, yarın inşallah yedi dakika koşabilirim diyerek çıktım ve benim için o bir dakika maç anlamına geliyordu o zamanlar.

Bütün sekiz ay boyunca kimseye söylemedim hatta anne ve babama bile söylemedim. Çocuklarım bile bilmiyordu. Şimdi futbol oynamadığım için rahatlıkla anlatabiliyorum. Üç ayda bir testlerimi tekrar yaptırmam gerekiyor. Doktorum bana avatar ismini taktı. Çünkü kemoterapinin 7 ayında Dinamo Kiev'e tarihi bir gol attım."

-Sabah-

Hazır-Cevap

Özel Üye
Bizde geçen gün konuşmuştuk Pascal Nouma hakkında,yeni transferler ve onun hakkında yorum yapıyorduk.
Allah şifalar versin.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Allah şifa versin bi an önce atlatır umarım.....

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara