Varsayılan Açıköğretim askerlik tecil (acil)

arslanbey26

Yeni Üye
iki kere sınıfta kaldığınız takdirde ve eğer okula devam ederseniz tekrar birinci sınıfı okuyorsunuz ancak okul öğrencilik hizmetleri bitmiştir diye askeriyeye belge gönderdiği için tecil şansınız kalmıyor sizi direk kaçak sayıp askere davet ediyorlar..ancak okuldan ilişiğinizi keser iptal kağıdıyla askeriyeye giderseniz yaşınız eğer 29 yaşını aşmıyor ise size 2 yıl tecil hakkı tanınıyor.tabii bu işlemi daha önce yapmadıysanız.ayrıca bu sene tekrar aöf yi tercih edeceksiniz aynı bölümü seçemiyorsunuz.seçtiğiniz takdirde yine teciliniz bitiyor ve askere davet ediliyorsunuz...yaş sınırı yok tabbiiki daha önceden kaçak sayılmadıysanız..ben 1982 doğumluyum daha önceden iki yıllık okuyup ikinci sınıfta bırakmıştım..daha sonra aöf yazıldım.1.sınıfta iki sene üst üste kaldım okulumu iptal edip 2 sene tecil yazdılar..2007 oss ye girip tekrar bir üniversite kazanıcam..eğer gerçekten okuma isteğiniz varsa uzun donem askere gitmeyin benden tavsiyedir size..herhangi bir sorununuz olursa burdan cvplamaya çalışacağım..saygılarlar...

Arkadaşlar böyle bir bilgi gördüm nette benim sorum şu ben 19 yaşımdan önce açıköğretimi iptal ettim.Şuan maliye 1. sınıf öğrencisiyim ama malesef bu 2. yılım.Sorun şu:
Ben bu yıl kalırsam okulu iptal edip askerliği tecil edebilir miyim?19 yaşımdan önce iptal ettirdiğim için tecil hakkı doğuyor mu?
ACİLL ARKADAŞLAR.

arslanbey26

Yeni Üye
ancak okuldan ilişiğinizi keser iptal kağıdıyla askeriyeye giderseniz yaşınız eğer 29 yaşını aşmıyor ise size 2 yıl tecil hakkı tanınıyor.tabii bu işlemi daha önce yapmadıysanız.
ben tecil yapmadım hiç arkadaşlar direk okulu iptal ettim 19 yaşından önce sorun olmaz sanırım yazıya göre.

eren_ac87

Yeni Üye
beinm sorumda şu nezaman açıköğretimi iptal ettirecek bütünleme sınavından sonra kayıtlar olmadan öncemi,vede kayıt sildirdiğimizde bir daha aynı yerden devam şansımız falan yok değilmi,af durumu...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara