Kahveden Yapılan Sanat Eseri

sonsuz_nur

Özel Üye

Avustralya sidney'deki bu alana 3604 fincan kahve ile Mona Lisa tablosu oluşturuldu.Kahvelere farklı miktarda süt tozu eklenerek esere uygun gölgelendirmelerin verilmesi de tabloyu görenlerde hayranlık uyandırıyor.

E

_elmayra_

Misafir
woww süpermiş.İçmek istedim hepsini kahvekolik biri olarak:D teşekkürler..

sonsuz_nur

Özel Üye
ama ne güzl yapmışlar demi...ne beceriler var ya insanoğlunda bayagı büyükte yapmşlar hani

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
keşke kaşlarıda olsaydı:p teşekkürler vahide;)

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Kaştan gözden geçtim de bide burnundaki siyahlık ne ki¿ :p

E

_elmayra_

Misafir
bu hatunun göz kapakları düşük.baygın baygın baktıgından gözleri çoknet degıl.Göz kapaklarının üstünde de kaşı var:)

sonsuz_nur

Özel Üye
Leonardo da Vinci’nin 500 yıl önce resmettiği Mona Lisa’nın gülümsemesi ‘çözümlendi. Hollanda’daki Amsterdam Üniversitesi’nden matematikçiler, sanat tarihçileri ve bilgisayar mühendisleri, Mona Lisa’nın yüzündeki ifadeyi ve duygularını analiz eden bir bilgisayar yazılımıyla tabloyu inceledi.

Kutsal Kase tartışmalarının da merkezine oturan tablo ve ifade ettikleri yüzyıllardır bilim adamları ve sanatçılar tarafından analiz edilmeye çalışılıyordu. Newscientist dergisinin haberine göre, yazılımda kullanılan bir algoritma (sistematik hesaplama) ile sanatın sırrı bilim yardımıyla anlaşılmış oldu. Yazılım; dudak kıvrımı, göz kenarındaki kırışıklıklar gibi ana yüz hatlarını temel 6 duyguyla harmanlayarak sonuç üretiyor.

sonsuz_nur

Özel Üye
bu kadını normal resmlerindede kaşı yomuşki:D heralde ince kaşı seviomuş :D

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Hey allam bakış açısına bak yauw illa bi açıklama getircen ben yok dedim ya gıcıklığına:haha
yok ~ dikkatten değil 16.yy kadınlar kaşlarını traş ederlermiş yaygınmış ozmanlar o yüzden kaşları yok bu kadının normalde de. (Bende pek inandırıcı bulmadım:p)

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
isokora kalırsa fenerli bilica gibi tek kaş bekliyodum ben:haha

sonsuz_nur

Özel Üye
bu kadını zaten hiç güzl bulmm..pehhhhhhhh:mad:

seher

Özel Üye
değişik ve güzel olmuş teşekkürler:)

SIRMA

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
harika ama ne kadar uğraşılmıştır bütün olarak uzaktan da hemen anlaşılıyor mona lisa olduğu bir bütün olarak doğru yapılmış görünüyor bütün olarak güzel ama parçalar inildiğinde parça olarak incelendiğinde hatalar var bence yani hatalar ı var her sanat eserinin olduğu gibi...ben bir zamanlar bir ressam öğrencisiydim yani geçmişimde resimle ilgilenip resim kurslarına gittim...bu resme baktığım zaman ne kadar emek veridiğini görebiliyorum gerçekten resim yapmak çok zor beceri ve sabır gerektiriyor kaç defa küçük bir ayrıntı silinip tekrardan yapılıyor...mona lisa görünüşte güzel gelmiyor ama o şartlarda ve dönemde çok güzel yapılmış bir resim o yüz ifadesini duruşu yapmak çok zor ve emek.......neyse bu resimde harika olmuş emek verenlerin ellerine sağlık hata zamanlarına tabiri caizse çok iyi bir iş çıkarılmış.....

paylaşım için tşk.ler........

kevin_norton

Yeni Üye
Evet çok emek vermişler.helal olsun.helal olsun.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara