Soru-Cevap Bölümü

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
sözelin iyiyse bence sıkıntı yoktur benimde alakam yoktu daha önceden ama inan çalışınca isteyince oluyor

GuLsSaH

Yeni Üye
Öylemi dersiniz doğru tabiki ama sıkar mı beni diye de korkuyorum. Eylüle kadar karar vermem gerekiyor.

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
kimi zaman sıkıcı tabi :) ezberin ve hafızan kuvvetliyse karmaşık kelimeleri aklında tutabilirsin :)

fty

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
ben düz lise sözel blümü mezunuyum ygs 4 puanm 224 adalet veya sosyal hizmetler istiyorm gelme olasılığı ne kadar acaba? lys gırmem erekır mi bu bölmler icin terch yaparken bu puana okul puanıda eklenecek mi?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
ben düz lise sözel blümü mezunuyum ygs 4 puanm 224 adalet veya sosyal hizmetler istiyorm gelme olasılığı ne kadar acaba? lys gırmem erekır mi bu bölmler icin terch yaparken bu puana okul puanıda eklenecek mi?
Adalet bölümü kontenjanlı bir bölümdür. Geçen yıl yerleşen en küçük taban puan : 223.81'di. Bu yıl belki biraz daha yükselir taban puanı.
Sosyal Hizmetler bölümü ise kontenjansız bir bölümdür. 140 ve üzeri alanlar yerleşebilir..
LYS sınavına girmenize gerek yok... YGS sınavından almış oldugunuz puanlar ham puandır. Okul puanları almış oldugunuz bu puanlara ilave edilecektir.

fty

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
sosyal hızmet acıköğretm çıkşlı biri sadece ara eleman ihtiyacnı karsılıyacakmş yani huzurevleri vb. gibi yerlerde bakıcı olarak çalışabilecekmiş sosyal hizmet aöf çıkışlı kişilerin nerelerde çalışabileceği hakkında bilgi verirseniz sevinirim:)

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
sosyal hızmet acıköğretm çıkşlı biri sadece ara eleman ihtiyacnı karsılıyacakmş yani huzurevleri vb. gibi yerlerde bakıcı olarak çalışabilecekmiş sosyal hizmet aöf çıkışlı kişilerin nerelerde çalışabileceği hakkında bilgi verirseniz sevinirim:)
Bu programdan mezun olan öğrenciler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kuruluşların çeşitli birimlerinde, kamu ve özel sektöre ait huzurevlerinde, özürlü bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde, engellilere yönelik özel eğitim kuruluşlarında, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında, yerel yönetimlerin sosyal yardım ve hizmet birimlerinde çalışabilirler.

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
adalet mezunu bi kişinin nerelerde çalışabileceği hakkında bilgi verir misiniz?

mliks

Yeni Üye
Adalet Bölümü Mezunları Üniversite Sonrası Kazandıkları Ünvanlar ve Yaptıkları İşler Nelerdir?

Adalet programını bitirenlere “Adalet Meslek Elemanı” ünvanı verilir. Adalet meslek elemanı mahkemelerde, icra dairelerinde, infaz kurumlarında, vatandaşların başvurularının mahkemelere iletilmesi ve yargıçların aldıkları kararın uygulanması gibi konularda gerekli işlemleri yürütürler.

Adalet Bölümü Çalışma Alanları Nelerdir? Nerelerde Çalışırlar?

Adalet yüksekokulu mezunları mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Yüksekokul mezunları resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarında, özel iktisadi işletmelerde oldukça kolay iş bulabilmektedirler

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
teşekkür ederim :smile:

fty

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
teşekür edrim cevaplarnz için:)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.