Anadolu Üniversitesi Açıköğretim – İktisat – İşletme Fakülteleri 2010-2011 Öğretim Yılı İnternet Başvuru ve Kayıt Duyurusu

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
AÇIKÖĞRETİM – İKTİSAT – İŞLETME FAKÜLTELERİ
2010-2011 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

Bu duyuru aşağıda sıralanan kayıt gruplarının, açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

1- ÖSYS Yeni Kayıt:
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilen adaylar, (Uzaktan Eğitim Programları Hariç) İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

2. Hava Kuvvetleri Meslek Eğitimi Ön Lisans Programına Kayıt:

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca belirlenerek Açıköğretim Fakültesi'ne bildirilen, yurt içinde ve yurt dışında görevli, en az lise ve dengi okul mezunu uzman erbaşlar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

3- Jandarma Meslek Eğitimi Ön Lisans Programına Kayıt:
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Jandarma Genel Komutanlığı'nca belirlenerek Açıköğretim Fakültesi'ne bildirilen, yurt içinde ve yurt dışında görevli, en az lise mezunu astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

4- Yatay Geçişle Kayıt:
Yatay Geçiş Yönetmeliği kapsamında 03 Eylül 2010 tarihine kadar Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine başvurup, başvurusu kabul edilen adaylar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

5- Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) ile Kayıt:
Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) sonucuna bağlı olarak ön kayıtlar sonunda kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
Adayların kayıt işlemleri, “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

İnternetten Başvuru adresi : AF BAVURU
İnternetten Başvuru işlemleri : 20 Eylül 2010 Pazartesi günü başlayıp,
15 Ekim 2010 Cuma günü saat 17:00’de sona erecektir.

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için, başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

İnternetten Başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “2010–2011 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank’a ödemlerini yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklardır. “İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu” ile “Öğrenci Kılavuzu”na Anadolu Üniversitesi adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinden ya da AF BAVURU İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

Kayıt işlemleri; 20 Eylül 2010 Pazartesi günü başlayıp,
12 Ekim 2010 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
13, 14, 15 Ekim 2010 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

Kayıt için adayların tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile 20 Eylül - 12 Ekim 2010 tarihleri arasında Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 13, 14, 15 Ekim 2010 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 15 Ekim 2010 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 09 Ekim 2010 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.
Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

İLETİŞİM
• Açıköğretim Öğrenci Bilgilendirme Merkezi: (222) 444 10 26
• Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
• Her ilde en az bir AÖF bürosu bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
• E-posta: merkezburo@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)

İLGİLİLERE DUYURULUR

KAYIT YAPTIRILABİLECEK AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ BÜROLARI

Kayıt yaptırmak için başvurulabilecek büro adresleri kayıt kılavuzunda bulunmaktadır. Ayrıca büro adreslerini AÖF İletişim Merkezinin 0-222-330 81 77, 0-222-330 84 15, 0-222-330 41 21, 0222-320 69 06 telefon numaralarından ya da Anadolu Üniversitesi Internet adresinden “Açıköğretim Sistemi” “Büro Hizmetleri” linkinden öğrenebilirsiniz.

İLGİLİLERE DUYURULUR

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara