Lise mezunlarının KPSS sınavı sona erdi

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Lise mezunlarının KPSS sınavı sona erdi

Ertelenen ön lisans ve ortaöğretim mezunlarına yönelik Kamu Personel Seçme Sınavı bugün yapılıyor. Lise mezunlarına yönelik KPSS saat 12.30'da sona erdi.
Sınav Türkiye'de ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da toplam 153 merkezde yapıldı. Sınav saat 09.30'da başladı ve 120 dakika sürdü. Sınava yaklaşık 2 milyon lise mezunu aday katıldı.
KPSS'nin öğleden sonraki ön lisans mezunlarına yönelik oturumu ise saat 14.30'da başlayacak.
KOPYAYA KARŞI YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
153 sınav merkezinde gerçekleştirilen sınavlara 2,5 milyon aday giriyor. Kopya olayları nedeniyle adaylar, sınava sadece kimlikleri ile girebildi.

KPSS-Ortaöğretim/Önlisans sınavları bugün iki ayrı oturumda Lefkoşa ile birlikte 153 sınav merkezinde yapılıyor. Ortaöğretim mezunlarının girdiği oturum saat 9.30'da başladı. Ön lisans düzeyindeki adayların gireceği sınava ise saat 14.30'da başlayacak. Daha önce 26 Eylül 2010 tarihinde yapılacağı duyurulan ancak kopya olayları nedeniyle ertelenen sınava 2,5 milyon aday giriyor. Adaylar, 26 Eylül 2010 tarihini gösteren sınav giriş belgeleri ile sınava girdi. Kalem, silgi, telefon, saat, küpe gibi eşyalar ile yiyeceklerin içeri alınmasına izin verilmezken adaylar yanlarına sadece şeffaf şişe içerisinde su alabildi. Adaylara gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtraş, peçete, su ve şekerleme ÖSYM tarafından soru kitapçığı ile birlikte dağıtıldı. Sınava kalem, silgi, şekerleme ve saat gibi salona alınması yasak eşyalarla gelen adaylar bu eşyaları dışarıda bırakmak zorunda kaldı.

Adaylar kadar heyecanlı olan yakınları da dışarıda onları beklemeye başladı. Eşi sınava giren Gökhan Başaran, "İnşallah başarır. Onlar içerde biz de burada heyecanlıyız. Eşimin eşyalarıyla birlikte bazı arkadaşların cüzdan gibi eşyalarını da tutuyorum. Tanımadığı kişiler de verdi eşyalarını, emanetçi gibi olduk." dedi.

Kızının ilk kez KPSS'ye girdiğini ifade eden Adil Taş da adaylara başarılar diledi.

eebru

Özel Üye
eyvl.
ya çok merak ediorum sonuçları sorular ne zmn yayınlanır ki??

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara