Aöf Kayıt İşlemleri Soru-Cevap Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.
https://www.facebook.com/acikogretim.aof/
Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

Anadolu - Atatürk- İstanbul Üniversiteleri 2014 ÖSYM yerleştirme sonuçlarına göre Aöf Açıköğretim 2014-2015 Eğitim Yılı Kayıt İşlemleri Hakkında Aklınıza Takılan, Merak Ettiğiniz Soru ve Sorunları Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz, Sorularınız uzaman eğitimcilerimiz tarafından en kısa zamanda cevaplanacaktır.İyi Forumlar Diliyoruz....

yaban_gulu77

Yeni Üye
arkadaşlar bu yıl ben açıköğretim edebiyatı kaandım, ancak kayıt tarihlerinde türkiyede olamıyacağım, kayıt sırasında bizzat kendim mi bulunmam gerekiyor yoksa benim adıma bir başkasıda kayıt yapabilir mi?

hsknur

Yeni Üye
ben jandarma personeliyim 2 yıllık jandarma önlisansı bitirdim 3 sınıfa geçiş şartları nedir

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
http://www.aofdestek.net/acikogretim-kayit-destek-bolumu/53408-acikogretim-2010-2011-dikey-gecis-kayit-tarihleri.html

Yukarıdaki linkten kayıt tarihlerini öğrenebilirsiniz. Henüz üniversite koşulları açıklamadığı için net bir şey söyleyemiyorum.

Girebileceğiniz Bölümler Aşağıda Tanımlanmıştır.

MYO ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Hazırlık Programına Dahil Olmadan Üçüncü Sınıfına Doğrudan Kayıt Yaptırabilecekleri İktisat ve İşletme Fakültesi Lisans Programları

KARA KUVVETLERİ ASTSUBAY MYO YÖNETİM BİLİMLERİ - İKTİSAT-İŞLETME FAKÜLTELERİ
KARA KUVVETLERİ MESLEK EĞİTİMİ (MEÖP)(AÖF) - İKTİSAT-İŞLETME FAKÜLTELERİ

dgs_isil

Yeni Üye
ömer_evran size bir şey sormak istiyorum...ben dgs yi kazanamadım..açıköğretim işletmeyi okuyacağım...kayıt tarihi 25 ekim 2010'nda başlıyor demi?birde ben halkla ilişkiler mezunuyum..işletmeden devam edeceğim...örgün öğretime yatay geçiş yapma hakkım var mı? yatay geçiş hakkım var ve yatay geçiş oldu diyelim..yeni bir bölüm işletme okuduğum için işletme derslerini alttan alabiliyormuyum..

açıköğretimi bitirdiğim zaman ales'e,kpss lisansa girme hakkım var mı?

sorduğum soruları cevaplarsanız çok minnettar olurum...şimdiden çok teşekkür ederimm:):)

E

_elmayra_

Misafir
ömer_evran size bir şey sormak istiyorum...ben dgs yi kazanamadım..açıköğretim işletmeyi okuyacağım...kayıt tarihi 25 ekim 2010'nda başlıyor demi?birde ben halkla ilişkiler mezunuyum..işletmeden devam edeceğim...örgün öğretime yatay geçiş yapma hakkım var mı? yatay geçiş hakkım var ve yatay geçiş oldu diyelim..yeni bir bölüm işletme okuduğum için işletme derslerini alttan alabiliyormuyum..

açıköğretimi bitirdiğim zaman ales'e,kpss lisansa girme hakkım var mı?

sorduğum soruları cevaplarsanız çok minnettar olurum...şimdiden çok teşekkür ederimm:):)
ömer evranı beklemeyelim ben bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışayım sana.bende dgs ile açıköğretime geçiş yaptım.Açıköğretimden örgüne geçiş yapılmıyor.Bitirdiğin zaman lisans mezunlarının tüm haklarına sahipsin.Ales kpss mali müşavirlik vs.
kayıt tarihi ekimdir.Açıköğretimin sitesinden takip edebilirsin.Dgs ile geçiş yaptıgın için gerekli evrakları da oradan öğrenebilirsin.Ayrıca diplomanın orjinalini değil fotokopisini vermek yeterli kayıt için.Aklında bulunsun başarılar..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretimden örgün eğitime geçiş yapılmaktadır, fakat tüm ders notlarının ortalaması 80 veya üzeri olmalıdır. Ayrıca geçiş yapmak istediğin üniversiteninde belli şartları olacaktır o şartlarıda yerine getirmen gerekmektedir. Yatay geçiş yaptığın zaman yeni bir bölüme değil örgün eğitimdeki işletme bölümüne geçiş yapabilirsin tabii.

E

_elmayra_

Misafir
Açıköğretimden örgün eğitime geçiş yapılmaktadır, fakat tüm ders notlarının ortalaması 80 veya üzeri olmalıdır. Ayrıca geçiş yapmak istediğin üniversiteninde belli şartları olacaktır o şartlarıda yerine getirmen gerekmektedir. Yatay geçiş yaptığın zaman yeni bir bölüme değil örgün eğitimdeki işletme bölümüne geçiş yapabilirsin tabii.
hadi ya ben neden bilmiyorum bunu:p pardon o zaman.yanılmışım

dgs_isil

Yeni Üye
çok teşekkür ederim:)

çok teşekkür ederimm.zaten ben daha diplomayı alamadım..geçiçi mezuniyet verdiler...o zaman kayıtlar ekimin sonuna doğru başlıyor...nasıl zor mu ya açıköğretim...işletmeyi mi önerirsin iktisatı mı?

dgs_isil

Yeni Üye
hımm önemli diil demek geçiş yapılıomuşş..ben üniversiteye gidip öyle okumak istiyorumm ya:(daha öğrenciliğe doyamadım...

E

_elmayra_

Misafir
çok teşekkür ederimm.zaten ben daha diplomayı alamadım..geçiçi mezuniyet verdiler...o zaman kayıtlar ekimin sonuna doğru başlıyor...nasıl zor mu ya açıköğretim...işletmeyi mi önerirsin iktisatı mı?
sayısal derslerin iyi ise işletme,sözellerde iyi isen iktisatı seç.Halkla ilişkiler bitirdiğine göre sözelcisin.O zaman iktisat.Ben daha önce işletmeye kayıtlıydım bu yıl iktisata geçiş yapıp geçtiğim derslerin sınavlarına tekrar giriyorum:)
Kolay gibi görünüyor ama zor.Yani düzenli çalışman gerek.Çalışıyor isen özveride bulunup derslere zaman ayırmalısın.Yoksa olmuyor.1 netle kaldıgım çok ders hatırlıyorum ben.En sinir bozucu yanı da bu zaten;)

dgs_isil

Yeni Üye
açıköğretim üçüncü ve dördüncü sınıfın ders programına nerden ulaşabilirimm?bir bilgin varmı?(iktisat ve işletmenin)ya çok kararsızımm ben iktisatta çok sayısal ders var diye duymuşştumm neyi seççcem ben ya:Ssiz de iktisat sözel diosusunuz...Kolay gibi görünüo ama zor hakketten...iiyi seçim yapmak lazım..bir net olayı kötü ya:(

ihsan1987

Yeni Üye
Merhabalar lise mezunuyum.Açıköğretime başlamak istiyorum.Elektronik ve bilgisayar bilgim var.Buna uygun bir bölümde okuyabilirmiyim.Kayıt için nasıl yapmalıyım.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sosyal Hizmetler Bölümünü Öneriyorum, Bölümü Bitirdikten Sonra KPSS ye Girerek İyi Bir Puan tutturarak Bir Çok Devlet Kurumunda Çalışma İmkanı Bulabilirsin. 2 Yıllık Bir Bölümdür Sosyal Hizmetler.

exe

Yeni Üye
arkadaşlar internetten başvuru yapmaya çalışıyorum işlemleri bitirdim ama indirmem gereken dosyayı indiremiyorum. "PDFCreatorPilot2.piPDFDocument error '8000ffff'
Out of memory
/pdf.asp, line 50" bu hata mesajı geliyo.ne yapcam yoğunluktan dolayı mı acaba yoksa sorun bende mi? Başvuruyu yapan var mı?

MANAVGAT

Yeni Üye
arkadaşlar ben tercih yaptım ve 4 yıllık işletme kayıt yaptırmam gerekiyor.. bu linkten mi kayıt yapılacak

* ÖSYS Yeni Kayıt

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
AÜ'den yapılan açıklamaya göre, 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) sonucunda açıköğretim sistemiyle öğretim yapan fakültelere yerleştirilip yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin 20 Eylül tarihinde başlayacak kayıt işlemleri, 15 Ekim günü mesai bitiminde sona erecek.

Adayların 2010-2011 öğretim yılına ilişkin internet başvuru işlemlerini AF BAVURUadresinden yaptıktan sonra, 2010-2011 Öğretim Yılı İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu'nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak Açıköğretim Fakültesi bürolarına 20 Eylül-12 Ekim tarihleri arasında bizzat başvurmaları gerekiyor.

Belirtilen tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayan adaylar ise 13, 14 ve 15 Ekim günlerinde mazeretlerini kanıtlayan resmi bir belge ile kayıtlarını yaptırabilecek.

15 Ekim'den sonra ise her ne sebeple olursa olsun adayların hiçbir mazereti kabul edilmeyecek ve kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacak.
Kolay gelsin

doncaster

Yeni Üye
ben halen 2 yıllık myo okumaktayım 2 yıllık adalet çıktı ben hangi kayıt yolunu izleyeceğim.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara