Forum İçi Röportaj '0nly Roses'

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
-Bi Hayat Felsefen var mı¿ Olması gerektiğine inanıyo musun¿
-En Sevdiğin Mevlana Sözü¿
-Geçmiş hakkında ne düşünüyon¿ dikiz aynalarına bakmak ne kadar gerekli¿:p
-Kader mi insanı keşfeder, İnsan mı kaderi keşfeder¿
-Şuan olduğun kişi misin yoksa dünyada yaşadığın için dönüştüğün kişi misin¿:p
-İnsan acılarından kaçarken mi kaçırır mutluluğu¿
Neyse konuşturma beni anlat işte:haha

in trouble

Yeni Üye
bendenden bir kaç soru :)

en sevdiğin hobin nedir ?

en sevdiğin film ?

en sevdiğin müzik çeşidi , sanatçı ve şarkısı ?

bu kadar aslı aklıma geldikçe sorarım bi kaç tane daha :)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
-Bi Hayat Felsefen var mı¿ Olması gerektiğine inanıyo musun¿
-En Sevdiğin Mevlana Sözü¿
-Geçmiş hakkında ne düşünüyon¿ dikiz aynalarına bakmak ne kadar gerekli¿:p
-Kader mi insanı keşfeder, İnsan mı kaderi keşfeder¿
-Şuan olduğun kişi misin yoksa dünyada yaşadığın için dönüştüğün kişi misin¿:p
-İnsan acılarından kaçarken mi kaçırır mutluluğu¿
Neyse konuşturma beni anlat işte:haha
Evet başlıyorum soruları yanıtlamaya:p

Tam bir hayat felsefem var diyemem ama genelde " yaşadığın sürece mutlu ol, çünkü sonunda ölü olacaksın" sözünü uygulamaya çalışırım olmalı tabi felsefe çok severim bliyosun:p
.Ne için,neden,nasıl gibi soular sormadan ve yanıtları da umursamadan..Hiçbirşeyi ve hiçkimseyi umurmıyorum birkaç şey ve kişi haricinde..Bu felsefeyi yeni edindim birazda böle idare edicem hayatı.. :p

Mevlananın her sözünü seviyorum ayırt edemem ama şu sözünü çok seviyorum
Üzülme...der Mevlana ve devam eder; Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun. Tek kanatla uçulmaz zaten. Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil, kilimin tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır. Niye kederlenirsin hayatı özetlemiş bi bakıma:cici
ha bi de Güzellik baktığın şeyde değil, bakışta olmalı. Yüz, gözün gördüğü değil, gönül gözüyle gördüğündür güzel olan bunun yeri de ayrı :p

Geçmiş;geçmek fiilinin mişli geçmiş zaman kipinde 3. tekil şahısa göre çekilmiş hali:haha
şaka bi yana geçmiş, eyleme geçerken içinden birşeyler çekip çıkarttığımız bir sonuçlar kuyusudur.
Kısaca;uzucudur. kotuyse yaşandigi icin, guzelse geride kaldigi icin.ne politik cevap verdim ama:p

Kader okunmamis bir kitap gibidir.herkesin kendi kitabi vardir.herbir yeni sayfada ne olcak belli degildir.hayatin gidisi o sayfalarda yazilidir.bu kitapların tek yazari vardir ondan baskasi bilmez hikayenizi...

Bu nası bi soru olmuş topragım ya uzaylıyım aslında ben :p Kişilik doğuştan gelen biyolojik özelliklerle,çevreden gelen sosyal etmenlerin birbiri üzerine yaptıkları etkilerin meydana getirdiği uyumlu bir bütündür.Demekki kişilik hem kalıtsal özelliklerin,hem de çevrenin bir ürünüdür. Bugünkü kişiliğimiz,çocukluğumuzdan beri karşılaştığımız herşeyin bir sonucudur.İnsanlarla ilişkilerimiz,başımızdan geçen tüm tecrübeler şimdiki kişiliğimizi yaratmakta rol almışlardır.Hiçbir zaman şu an bulunduğumuz yerde,olduğumuz gibi kalmayız.Çünkü hiçbir günümüz bir önceki gibi geçmez.Farklı çevrelere,farklı ortamlara girer,farklı kişi ve farklı durumlarla karşılaşırız.Böyle olunca birçok etki altında kalırız ve bu etkiler de kişiliğimizin değişim geçirmesine yol açabilir.Kişiliğimiz herşeyi tamamlanmış,değişmez birşey değildir.
Yani:p dönüştügüm kişiyim sanırım nası oluyosa bu artık:p

Mutluluk yakalanmaya çalışılırken hissedilen, yakalandıkdan sonra kaybolan bir hisdir. Aslında mutluluk diye sınırları çizilebilecek bir olgu yoktur. Mutluluk kaçma-kovalama gel-gitleri arasında bi yerdedir. Ona doğru yürürken, amaca ulaşmak üzere iken ortaya çıkan anlık bir duygudur. Hiçbir zaman sürekli olamaz.

Mutlulugu compton saçılması ve quant denen enerji paketlerine benzetebiliriz; mutluluk, bir enerji seviyesinden -amaç- diger enerji seviyesine geçerken ortaya çıkan bir enerji paketidir. Ve her kişi için farklı değerler alabilir. Her ust düzey enerji seviyesi için enerji gereksinimi giderek artar. Bu da daha fazla kasmak demek oluyor. Ne kadar yüksek enerji düzeyinde iseniz, o kadar zor mutlu olursunuz.
Ne çok konuştum ya :p
Cevaplandırmaya çalıştım ama senle görüşcez:p

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
ben de sorabilir miyim ?
aslıcım bu forumla nasıl tanıştın ?
Sorabilirsin tabi canım :cici
Forumla aöf bürosundan kayıt yaptırdım eve geldim pc yi açtım :p
şaka bi yana okula başladım çıkmış soruları ararken aöf destek çıktı nette karşıma sıcakkanlı insanlar var bende bunlara katılıyım dedim bu gün burdayım aöf destek ailemle mutluyum:cici

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
bendenden bir kaç soru :)

en sevdiğin hobin nedir ?

en sevdiğin film ?

en sevdiğin müzik çeşidi , sanatçı ve şarkısı ?

bu kadar aslı aklıma geldikçe sorarım bi kaç tane daha :)
Hmm en sevdigim hobim kitap okumak olmazsa olmazlarımdandır
bunun dışında bilgisayar futbol satranç vs vs..

En sevdigim film
Bir liste oluşturmaya çalışırsam eğer
Yaşamla Ölüm Arasında-The Life of David Gale masumlar da idam cezasına çarptıralbilirdi yanlış hatırlamıyosam filmin konusu
Şeytanın avukatı
Kasımda Aşk Başkadır,
Testere şu an aklıma gelenler:cici

En sevdigim müzik çeşidi yabancı slow genelde
Sezen Aksu _Son bakış en sevdigim:)
Teşekkür ederim sorabilirsin tabi aklına geldikçe:cici

in trouble

Yeni Üye
Seni En çok Mutlu eden şey nedir ?

Birde küçük şeylerden mutlu olurmusun ? yoksa yok kardeşim mutlu olmam için çook şey yapman gerek mi diyorsun ? :)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Seni En çok Mutlu eden şey nedir ?

Birde küçük şeylerden mutlu olurmusun ? yoksa yok kardeşim mutlu olmam için çook şey yapman gerek mi diyorsun ? :)
hayattaki küçük ayrıntılardır beni mutlu eden
güneşli, sıcak bir günde kalabalık bir caddede yürürken birden bulutların toplanması, rüzgarın çıkması, insanların kaçışması, göğün gürlemesi, insanların yüzleri ve delicesine başlayan yağmur. birden bire demin dopdolu olan caddenin sadece arabalara ve çöplere kaldığını görmek, içimin coşku dolması. sığındığım yerden yağmuru izlemek, dinlemek, gülümsememe hakim olamamak. sonra geldikleri gibi birden bire çekilen bulutların arasından gri havaya saçılan güneş ışığı. havanın kokusu. Farkettimde küçük şeyler mutlu ediyor beni:p
Mutlu olmak için
Kapat gözlerini.
Ne kadar az görürsen o kadar mutlu olursun.
Ne kadar az bilirsen o kadar huzurlu olur için.
Bakma görme arama.
Kapat gözlerini
Kapat gözlerini. Mutluluk Felsefem bu:cici

Efsunnn

Yeni Üye
bi kaç soru da benden aslıcım :)

1) Şu an (Ben burada ne yapıyorum? Kim getirdi beni buraya?) gibi sorulara maruz kalmaksızın ruhunun olmak istediği yer?
2) Hayatta en cok kıymet verdiğin?
3) Sevdiğin için neleri göze alırsın?

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
bi kaç soru da benden aslıcım :)

1) Şu an (Ben burada ne yapıyorum? Kim getirdi beni buraya?) gibi sorulara maruz kalmaksızın ruhunun olmak istediği yer?
2) Hayatta en cok kıymet verdiğin?
3) Sevdiğin için neleri göze alırsın?
Cevaplıyorum canım:cici
Insan konusmayi ögrenince susuyor..belki de böyle.

ruhun bir şekilde buluyor bence ait olduğu yeri. kimimize dağın tepesi huzur veriyor,kimimize müzik. hiçbiri tat vermeyince de kabuğumuza çekiliyoruz işte. Ruhum şu an bulundugu yerde mutlu tatlım:)
Hayatta en çok kıymet verdigim ailem :cici
Sevdigim için neleri göze alırım hmm üstüme düşen neyse onu fazlası aslaaa
Teşekkürler tatlım soruların için:)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Seviyorum seni hemşom öptüm kocamaaaaaaaaaaaannnnnn:cici
bunu niye burdan söylüyosam:haha

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR