Silinen Kayıt - Aktif Kayıt İlişkisi ve Tecil

TWozz

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Ben 2005-2006 eğitim-öğretim yılında 4 Yıllık Açıköğretim Maliye bölümüne kayıt yaptırmıştım.
2 sene (sınavlara gitmedeğim için) üstü üste sınıfta kaldım. Ve kaydımı sildirdim.

2007'de tekrar ÖSS'ye girerek 2007-2008 eğitim-öğretim yılında 4 Yıllık Açıköğretim İşletme bölümüne kayıt yaptırdım.
İlk yıl (2007-2008) 1.sınıfta kaldım, ikinci yıl (2008-2009) 1.sınıfı geçtim.

2009-2010 eğitim-öğretim yılındayız ve ben şuan 2.sınıftayım.
Bütünlemeye kalmış derslerim var, ikiden fazla.

Yani bu yıl bütünlemelerden geçemezsem yine sınıfta kalmam söz konusu.
( çok tembelim biliyorum :D )

Bildiğim kadarıyla açıköğretim sisteminde en fazla 7 yıl kalabiliyoruz.
(Ya da askerliği 7 yıl tecil ettirebiliyoruz)

Sorum şu: Bu 7 yıl içerisine silinen kaydımın yılları da dahil mi?

Eğer dahilse toplamda 3 sene kalmış olduğum için ve kalma hakkımı doldurduğum için bu sene kesin geçmem mi gerekecek?

Eğer dahil değilse 2 defa daha kalma hakkım mı var?

[Olayın özü işe şu: Sırf askerliği erteletmek için kayıt oldum aöf'ye..
aöf bana diyor ki yonetmelikte: askerlik yaşın geldiyse 2 sene üst üste kalmadıkça 7 yıl askerliğini tecil ettirme hakkına sahipsin.
( Yani ayrı ayrı sınıflarda 3 defa kalabilirsin =) )

Ancak silinen kaydımın yılları da 'aktif kaydımla birlikte' bu 7 yıllık hakka dahil mi?

Dahil ise ben 3 defa sınıfta kalıp kalma hakkımı doldurduğum için bu sene sınıfta kaldığım anda 7 yıllık hakkım dolmuş olduğu için askere gitmem mi gerekecek? ]

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öncelikle Açıköğretim Sisteminde silinen kaydının yıllları dahil değildir. Mantık çok basit Bir sınıfta üst üste 2 yıl kalırsan askere gidersin, kalmazsan gitmezsin. Yani 2. sınıfta daha henüz sııf tekrarı yapmadıysan sorun yok demektir. Gönül rahatlığı ile kalabilirsin.

Kaydını sildirdiğin bölümün kaldığın yılları öğrencilik hakkına dahil olmadığı için sorun yok demektir.

wonderkid

Yeni Üye
keşke öss'ye hazırlanıp tıp okusaydın o sürede. şu an +1 beyin cerrahımız daha olacaktı ülke olarak.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz