Şehit veya Malul Çocukları İçin Özel İşlemler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ŞEHİT VEYA MALUL ÇOCUĞU ADAYLAR İÇİN ÖZEL İŞLEMLER

02 Eylül 2010 tarih ve 27690 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerinin Tespitine Dair Esaslar'la ilgili 2010/815 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 16. maddesinde;

"5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 47'nci maddesi ile,
2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun,
2453 sayılı Yurt Dışında Görevli Personele Nakti Tazminat Verilmesi ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun,
2629 sayılı Uçuş, Paraşüt, Denizaltı, Dalgıç ve Kurbağa Adam Hizmetleri Tazminat Kanunu,
3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevlerini ifa ederken hayatlarını kaybedenler,
3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki maluller ile,
1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında şeref aylığı alanların çocuklarından öğrenci katkı payı alınmaz." denilmektedir.

Bu haktan kayıt anında kimlerin yararlanacağı bilinmediğinden, bu öğrencilerin diğer öğrencilerle birlikte ödeme yapması istenmiştir. Bu nedenle şehit veya malul çocukları kayıt anında "Öğretim Gideri" yanında "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" 1. taksit tutarını da ödeyeceklerdir.

Ancak bu adaylar 1. taksit olarak ödedikleri "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı"nın iade edilebilmesi için, şehit veya malul çocuğu olduğunu gösteren resmi belge ile banka dekontu aslını, bir dilekçeye ekleyerek kayıt yaptırdıkları AÖF bürosuna verebilir veya "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği Yunus Emre Kampüsü 26470 - ESKİŞEHİR" adresine gönderebilirler. Dilekçede paranın iade edilebileceği banka ve şube adı, adaya ait banka hesap numarası, IBAN numarası mutlaka bulunmalıdır. Aksi halde dilekçe işleme alınmayacaktır. Başvuranlara, 1. taksit olarak ödedikleri "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" iade edilecek, 2. taksit tahsilatı yapılmayacaktır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara