Soru-Cevap Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu Konunun Altında Bölümünüzle İlgili Sorular Sorabilir, Diğer Üyelerin Sordukları Soruları Cevaplayabilirsiniz.

İyi Forumlar Diliyoruz.....

teyidci

Yeni Üye
Aöf önlisans sosyal bilimler bölümü öğrenim süresi !...

AÖF Önlisans 2 yıllık sosyal bilimlere 2004 eylülde kaydımı yaptırdım. O tarihten taki bu tarihe kadar sınava girdim girmedim çalıştım çalışmadım, ama hep harçlarımı yatırıp kaydımı yenilettim, nitekim bu yıl tüm dersleri verdim 2 dersten bütünlemeye kaldım, 2. sınıfa geçiyorum sorumlu ama benim merak ettiğim konu şu... Neredeyse 6 yılı tamamladım, bir süre sınırlaması varmıdır 2. sınıfa geçtim geçmesine ancak bir yıl son şansımmı?

Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunursa sevinirim....

Teşekkürler... Bol şans tüm arkadaşlara...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretimde öğrenimde herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. Yanlızca öğrencilik haklarından yararlanamamaktasınız. Örn : askerliği tecil ettiremezsiniz, indirimli toplu taşıma hizmetlerinden yararlanamazsınız gibi.

Aşağıda Üniversitenin bu durumla ilgili yazısını okuyabilirsin.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri, kayıt yaptırdıkları yıldan başlamak üzere ön lisans için dört, lisans için yedi yıl süreyle öğrencilik haklarından yararlanabilirler. Öğrenciler kayıt yeniletmedikleri yılda öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Kayıt yeniletmedikleri öğretim yılları dört ve yedi yıllık öğretim süresi hesabına katılır.

Lisansta yedinci yılını, ön lisansta dördüncü yılını dolduran öğrencilerin öğretim süreleri, öğretim yılının tamamlanmasıyla bitecektir. Öğretim yılının tamamlanmasından sonra bu öğrencilere öğretim süreleri dolduğundan öğrencilik hizmeti verilmeyecektir.

Bu sürelerin bitiminden sonra, öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini tamamladıkları takdirde sınavlara katılarak öğretimlerini sürdürebilmekte; ancak öğrencilik haklarından yararlanmaları mümkün olmamaktadır.

mydesperado

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
arkadaşlar önlisans sosyal bilimler bölümünden sosyolojiye geçiş varmı?

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Evet Sosyal bilimlerde Sosyolojiye sınavsız geçebilirsiniz.

mydesperado

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
Teşekkür ederim arkadaşım
direk 3. sınıfdan mı başlanıyor
intibak dersleri varmı?
veya ders muafiyeti

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri