KPSS Sınavı Ertelendi

KLAMP

Yeni Üye
arkadaşlar Az önce NTV Haberleri dinliyodum 26 eyülüde yapılacak olan Kpss sınavının Ertelendiğini belirtiler nezaman sınavın gerçekleşecği hakkında bilgi verilmedi kpss dışında diğer sınavlarda ertelenmiştir bilginize Önemle sunarım

odena

Yeni Üye
ama sınav kagıtlarıda gelmıstııı tuhh ne olacak sımdııııı

Hazır-Cevap

Özel Üye
26 Eylül'de yapılacak KPSS ve TUS sınavları ertelendi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 26 Eylül 2010'da yapılacak ortaöğretim ve lisans mezunlarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile 18-19 Eylülde gerçekleştirilecek Tıpta Uzmanlık Sınavı'nı (TUS) erteledi.

Alınan bilgiye göre, sınavların ertelenmesine, “11 Temmuz 2010'da lisans mezunlarına yönelik yapılan KPSS'de sınav sorularının çalındığı ve kopya çekildiği” yönündeki iddialar nedeniyle kamuoyunda oluşan endişeleri giderilmesi neden gösterildi.

Bu çerçevede, 26 Eylülde ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için yapılacak 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavı ile 18-19 Eylülde gerçekleştirilecek TUS ertelendi.

Yetkililer, bu sınavların ertelenmesi nedeniyle diğer sınavların düzenlenme ve başvuru tarihlerinde de değişiklik olacağını belirtti.

Konuya ilişkin resmi açıklamanın yarın yapılacağı bildirildi.

-Hürriyet-

kevin_norton

Yeni Üye
Evet 12 adet sınav ,polis tarafından, soruların imajı alındı diye ösymece ertelendi.

KLAMP

Yeni Üye
ocak Ayınakadar Yapılır büyük ishtimalle ama yeni Yök sınav düzenleme personelinin seçilmesi
yeni soru sistemi havuzunun oluşturulması uzun sürer gibi

KLAMP

Yeni Üye
Şimdi ÖSYM'den elimize ertelenediğine dair hiç bir bildiri Gönderilmedi Haberlerde ertelendi deniyo ama 26 Eylüldeki Lise Mezunlarına Yönelik kpss

Gerçi tarihte belirliyememişler sanırım haberleri takip ettiğim kadarıyla Tarih belli Olmadımı acaba Nezaman sınav olacağına dair

pegasus_dna

Forum Editörü
12 sınav ertelendi arkadaşlar... haberlere göre aralık ayı içinde olabilir denildi..yeni gelen haberlere göre 2011'e kesinlikle kaydığı....
istifalar yerinde oluyor...soruların dışarı sızması haksızlık hatta bu soruları msj olarak öğrencilere gönderilmiş...

lisans kpss sınavında da şike olmuştu. 10 kişi öğrense bu 10 kişinin herbiri başka 10 kişiye bunu iletse oho....o yüzden 100 yakın 1. oldu.....

KLAMP

Yeni Üye
KPSS Yeni Sinav Tarihi (Ortaöğretim / Önlisans) 2010

Yeni sınav tarihi: 28.11.2010

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716