İşletme mi - İktisat mı.? (Yardım Mesajlarınızı Bekliyorum)

DışTicaret33

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar diyorum. İşletme ve İktisat bölümlerini okuyan arkadaşlarımızdan, mezun olacak arkadaşlarımızdan ve mezun olan arkadaşlarımızdan bu konuma özenli bir şekilde mesaj bırakmalarını, izleyeceğim yolun kendilerinin verecekleri fikirler doğrultusunda şekilleneceğini bilmelerini isterim. Onun için lütfen tek kelimelik mesajlar bırakmayınız.

Başka aöf forumlarında da bu sorumu sordum ve birde burada sormak istiyorum arkadaşlar. Ben Dış Ticaret Önlisans'ı bütünleme sınavı itibari ile bitirmiş bulunmaktayım. Ancak sınavsız geçiş ile bu iki bölümden birine geçmeyi istiyorum.

Problemim ise şu;

Az buz değil, hiçbir şekilde matematikten anlamıyorum, ilk yıl kalan dersimi ikinci sınıfta tam tamına 50 ortalama ile şanstan ve kız arkadaşımın yoğun ilgisinden dolayı geçtim diyebilirim. Onun sayesinde 8-9 soru yapabildim, geri kalanları ise sıktıklarımdan tutmuş ve geçtim, hayat boyu kurtuldum. :utandım

Bunun yanında birinci sınıftada Genel Muhasebe dersinden nefret ediyordum, onuda zar zor 50 ortalama ile geçmiştim.

Yani anlayacağınız matematik ve muhasebe yönüm neredeyse sıfır, istenilirse yapılabilir ancak insanlar sevmedikleri konulara kıyamette kopsa ilgi ile yaklaşmazlar, ilgisiz davranmakta başarısız yapar, bunu biliyorsunuz sizde.

Sözel yönüm çok kuvvetlidir, okumaktan, anlamaktan, özetler çıkarmaktan vs. kesinlikle yılmam. Buda artı yönüm diyebilirim.

Acaba ben bu iki bölümden hangisini tercih edeyim.? Amacım işletmeci yada iktisatçı olmak değil, sadece dört yıllık fakülte diploması almak arkadaşlar. Bilginize...

Not : Diğer forum sitelerinde verilen fikir "İşletme" bölümü seçmem doğrultusunda idi. İktisattan biraz daha hafif olduğunu vs. söylüyorlardı. Birde sizden duymak istiyorum fikirleri arkadaşlar.

Vereceğiniz olumlu ve olumsuz her mesaj için şimdiden teşekkür ederim.

(Forum kalabalık anlarından birini yaşarken bu konuyu açmak istedim)

E

_elmayra_

Misafir
sayısaldan anlamıyorsan iktisatı seç.Bende senin durumundaydım.İşletme seçtim ama işletmedeki maliyet finans falan zor geldi.Şu an iktisattayım ve tüm dersler sözel denecek türden.O neden kesinlikle iktisat seç derim

E

_elmayra_

Misafir
bende işletmeyi bırakmayı düşündüğümde araştırırken tüm forumlarda iktisat sayısal daha zorlanırsın dediler.Alakası yok.Ki sende dgs ile geçiş yapacagın için 3.sınıftan başlayacaksın.O nedenle söylenenlere kulak asma.Güven bana=;)

AsenA_38

Yeni Üye
ben sözelciyim işletmede zorlanmadım

lampard

Yeni Üye
en iisi kamu hem iktisatı hem işletmeyi kapsıyor : )

DışTicaret33

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
en iisi kamu hem iktisatı hem işletmeyi kapsıyor : )
Mesajlar için teşekkür ederim arkadaşlar, başka görüş belirtmek isteyenlerin mesajlarını bekliyorum.

Lampard bizim bölüm kamu yönetimini tercih edemiyor ne yazık ki, yoksa direk onu seçerdim. :utandım

kevin_norton

Yeni Üye
bebişim yaa.iktisatta-işletme de aynı.ikisi de sayısal.bizi işletmiyorsun de mi.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ