Maç Sonu: Frank Rijkaard

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

Galatasaray’ın deplasmanda Eskişehirspor’u 3-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Teknik Direktör Frank Rijkaard düzenlenen basın toplantısında şu açıklamaları yaptı.

Frank Rijkaard, Eskişehirspor karşılaşmasının kendileri için önemli olduğunu, futbolcuların morallerinin düzelmesi için bu galibiyete ihtiyaçları bulunduğunu, bunu da aldıklarını kaydetti.

Frank Rijkaard, bir soru üzerine transfer ile ilgili olarak, ''Bugünkü galibiyetimizin önemi çok fazlaydı. Takımın birlikte çalışması için iki hafta zamanımız var. Sakat futbolcularımızın bir an önce düzelip, bu sürede en azından evimizde oynayacağımız maçta hazır olmalarını istiyoruz. Transfer dönemi bitmeden 2-3 futbolcunun gelmesi bizim için önemli. Milli takıma giden futbolcular var. Sabri hiçbir maça çıkmadı. O da takıma katılacak. Sabri'nin de bir an önce hazır olmasını istiyoruz” dedi.

Bugünkü galibiyetle futbolcuların ve taraftarın ihtiyacı olan morali kazandıklarına da değinen Rijkaard, şunları söyledi: "Bu galibiyet bizim için başlangıç oldu, bunun devamını getirmek istiyoruz. Bugün Eskişehirspor bize bir gol hediye etti. Bunu kullanmamız gerekiyordu. Baros da bunu kullandı. 25. dakikaya kadar takım halinde en azından iyi pas yapmaya başladık. Ondan sonra da korku sarmış gibi oldu. İkinci golü yakalamak için bir cesaretimiz yoktu. Bu da Eskişehirspor'un daha güçlü gelmesine neden oldu. Eskişehirspor golü buldu. Seyirci baskısı da bizim zorlanmamıza neden oldu. Devre arası bizi rahatlattı. Galatasaray'ın takım halinde başarılı olması beni çok mutlu etti. İlk yarıya göre ikinci yarı çok daha iyiydik. Galibiyetten dolayı takımı tebrik ediyorum.''

Bir başka soru üzerine Frank Rijkaard, milli takıma çağrılan futbolcuların sakatlık durumları ile ilgili olarak, ''Neeskens hocamız, Guus Hiddink ile bu konuyla ilgili görüştü. Tabii ki milli takımlar teknik direktörü olduğu için futbolcu seçiminde haklı. Ona bir şey demiyoruz. Kendisine başarılar diliyorum. Türk Milli Takımı'nın başarıya koşacağına inanıyorum. Milli takımdan sakat dönüp dört hafta tedavisi sürdükten sonra bizle antrenmana çıkmayan bir futbolcunun tekrar milli takıma çağrılması bizi kaygılandırıyor” dedi.

Galatasaray Spor Kulübü

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Kalbim Es Es leydi ama :p

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414