Açıköğretim 2010-2011 Dikey geçiş kayıt tarihleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından mezun olanlar, açıköğretim sistemiyle öğretim yapan İktisat ve işletme Fakültelerine, Üniversitemizce ilan edilen koşulları yerine getirdikleri takdirde dikey geçişle kayıt yaptırabilirler.

Başvuru ve kayıt koşulları her yıl ilan edilmekte ve bu koşulları yerine getirenler, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 3. sınıfa doğrudan veya lisans öğrenimine hazırlık programına kayıt yaptırabilmektedirler. Adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı yapılmaktadır.

Hangi ön lisans programlarının Fakültelerin 3. sınıfına “Doğrudan” veya “Lisans Öğrenimine Hazırlık Programına” kayıt yaptırabileceklerini öğrenmek için BURAYA tıklayınız.

2010-2011 öğretim yılı planlanan internet başvuru ve kayıt tarihleri aşağıda verilmiştir.

İnternet Başvuru Tarihi-------------------25 Ekim 2010 - 26 Kasım 2010
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi--------------25 Ekim 2010 - 23 Kasım 2010
AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi-----24 - 25 - 26 Kasım 2010

Adaylar, AF BAVURU adresinde “Dikey Geçiş” linkini tıklayarak başvurularını yapabilirler. (Site internet başvuru tarihleri içerisinde aktif hale getirilecektir.)

İnternet sitesinden başvuru yapmak, yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ücreti yatırmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz, Öğrenci Bilgi Formunu onaylatarak geri almanız gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmaz.

Başvuru ve kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için 2010-2011 Öğretim Yılı İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nu (Çoklu Kayıt Kılavuzu) inceleyebilirsiniz.

KAYIT ADIMLARI

* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu sitemize yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

BAŞVURU VE KAYIT

Dikey Geçiş başvuru koşulları aşağıdadır:

Meslek Yüksekokulları veya Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından mezun olanlar İktisat, İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş için başvurabilirler. Öğrenim süresi 4 veya daha fazla yıl olan programlardan ön lisans diploması alarak ayrılanlar dikey geçiş için başvuramazlar (bu adaylar Lisans Tamamlama başvurusu yapacaklardır).

İktisat ve İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş için başvuru yapacak adaylar, mezun oldukları Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim ön lisans programlarına göre İktisat-İşletme Fakültelerinin 3. Sınıfına Doğrudan veya Lisans Öğrenimine Hazırlık Programına kayıt yaptırabilmektedirler.

Mezun oldukları ön lisans programına göre İktisat-İşletme Fakültelerinin;
* 3. Sınıfına Doğrudan kabul edilen ön lisans programlarını incelemek için burayı tıklayınız (Liste-1).
* Lisans Öğrenimine Hazırlık Programına kabul edilen ön lisans programlarını incelemek için burayı tıklayınız (Liste-2).

Programın başvuru koşullarını taşıyorsanız 25 Ekim 2010 - 26 Kasım 2010 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet'ten başvuru işlemleri 26 Kasım 2010 saat 17:00'da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası sadece bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfasında, AÖF Büro-Web Hizmetleri sitesine girmeniz için gerekli olan AÖF Büro-Web site şifresi de bulunmaktadır. Bu şifre sayesinde AÖF Büro-Web Hizmetleri sitemize girerek adres, büro, sınav merkezi, telefon numaraları, e-posta adresi gibi kişisel bilgi değişikliğinizi gerçekleştirebilir, öğrencilikle ilgili diğer bilgilere ulaşabilir ve AÖF E-Posta Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu nedenle, Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfasının başkalarının eline geçmesini ve görülmesini engelleyiniz. AÖF Büro-Web site şifresi size özel olup diğer şahısların şifrenizi öğrenmesinden ve sonrasında şifreyle gerçekleştirilecek işlemlerden doğacak sorumluluk size ait olacaktır.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kayıt İçin Herkzden Standart Belgeleri istemektedirler Öğrenmek için TIKLAYIN

3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

Kayıt yaptıracak aday öğrenciler iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payıdır. Ödemenizi 25 Ekim 2010 - 26 Kasım 2010 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız.

ÖĞRETİM GİDERİ VE CARİ HİZMET MALİYETLERİNE ÖĞRENCİ KATKI PAYI TUTARLARI

ÇALIŞMA EKO. VE END. İLİŞKİLERİ (İKTİSAT)
(1. taksit) Cari Hiz. Mal. Öğr. Katkı Payı- 205.00 TL
(1. taksit) Öğretim Gideri -42.50 TL
(2. taksit) Cari Hiz. Mal. Öğr. Katkı Payı- 205.00 TL
(2. taksit) Öğretim gideri - 42.50 TL

İKTİSAT (İKTİSAT)

İŞLETME (İŞLETME)

KAMU YÖNETİMİ (İKTİSAT)

MALİYE (İKTİSAT)

AÇIKLAMALAR

1) Banka ödemenizi, kayıt için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra yapınız. Banka ödemenizi Vakıfbank şubelerinden, Vakıfbank'ta hesabınız varsa ve bankomat kartı kullanıyorsanız Internet bankacılığı ile Vakıfbank'ın Internet sitesinden veya Vakıfbank ATM'lerinden yapabilirsiniz.
2) Ödemelerinizi yaparken T.C. kimlik numaranızı bankaya bildiriniz. Bankaya bildirdiğiniz numara ile Internet Başvurusunda kullandığınız T.C. kimlik numaranız mutlaka aynı olmalıdır.
3) Birden fazla kayıt türüne başvuran adaylar, bankaya ödeme yaparken "kayıt türü - bölüm/program" belirterek ödemesini gerçekleştirmelidir. Örneğin ÖSYS İktisat, Dikey Geçiş İşletme, İkinci Üniversite Ev İdaresi gibi. Kayıt yaptıracağınız "kayıt türü - bölüm/program" dışında, başka bir "kayıt türü - bölüm/program"a para yatırılması halinde kaydınızın yapılması mümkün olmayacaktır.
4) Bedellerin mektup, posta havalesi, EFT v.b. yollarla ödenmesi kabul edilmeyecektir.
5) Üniversitemizce talep edilen veya edilecek olan bedelleri zamanında ödememekten doğacak sonuçlardan Üniversitemiz sorumlu olmayacaktır.
6) Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı 1. taksit tutarlarını kayıt tarihleri içerisinde ödemeyen aday öğrencilerin kayıtları yapılmaz.
7) Bankaya yaptığınız ödeme sonunda aldığınız dekont üzerindeki kimlik bilgilerinizi, ödeme miktarlarının doğruluğunu ve ödeme yaptığınız "kayıt türü - bölüm/program" bilgilerini mutlaka kontrol ediniz. Yanlış yapılacak bir ödemenin sorumluluğu öğrenciye aittir.

ÖDEMELER

1. ÖĞRETİM GİDERİ VE CARİ HİZMET MALİYETLERİNE ÖĞRENCİ KATKI PAYI ÖDEMELERİ

Kayıt yaptıracak adaylar iki farklı ödeme yapacaklardır; Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan "Öğretim Gideri", ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı"dır.

"Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit ödemeleri İnternet başvurusu tamamlanıp kayıt için gerekli diğer belgeler hazırlandıktan sonra yapılmalıdır. Bu ödemelerin 2. taksitleri 1. taksitle birlikte yapılabilir.

Adaylar bankaya ödeme yaparken kayıt türü-bölüm/program belirterek ödemesini gerçekleştirmelidir (Örneğin, ÖSYS-İktisat; ÖSYS- Ev İdaresi, Jandarma MEÖP gibi). Bankaya yapılan ödeme sonunda alınan dekont üzerindeki kimlik bilgileri, ödeme miktarı ve kayıt türü-bölüm/program bilgileri mutlaka kontrol edilmelidir. Kayıt yaptırılacak kayıt türü-bölüm/program dışında, başka bir kayıt türü- bölüm/programa para yatırılması halinde kaydın yapılması mümkün olmayacaktır.

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerden her ne sebeple olursa olsun kaydı silinenler ile programlardan mezun olanlar tekrar açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere yeni kayıt yaptırabilmek için, varsa kaydının silindiği veya mezun olduğu programa ait eski borçlarını ödemek zorundadırlar. Bu borçlarını ödemeden yeni kayıtları yapılmaz.

Banka dekontunu öğreniminiz süresince saklayınız. Dekont daha sonra Üniversite yetkililerince istenebilir.

2. ÖĞRETİM GİDERİ VE CARİ HİZMET MALİYETLERİNE ÖĞRENCİ KATKI PAYI 2. TAKSİT ÖDEMELERİ

"Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" yıllık olarak hesaplanmakta olup öğrencilere ödemelerinde kolaylık sağlamak amacıyla iki taksitte alınmaktadır.

2. taksit ödemelerinizi isterseniz 1. taksitle beraber yapabilirsiniz.

2. taksit ödeme süresi 28 Şubat 2011 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir. Bu tarihten sonra ödeme yapmak isteyen öğrenciler yasal faiziyle birlikte ödeme yapacaklardır.

2011-2012 öğretim yılı kayıt yenileme tarihine kadar 2. taksitlerini ödemeyen öğrenciler bu borçlarını kayıt yenileme bedelleriyle birlikte ödemek zorundadırlar. 2010-2011 öğretim yılı 2. taksit ödemesini yapmayan öğrencinin sonraki öğretim yılı kaydı yenilenmez.

"Öğretim Gideri" ve "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" ödemelerinizi AÖF Büro-Web sitesinden T.C. kimlik numaranızı ve AÖF Büro-Web/AÖF E-Posta Hizmetleri Şifresini girerek öğrenci harçları kısmından kontrol edebilirsiniz.

Ödemelerle ilgili bilgiler tüm detayları ile kayıt kılavuzunda, İnternet sitesinde, AÖF bürolarında ilan edildiği için ayrıca öğrencilere 2. taksit ödemeleriyle ilgili bir tebligat yapılmayacaktır.

3. ÖDEME YÖNTEMLERİ

Aşağıda açıklanan dört yöntem dışında ödemelerin posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılması kabul edilmemektedir.

Vakıfbank Şubelerine Ödeme

Vakıfbank'ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaranız ile kayıt yaptıracağınız kayıt türü-bölüm/program belirterek ödemenizi gerçekleştiriniz.

Vakıfbank Internet Bankacılığından Ödeme

Vakıfbank'ta Internet bankacılığı kullanıyorsanız, Vakıfbank'ın Internet sitesindeki "WebŞubem" menüsünden Internet şifrenizle giriş yaparak "Ödemeler" ve "Üniversite Harç İşlemleri" yollarını sırasıyla yıklayınız. Ardından üniversite seçeneğinden "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ödemeleri"ni seçiniz. Öğrenci numarası olarak T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz ve "Devam" tuşuna tıklayınız. Bir sonraki sayfada kayıt türü - bölüm/programa göre yapmanız gereken ödeme tutarları görülecek ve onaylamanız istenecektir. Onaylamanızdan sonra ekranda görülecek dekontun dökümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince saklayınız.

Vakıfbank ATM'lerinden Ödeme

* Kartsız Ödeme
Parabankomat ATM'lerde, Giriş tuşuna basarak ulaşacağınız "Kartsız İşlemler" ekranında, "Üniversite Ödeme" işlemini seçtikten sonra ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve ardından T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait tahsilatı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

* Kartla Ödeme
Vakıfbank Bankomat 7/24 kartınızla giriş yaptıktan sonra "Üniversite Ödeme" seçeneğinde ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait tahsilatı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bilgilerini girerek başkasına ait ödeme de yapabilirsiniz.

İşleminizin sonuçlandığından emin olduktan sanra ATM'den aldığınız makbuzu ödeme yaptığınızı belgelemek için saklayınız.

Telefon Bankacılığı ile Ödeme

Vakıfbank İnternet müşterisi olanlar "444 0724 Vakıfbank telefon bankacılığını" arayarak sırası ile "Bankacılık Hizmetleri"ni, "12 haneli Vakıfbank müşteri numarasını", "8 haneli İnternet şifresini" tuşlayıp, "Müşteri temsilcisine bağlanarak" ödemelerini yapabilirler. Üniversite tarafından talep edilen veya edilecek olan ödemelerin zamanında yapılmamasından doğacak sonuçlardan Anadolu Üniversitesi sorumlu olmayacaktır. Yanlış yapılacak bir ödemenin sorumluluğu öğrenciye aittir.

4. ÖDEMELERİNİ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NDEKİ BANKAYA YAPAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

Ödemelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki bankaya yapan öğrencilerin 1. taksit banka dekontunu kayıt yaptırırken, 2. taksit banka dekontunu ise ödeme yaptıktan hemen sonra mutlaka AÖF Lefkoşa Bürosuna götürerek borç bilgilerini sildirmeleri gerekmektedir. Bu işlemi yapmayan öğrenciler Fakültemiz kayıtlarında borçlu gözükeceklerinden ve başka bir yöntemle borç kayıtları düzeltilemeyeceğinden, doğacak sonuçlardan Anadolu Üniversitesi sorumlu olmayacaktır.

4) KAYIT

Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 25 Ekim 2010 - 26 Kasım 2010 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt anında, hazırladığınız belgeleri eksiksiz olarak büroya teslim edecek ve kitaplarınızı alacaksınız. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

Başvuru ve kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için 2010-2011 Öğretim Yılı İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nu (Çoklu Kayıt Kılavuzu) inceleyebilirsiniz.

karizmax

Yeni Üye
Allah razı olsun bu bilgiler işime çok yaradı ona göre plan yapcam.. AOF DESTEK ekibinede başarılar

dgs_isil

Yeni Üye
ömer_evran size bir şey sormak istiyorum...ben dgs yi kazanamadım..açıköğretim işletmeyi okuyacağım...kayıt tarihi 25 ekim 2010'nda başlıyor demi?birde ben halkla ilişkiler mezunuyum..işletmeden devam edeceğim...örgün öğretime yatay geçiş yapma hakkım var mı? yatay geçiş hakkım var ve yatay geçiş oldu diyelim..yeni bir bölüm işletme okuduğum için işletme derslerini alttan alabiliyormuyum..
açıköğretimi bitirdiğim zaman ales'e,kpss lisansa girme hakkım var mı?
sorduğum soruları cevaplarsanız çok minnettar olurum...şimdiden çok teşekkür ederimm:):)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evet kayıt tarihi burda belirtilen tarihler, örgün eğitime yatay geçiş yapma hakkın var ama ders ortalamaların 80 nin üzerinde olmalı, yatay geçiş yaptığın bölümde işletme olacaktır tabii. Mezun olduğun zaman Kpss Ales vs tüm sınavlara girme hakkkın bulunmaktadır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara