Tek tip askerlik raftaaaa

Mustafa ŞENÇALAR

Özel Üye
TEK TİP ASKERLİK RAFTA
Hükümet eğitim bakımından sınıflandırılma yapılması eleştirilerini dikkate aldı.Hükümet tek tip askerlik ile ilgili çalışmayı rafa kaldırmaya karar verdi.Milli savunma bakanı Vecdi Gönül, dün sabah tek tip konusundaki sorulara "Genelkurmay çalışmasını Başbakanlık’a verdi, bundan sonra inisiyatif Başbakanlıkta, Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Dairesi'nde" yanıtını vermişti.
Bakan Gönül daha sonra yaptığı açıklamada ise sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi.
Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde konunun gündeme gelmiş olabileceğini belirten Gönül, "Konu görüşülmüş olabilir ama bakanlığımızdan Başbakanlık'a gitmiş herhangi bir tasarı yok. Konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
AKP MYK devam ederken, Başbakanlık da söz konusu çalışmanın gelip gelmediği konusunda araştırma yaptı.
AKP MYK’da “tek tip” askerlik uygulamasına karşı çıkanlar oldu. Bazı milletvekilleri, eğitim bakımından sınıflandırma yapılmamasına karşı çıktı.
Hükümet’in tartışmalara neden olan “tek tip askerlik”le ilgili düzenlemeyi rafa kaldırıldığı öğrenildi.

sertan84

Yeni Üye
heleki secim öncesi bu durum yasalaşmış olsaydı işler hükümet icin icinden cıkılmaz bir hal alacaktı..dogrusu oldu

DışTicaret33

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
Gidecek olan arkadaşlarıma ve kardeşlerime şimdiden hayırlı teskereler dilerim. Doğru olan bu idi, hayırlı uğurlu olsun lisans mezunu arkadaşlarıma.

harun_73

Özel Üye
böyler olacağı belliydi medya çok şişirdi bu haberi bunu bekleyen o adar insan hayal kırıklığına uğradı hele askerdeklerin halini düşünemiyorum bile eminim şimdi bunu sürekli gündemde tutan medya çok güzel dualar etmişlerdir..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara