örgün egitime geçiş!!!!

cananbest

Yeni Üye
arkadaşlar herkese merhaba,uzun süredir forma ugrayamıyordum,hatta belki bundan sonra çok nadir ugrayabilecegim.belki içinizden birilerine ışık tutarım diye buraya girdim.hepimizin bildiği gibi bir formasyon belirsizliği vardı,ben de sırf bu nedenle (not ortalamamda 80 üstüydü) örgün egitime başvurmuştum,kabul edildim ve dün kaydımı yaptırdım.benim için çok zor olucak çünkü küçük bir kızım var.RABBİM hepimizin yardımcısı olsun.hala çıkıp bir açıklama yapmadıkları,yaklaşık 52 bin kişiyi belirsizlikte bıraktıkları için onlarada yazıklar olsun.

göktuğun

Yeni Üye
Sayın cananbest tabi karar sizin olmuş ama AÖF"de devam etseydiniz iyi olurdu.Şartlarınız bunu gerektirirken neden örgüne gittiniz ki?Bir de bu geçişle ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

eebru

Özel Üye
hayırlı olsun
daha ayrıntılı bilgileri bekliyoruz (;

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
ayrıntılar neler, offf seneye bende geçecem..

cananbest

Yeni Üye
Sayın cananbest tabi karar sizin olmuş ama AÖF"de devam etseydiniz iyi olurdu.Şartlarınız bunu gerektirirken neden örgüne gittiniz ki?Bir de bu geçişle ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
örgüne geçiş sebebimi açıkladım,formasyon belirsizliği dedim.herneyse elbette herkesin kendine göre dogruları vardır.verilen kararlar bir takım düşünce ve şartlara baglıdır.herkes için hayırlısı olsun.

cananbest

Yeni Üye
hayırlı olsun
daha ayrıntılı bilgileri bekliyoruz (;
sagol canım benim.ayrıntı falan yok aslında,dediğim gibi notun 80 veya üzeri olacak,ya da o yıl ki(başvurmak istediğin üniversitenin tde bölümünün) taban puanına eşit ya da yüksek olacak,istenilen belgeleri tamamlayıp( ki bunu ilgili üniversiteden ögreneceksin ) başvuru yapacaksın,kabul edildiysen kayıt yaptıracaksın.

cananbest

Yeni Üye
arkadaşlar bu konuyu burada, özellikle sizlerle paylaşmak istedim.bir takım belirsizlikler mevcut iken,ya da bu uyugulama yeni iken sizlere ışık tutmak istedim.tabi ki herkesin kararına saygım sonsuz.benim 2.üniversitem 4 yıllık örgün mezunuyum.tecrübelerim ve yaşım içinizden bir çogunuza göre fazla olabilir.ben de tde bölümünde sizinle yola çıktım,ancak 14 eylül itibari ile yoluma örgünde devam edicem.hepimiz için hayırlısı olsun.sizlerin sonuna kadar arkasındayım,kayıt yaptırdıgım gün bile aöf dekanına (bizzat şahsına)ulaşmaya çalıştım,başarılı olamadım,umarım en kısa sürede 52 bin ögrenciye bir açıklama yaparlar.ancak yoluna benim gibi örgünde devam etmek isteyen,daha hayatının çoook başında olan arkadaşlar var ise notlarınızı yüksek tutmaya çalışın,ha birde bütünlemeye kaldıgınızda sanırım örgün için başvuru tarihini kaçırmış olabilirsiniz.niye mi?bildğim kadarı ile bütünlemeler 4_5 eylülde yapıldı,genelde yatay geçiş başvuruları agustos sonu gibi alınıyor dolayısı ile notlarınız bütünleme sonunda 80 üstüne denkte gelse öyle sanıyorum ki başvuru tarihi geçmiş olacak.bunu sadece bilginiz olsun diye söylüyorum.herkesin yolu açık olsun.

eylülbalım

Yeni Üye
cnm hayırlı olsun senın adına cok sevındım gercekten bır kızım var demıssın cok kucuk degıl sanırım kı orgune gıdebılıceksın ben de cok ıstedım orgune gecmeyı ama 1.sınıfı okurken bebegımın aılemıze katılacagını ogrendık ekımde dogumum var malesef benım suan ıcın orgun sansım sıfıra ındı :(
senın adına cok sevındım ama Rabbım hepımızın hakkında hayırlısını versın..

cananbest

Yeni Üye
cnm hayırlı olsun senın adına cok sevındım gercekten bır kızım var demıssın cok kucuk degıl sanırım kı orgune gıdebılıceksın ben de cok ıstedım orgune gecmeyı ama 1.sınıfı okurken bebegımın aılemıze katılacagını ogrendık ekımde dogumum var malesef benım suan ıcın orgun sansım sıfıra ındı :(
senın adına cok sevındım ama Rabbım hepımızın hakkında hayırlısını versın..
benim kızım 3 yaşında.bebegin hayırlı olsun canım,RABBİM hayırlı dogumlar nasip etsin.

göktuğun

Yeni Üye
Sayın cananbest Allah hayırlı etsin diyorum.Fakat şunu da unutmayın ki ders insanın beynini bulandırır.Otantik yaratıcılık potansiyelini mahveder.Yalnız idealist davrandığınız ortada.

ECRİN90

Özel Üye
Tebrik ederim, doğru olanı yapmışsınız. Bölüm açıldığından beri çelişkiler kalkmadı. Özellikle formasyon sıkıntısı hepimizi strese sokuyor. Zamanla taşlar yerıne oturacaktır diyoruz ama hepimiz hala tedirginiz. Ya olmazsa diye. Ben de örgüne geçmeyi düşünüyorum. İnşallah hepimiz için hayırlısı olur..

nırvana

Yeni Üye
bende 2. sınıf oldum ama 2 zayıfım var ikinci üniversiteden yaralanıyorum geçen yıl yalnız çalıştım derslere ortalamam 60 olsa gerek acaba seneye 80 yaparsam geçiş yapabilirmiyim bide eskişehirde derslere girmek faydalımı acaba bana yardım edermisiniz

seher

Özel Üye
tebrik ederim inşallah isteyen herkes kazanır ben de çok istiyorum notum yüksek olursa ben de kayıt yaptırmayı düşünüyorum

SIRMA

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
hayırlı olsun Allah (c.c) pişmanlık vermesin..ama formasyon konusunda yanlış düşünüyorsunuz formasyon da örgünde aöf aynı şartlara sahip diğer bölümler gibi kazanan başaran gidecek bi de kısmetti unutmayalım..aöf le örgün aynı olmasaydı şuanda üniv...hocalarda olamzdı bir çok hoca dışarıdan okuyup yiksek lisans yapmışlar sorun açıktan okumak değil başarılı olmak farkı kpssde atmak iyi bir üniv.mezun olupta boşta olanlar var aöf.okuyupta iyi yere gelenler var...

formasyonda duyduğum kadarıyla bütün fen edebiyatçılar için ales kalktı artık alese bağlı değil okul bittiğinde not oaratlamsı 2.50 üstü olanalr formasyon alabileceklr bu eski öğrenciler içinde geçerli 2.50 üstü olamayan başvuramayacak..ve okurken formasyon alınabilecekmiş tabi notlar önemli 2.sınıftan itibaren çevremde tanıdığım edebiyat mezunları var onlarda duydum hata onlar formasyon alamıyacaklar kesinleşmiş not ortalamalarıda 2.50 altıymış ondan ...ama dediğim gibi bende mezunlarda öğrendim..arkadaşlar inancınız olsun verecekler eğerki aöf ayrımı yapılırsa aöfakültesinin hiç bir özelliği kalmıyacak ve yıllardır aöf..var belli bir kuralı düzeni var en önemliside yıllardır mezunlar veriliyor topluma kazandırılanlar var en baştan mböyle bir şey yapamazlr o kadar alım yapıldı emin olun ki eşit şartlar olacak yıllardır örgünle aöf..eşit şanslarda kpsseye gidiyor soruyorum böyle bir şey e inanıyor musunuz?*? ayrıca örgündekiler formasyon alacaklar diye bir şey yok kesin değilki onlarınkide ondan dolayı eşit şanslar aynı şartlar....

arkadaş için sevindim yani öyle istemi,ş öyle olmuş...ama bende örgün üniv.mezunuyum..ben tekrardan gidipte örgün okumak istemem şahsi adıma örgün okumakta zor aöf.okumakta zor ma ben dışardan okumayı daha avantajlı buluyorum...arkadaş formasyon için gittiğini söylüyor ama örgüncülerinkide netlik kazanmadı aöf.gibi çünkü ikiside aynı şartlar örgün okuayn alacak diye bir şey yok...başaran başraılı olan alacak...herkes için hayırlısı olsun..
arkadaşım başarılar diiliyorum. demişsiniz örgünde okudum ama inşallah pişman olmasınız çünkü okuyan arkadaşlarım var ama hakkında hayırlısı inşallah herkes alır ve dilediği yere gelir....bilgilendirme için paylaşımınız için tşk.ler..ama ayrıntılı bilgi verin sanırım geçiş yapmak isteyenler var....

hellabbey

Yeni Üye
HANGİ ünv. ye kayıt yaptırdınız

kevin_norton

Yeni Üye
hayırlı olsun.2.öğretim mi yoksa 1. ögretim mi sabah mı yoksa akşam mıgiriyorsun derslere.bir de hangi üniversiteye girdiniz.

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
bende evlıyım durum kotu oldugu ıcın aof sectım sımdı hıc okumesammı dıye dusunuyorum hedefım edebıyat ogretmenlıgıydı kendımı yıkılmıs hıssedıyorum

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO