Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihleri - Aöf Kayıt Yenileme Tarihleri ( 2010-2011 Eğitim Dönemi )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim 2010-2011 Eğitim dönemi kayıt yenileme işlemleri aşağıdaki şekilde olacaktır.

Kayıt yenileme, “Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”nin 9. maddesindeki esaslara uygun olarak, fakültelere kayıtlı öğrencilerin öğretime devam edebilmeleri için yaptırmaları gereken bir işlemdir. Ayrıca kayıt yenileme, kitap basımından sınav organizasyonuna kadar birçok akademik ve idari çalışmaları etkilediği için belirlenen tarihler arasında yapılması gereken zorunlu bir işlemdir.

Kaydını yeniletmeyen öğrenciler, kayıt yeniletmedikleri öğretim yılında sınavlara giremezler, öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu nedenle öğrenime devam etmek isteyen öğrenciler, ilgili öğretim yılının kayıt yenileme kılavuzunda açıklanan usullere uygun olarak kayıtlarını yeniletmek zorundadırlar.

2010-2011 öğretim yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin planlanan kayıt yenileme tarihleri aşağıda verilmiştir.

Kayıt Yenileme Tarihi---------------29 Kasım 2010 - 21 Aralık 2010
Mazeretli Kayıt Yenileme Tarihi------22 - 23 - 24 Aralık 2010

Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, 2010-2011 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında T.C. kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından ve tüm Vakıfbank Şubelerinden yapabileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Aralık 2010 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2010-2011 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2010-2011 öğretim yılı kaydı yenilenmez.

Kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödeme yapıldıktan sonra AÖF Büro-Web Sitesine (TC ANADOLU NVERSTES AF INTERNET HZMETLER) girilerek kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği mutlaka kontrol edilmelidir.

24 Aralık 2010 tarihinden sonra hiç bir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2010-2011 öğretim yılı kayıt yenileme hakkını kaybederler.

2010-2011 öğretim yılında ön lisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 2011 Şubat ayı içerisinde alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir.

Kayıt yenileten öğrenciler, ders kitaplarını ve öğrenci kimlik kartına yapıştırılacak olan 2010-2011 öğretim yılı bandrolünü, 29 Kasım 2010 tarihinden – 31 Ocak 2011 tarihine kadar öğrenci kimlik veya tanıtım kartları ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır.

Kayıt yenileme işleminin nasıl yapılacağı öğrencilerimizin adreslerine gönderilen mektup, gazete ilanları ile yapılan “Kayıt Yenileme” duyurusu, AÖF büroları ve Anadolu Üniversitesi adresinde ilan edilmekte ve duyurulmaktadır.

2010-2011 öğretim yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin kayıt yenileme işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için 2010-2011 Öğretim Yılı Kayıt Yenileme Kılavuzu’nu inceleyebilirsiniz.

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Ooooo daha varmış :)

gohan

Kaldırım Mühendisi
Daha çok var evet ama aöf kayıt tarihlerine aklımızda tutmamız ve kayıtları kaçırmamamız lazım :)

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Evet orası öyle. Şimdi diyelim ben (29 Kasım 2010 - 21 Aralık 2010) 30 Kasım'da parayı yatırıp kaydımı yeniledim. Bu arada 2. sınıfa geçtim ben. Sonra kitapları hemen veriyorlar mıydı ?? Hatırlayamadım..

gohan

Kaldırım Mühendisi
Kitapları kayıt yenilediğin an alıyorsun.

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Doğru doğru tamamdır. Sağolasın.

ferdi87

Yeni Üye
Teşekkür ederim arkadaslar

termi53

Yeni Üye
adres değişikliği

arkadaşlar bu adres değişikliğinin 2010 2011 sezonu için geçerli olabilmesi için en son ne zaman yapılabiliyor bilgisi olan paylaşabilir mi herkese kolay gelsin başarılar...

Genghis_01

Yeni Üye
Bilgilendirme için teşekkürler..

ucmayantospa

Yeni Üye
arkadaslar edebiyat bölümünün kayıt yenileme tarihi ne zaman acaba ????

termi53

Yeni Üye
adres değişikliği
arkadaşlar bu adres değişikliğinin 2010 2011 sezonu için geçerli olabilmesi için en son ne zaman yapılabiliyor bilgisi olan paylaşabilir mi herkese kolay gelsin başarılar...arkadaşlar bilen varsa acil cvp verebilir mi adres değişikliği yapmam lazım acilll...

thestaticx

Yeni Üye
AÖF 4e kayıt yenileme işlemi gerçekleştireceğim fakat 3. sınıfın 2. taksitini ödemedim. Son ödeme tarihi gibi bir tarih var mı?

BilgeC

Yeni Üye
Arkadaşlar türk dili edebiyatı bölümü 2. sınıfa geçtim yukarda t.d.e den bahsedilmiyor ,ne zaman kaydımızı yenilicez bilgi verirseniz acil sevirim-seviniriz..

KLAMP

Yeni Üye
https://aofburo.anadolu.edu.tr/ adresine girip giriş yaptıktan sonra adres değişikliği kımına girdiğinizda aşağıdaki bilgi ekranı gelmektedir karşınıza

Yapacağınız adres ve sınav merkezi değişiklikleri, sınav organizasyonu başladıktan sonra yapılırsa, bir sonraki sınav için geçerli olur. Sınav organizasyonu başlangıç tarihleri Öğrenci Kılavuzunun "Bilgi Değişikliği" bölümünde belirtilmiştir. Sınav organizasyonu dışında diğer konularda (posta ve tebligat gibi) adres değişikliği isteğiniz, değişikliğin yapıldığı günden başlayarak geçerli olacaktır.
Yapacağınız hatalı giriş ve seçimlerden Üniversitemiz sorumlu olmayacaktır.

KLAMP

Yeni Üye
AÖF 4e kayıt yenileme işlemi gerçekleştireceğim fakat 3. sınıfın 2. taksitini ödemedim. Son ödeme tarihi gibi bir tarih var mı?
2010-2011 yılı için kayıt yenileme için belirtilen tarihten önce 3.sınıftaki 2. taksiti ödemlisiniz ödemediğiniz takdirde 4. sınıf ödemesini gerçekleştirmiş olsanız dahi
Öğrencilik durumunuzda Sorun yaşayabilirsiniz sorun yaşmamak için 3. sınıftaki 2. taksit ödemesini en kısa zamanda yapınız

Mevcut ücrete ayık % 1 Faiz eklenerek alınacaktır sizden zamanında ödeme yapmadığınız İçin

nda

Yeni Üye
türk dili ed 2 sınıfa kayıt yenileme tarihleri ne zamannn cvp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO