tek tip askerlik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaborta

Yeni Üye
haydi arkadaşlar sizlere sesleniyorum: yıllardır biz 2 yıllık mezunların hakkı yenildi,görmezlikten genildik ,hiçe sayıldık bunun içindir ki bu tek tip askerlik çalışmalarında sesimizin duyulması,hakkımızın verilmasi lazım onun içindir ki bu çalışmada bizleride dikkate alınması için gerekli çalışmaları,yazışmaları(tbmm,siyasipartiler,stk,millet vekilleri,tsk,bimer,akbil,vb)yapmalıyız.yıllardır hiç okumamış,alfabenin a sını bile bilmeyen kişilerle denk tutulup 15 ay askerlik yaptırıldık haksızlığa ugradık üniversite mezunları nasıl 6 ay yapıyorlarsa, bizlerde üniversite mezunu olarak en azında 8 ay olmalı 15 ay olmamalı.

smoke88

Yeni Üye
o zamanda biz 4 yıllıklara haksızlık olmayacak mı bu da göz önünde bulundurulmalı bence

maliyecii

Banned
Bir laf derdim ama ayıp olur sonuçta DEVLET!

TurkDisk

Yeni Üye
ya en azından rütbeyi elimizden almasalardı ya... 4 yıl oku oku oku hiçbir farkın olmasın. er statüsünde sürüüün. Şimdi ast subaylar kısa dönemlere pek çatamıo çünkü kısa dönem mahkemeye çıktığında astek olarak yargılanıo. Ama bundan sonra herkes eşit sürünecek. Bu sadece olumsuzlukların bir kısmı...

Şimdi diyorlar ki asker ihtiyacı var.

Neyin ihtiyacı ? Askeri gazinolara garson ihtiyacı mı ? Generallerin süs köpeklerine bakıcı ihtiyacı mı ? Mutfakta 1 yumurtayı 9 kişi taşıyamıyor da 15 kişiye mi taşıtacaklar ?

Zaten hali hazırda 1milyon askerin var. Daha neyin ihtiyacı ?

Süngü savaşı mı kaldı bu devirde neyin asker ihtiyacı ? Gelişmiş ülkeler profesyonel ordu kuruyor. Biz ne yapıyoruz ?

Gel gelelim rütbeliler daha çok hizmet isterken, hükümette işsizlik oranını düşürme politikası peşinde bu duruma olumlu bakıyor...

Bari bedelli çıkartın arkadaş... Bu ne ya... Yaz yaz bitiremem ama

Kellim kellim la yenfa...

djakman

Yeni Üye
herşey belli siyasettçiler zaten çocuklarını yurtdışına çıkarıyor sonrada burda 20 günmü ne yapıp askerlikten kurtarıyor bizide[normal insanlar]pek umursadıklarını sanmıyorum.zaten herkes 12 ay yaparsa elimden geldikçe geç gidicem askere herşeyi yapıcam.yahu gelmişim kaçyaşına gidip 20 yaşında çocuklarla aynı şartlardamı olucam

djakman

Yeni Üye
arkadaşlar bilen varsa nereyi mail yağmuruna tutacağımızı yazsın halledelim

murat erci

Yeni Üye
Değil mail yamuru mail dolusunada tutsanız ok yaydan çıktı birkere artık geri alamazlar

murat erci

Yeni Üye
Ama düşününsene adam hayatı boyunca okula gitmemiş okuma yazma bilmiyo hiç bir farkın yok adalet partisi ya adı adaletli olacak herşey nasıl adaletse

murat erci

Yeni Üye
Sırf referandum için birsürü şey denediler oylar evet çıksın diye biri çıktı bedelli dedi öbürü askerlik 9 ay dedi yazık valla çok yazık

maliyecii

Banned
Profesyonel ordu kuramazlar çünkü para yok, para nerede? Makarnada, bulgurda odunda, kömürde. Adalet partisimiş bide adaletinizi .. Adamlar cahil halk istiyor, okursalar da TEKKELERDE okusunlar öteki türlü okursalar bugün %42 olan yarın %60 olur! Tek ele aldılar herşeyi orduyuda kendilerine benzettiler.

Toprak63

Yeni Üye
tek tip askerlik yapıyorsun buğün doktorunla dağdaki çobanın aynı oluyor.Karakter kişilik olarak çoban daha üst daha saygıdeğer veya karakterli olabilir kişiliğine sözüm yok ama sen gel 4 - 5 yıl harç parası al gözlerin kör olmasına sebep ol yuvanın geç kurulmasına vesile ol çakal çukal gitsin dışarda 3 yıl tatil yapıp gelip burda bedelli yapsın kendi milletini şehit akraba dostlarını görmezden gel tek tip askerlik çıkart.Arkadaş olacak işmiAllah aşkına ya ben askerlik için okudum kısa dönem için ve şuan dörtteyim ne olacak milyonlarca insanın hali.Kaldıki aöf de bişey demiyor valla böyle olursa aöf iflas bayrağını çeker.

3ds

Yeni Üye
Saçma bir düzendir gidiyor... Ben 24-25 yaşına kadar okuyayim sonra geleyim 1 senede askerlik yapayim oldu yaş 26 iş bul çalışderken ömür bitiyor zaten piyasada işte yok. Ankarada dayın olması lazım, gençleri hep bir baskı ve sitres altında bırakıyorlar, birde gelcek kaygısı var ..

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Eğer profosyonel askerlik çıkarsa yırtarız. İşsizliğinde önüne geçilmiş olur diye düşünüyorum.

bebetom2009

Yeni Üye
arkadaşlar ben araştırdım ve sordum ben aralık celp dönemi yedek subay adayıyım fakat bu hep ve her sene 12 ay dediler şimdide 9 ay diyorlar ama daha meslite bile bu konu konuşulmadı deniyor şubeye sordum önümüzdeki sene sonuna doğru diyorlar olabilir

styldodgy

Yeni Üye
vala bu işi yarin olacakmiş kıadar kisa lanse eden takvim gazetesi ana manşetle satmayan gazete satti bugunku ekinde ufak ayirmişlar yarin komple gider fazlada budaklamaya gelemezler cunku asker aileleri hatta askeriyede yatakhane sohbetleri tek tip le baslayip onla biter olmus ve 9 ay deniyor bence buda yalan suan yuzde 60 lar denio asker ve az denioyor 9 ay olunca 600 bin askerin yarisi terhis oluyor ama bi okadar asker alabiliomuymus bu muamma ve bi yerde daha duydum ışık koşanerin ilk açiklamasindan sona 9 ay uymaz 12 ay ideal olabilir ancakta karar kilinmiş tabi hep solenenler muamma ama tek saglam bişe var araliktaki asker adaylari içini ferah tuttsun 156 gunde gelicekler her zaman ki gibi..ama yaz celphinde durumlar muamma....

djakman

Yeni Üye
saçmalık anlamadım ki ne yapmaya çalışıyorlar

gohan

Kaldırım Mühendisi
kısa dönemler için iyi oldu yedek subaylar zaten 12 ay yapıcak.Sanırsam kısa dönem yapma kalkar universite okuyanlar yedek subay olur herkes 12 ay yapar.6 ay yapanlar zaten askerlık yapmıyordu iyi oldu.

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
kısa dönemler için iyi oldu yedek subaylar zaten 12 ay yapıcak.Sanırsam kısa dönem yapma kalkar universite okuyanlar yedek subay olur herkes 12 ay yapar.6 ay yapanlar zaten askerlık yapmıyordu iyi oldu.
Dediğin gibi olursa iyi ya olmazsa ki olmama ihtimali de var. Ben yedek subay vatani görevimi yapmak istiyorum. Sonra askeriyede kalmak istoyurm. Bakalım, bu düşünceme etkilicek ters bişey çıkarsa çok kötü olur ...

AsenA_38

Yeni Üye
bence herkes eşit yapmalı okuyan kendine okuyor okuduysa elbet karşılığını sivil hayatta alacak ama askerlik kutsal bir görev bence okuyanların kısa yapıyor olması çok saçma asker ocağı farklı bi yer bu yüzden okuyan okumayan herkes eşit şartlarda olmalı

hak hak diyenlerin yanında değilim malesef okumuş olmak askerlikten yırtmak için bi gerekçe olmamalı

gohan

Kaldırım Mühendisi
Bende askere gitmeden önce çok farklı düşüncelerim vardı fakat gidip görmek sonrasında yeniden düşünmek gerek.Askerlik dışarıdan görüldüğü gibi bir meslek değil.Bazılarımız meslek olarak görmez gitmek her zaman orada kalmak ister ama içine girip ortamı görmen lazım.Çok farklı bir şey 7 sene oldu ben gördüm geldim.Yedek sub'dum kalmayı da düşündüm sonra vazgeçmiştim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara