Bunlarda Beşiktaş'ın işe yaramazları

Hazır-Cevap

Özel Üye
Beşiktaş'ın takıma yararlı olacak düşüncesiyle transfer ettiği birçok isim istenileni veremedi ve bazıları yolcu edildi.

Matias Delgado
Basel'den geldiğinde tüm spor kamuoyunun beklentileri yüksekti. UEFA Kupası'nda yarı final oynamış bir takımın yıldızıydı ancak Beşiktaş'taki baskıyı ve yoğunluğu kaldıramadı. Tigana döneminde zaman zaman iyi performanslar gösterdi ama takımının ona en çok ihtiyaç duyduğu zamanlarda kayboldu. Geçtiğimiz sezon yaşadığı sakatlık siyah-beyazlı takımdaki kariyerinin sonuna geldiğinin işaretçisiydi. Buna rağmen takımda tutulması taraftarların tepkisine yol açtı. Bu saatten sonra Beşiktaş'ın ona umut bağlaması anlamsız olacaktır. Zira Schuster gibi dünya devi bir teknik direktörü göreve getiren ve Avrupa Ligi'nde başarı hedefleyen bir takımda Delgado gibi sorumluluk almaktan kaçınan bir oyuncunun varlığı abes olur.
(Not: Bu yazı, Delgado'nun El-Cezire'ye transferinden önce yazıldı)
Mert Nobre
2006'da geldiğinde Fenerbahçe'ye atılan çalım olarak görüldü ancak zaman içinde Bank Asya 1. Lig için bile yetersiz olduğu anlaşıldı. Tüm bunlara rağmen, Türk vatandaşı olması sayesinde, en büyük sorunu yabancı kontenjanı olan Beşiktaş'ta kalmayı başardı. Geçtiğimiz sezon dibe vuran Nobre, ligde sadece bir gol attı ve İnönü Stadyumu'nu dolduran taraftarların tepkisini çekti. Verimli, bitirici veya duran top ustası olmayan 29 yaşındaki oyuncunun neden takımda kaldığını kimse bilmiyor. Nobre'nin aldığı yıllık ücreti öğrenen Brezilya 2. Ligi forvetlerinin ise intihara kalkıştığı söyleniyor! Futbolu bıraktıktan sonra "Sağlıklı spor yaparak nasıl milyoner oldum?" adlı bir kitap yazması muhtemel...
Rodrigo Tabata
Geçtiğimiz sezon herkes Mustafa Denizli'nin tabiriyle "10,5 numara" tipindeki oyuncuyu beklerken bir anda Gaziantep'ten Tabata geldi. Beklentiler bu kadar yükselmişken 8 milyon avro gibi yüksek maliyetle alınan Tabata'nın takıma ne vereceği sorgulanmaya başlandı. İki Ivan Rakitic ederinde olan Japon asıllı Brezilyalı oyuncu geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla beklentilerin bir hayli uzağında kaldı. Delgado'nun yerini doldurması için takıma alındı; ama onu bile özletti. Belki daha düşük bir bonservis bedeliyle transfer edilseydi kötü performansı daha az dikkat çekerdi. Ancak Beşiktaş'ta forma giyebilecek kalitede bir oyuncu olmadığını anlamak çok zor olmadı. Anadolu turuna başlaması ya da memleketine dönmesi, olası senaryolar arasında.
Yusuf Şimşek
Geldi, gördü ve yendi. 2008-09 sezonunun devre arasında takıma katılan veteran yıldız Yusuf, bu süre boyunca teknik becerilerini konuşturdu ve takımına çifte kupayı getiren isimlerden oldu. Yusuf tribünler tarafından sevilmesine rağmen geçtiğimiz sezon oynadığı futbolla miadının dolduğunu gösterdi. Sezon başında takımda kalacağını öğrenen Beşiktaşlı taraftarların moralleri bozuldu. Ceyhun Eriş'in yaptığını yaparak teknik resitallerini Anadolu'da sunması, kendisi için daha hayırlı olacaktır.

-İnternetHaber-

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Üç büyüklerin hepsi ilk üçe giremedi ;)
Anadolu takımları zirvede
kaliteli oyncular demek ki pahalı olan degil:rolleyes:

Hazır-Cevap

Özel Üye
Futbol bence büyük paralarla,büyük transferlerin yapıldığı bir şey değil.
Futbol demek yürek işidir.Yüreğinizi ortaya koyar oynarsınız.
İBB takımı ters bir takımdır ve kök söktürür her seferinde büyük takımlara.
Vee delgado gönderildi.Diğerlerininde yakındır.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Aynen bu yıl da Anadoludan çıksa
İzlemekten zevk alıyorum Anadolu takımlarının sevincini:)

Hazır-Cevap

Özel Üye
Bende mutlu oluyorum,anadolu takımları kazanınca :)

Bu hafta ben İBB ve Trabzonsporun yeneceğini hep söylemiştim,yanılmadım da :)

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Şampiyon ESES :D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar