2010 - 2011 AÖF - Açıköğretim Kayıt Yenilemeler Nasıl Olacak

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
2010 - 2011 AÖF - Açıköğretim Kayıt Yenilemeler Ne zaman ve Nasıl Olacak

2010 - 2011 AÖF - Açıköğretim Kayıt Yenilemeler Ne zaman ve Nasıl Olacak
http://www.facebook.com/sharer.php?u=http%3A%2F%2Fwww.egitimsistem.com%2Fhaber_detay.asp%3FhaberID%3D2257&t=2010%20-%202011%20A%C3%96F%20-%20A%C3%A7%C4%B1k%C3%B6%C4%9Fretim%20Kay%C4%B1t%20Yenilemeler%20Ne%20zaman%20ve%20Nas%C4%B1l%20Olacak%20Haberi%20-%20E%C4%9Fitim%20Haber%20-%202010-2011%20A%C3%96F%2C%20ALES%2C%20YGS%2C%20LYS%2C%20DGS%2C&src=sp
http://www.facebook.com/sharer.php?u=http%3A%2F%2Fwww.egitimsistem.com&src=sp Kayıt Yenileme Nedir?

Açıköğretim öğrencilerinin 1 yıl daha okuyacaklarını, sınavlara gireceklerini belittirkleri işlemdir diyebiliriz.
Kimler Kayıt Yenileme Yaptırır?

Sınıf tekrarı yapan veya sınıf geçen herkes kayıt yenileme yapmak zorundadır. Aksi halde kaydınızı otomatik olarak 1 yıl dondurulur. (2 dersten kalanlar üst sınıfa geçer, 3 dersten kalanlar sınıf tekrarı yapar.) 2010 yılında yeni kayıt yapan öğrenciler kayıt yenileme yaptırmayacaklar.
Kayıt Yenilemeler Ne Zaman?

Kayıt yenilemeler her yıl Aralık ayında yapılır. Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans, Bilgi Yönetimi ve Coğrafi Sistemler Ön Lisans programlarında kayıtlı öğrencilerin 2010-2011 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim 2010 tarihinde başlayacak ve 27 Ekim 2010 tarihinde sona erecektir.
Yukarıdaki bölümler dışındaki tüm açıköğretim bölümlerinin kayıt yenilemeleri 29 Kasım 2010tarihinde başlayacak ve 24 Aralık 2010 tarihinde sona erecektir.
Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Kayıt yenilemeler oldukça basittir. Tek yapmanız gereken bankaya giderek harcınızı yatırmaktır. İnternetten ön kayıt, evrak toplama gibi işlemler yoktur. Bankaya harcınızı yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harcınızı yatırdıktan sonra kaydınızın yenilenip yenilenmediğini internetten kontrol edebileceksiniz.

Harcınızı yatırdıktan sonra sınıf geçenler istedikleri zaman büroya giderek ders kitaplarını ve bandrollerini alabilirler. Bunun belli bir süresi yok. Fakat bandrol olmadan sınavlara giremediğinizi belirtelim. Sınıf tekrarı yapanlar ise ders kitaplarını zaten aldıkları için tekrar ders kitabı almayacaklar. Fakat sınıf tekrarı yapan öğrencilerde büroya gidip bandrol almalılar.
Kayıt Yenileme Harcı Ne Kadar?

Sınıf geçenler normal harcı yatıracaklar. (Genel bölümler için 247.5TL) Sınıf tekrarı yapanlar normal harcın bir miktar altın harç ödüyor.

NOT: Kayıt Yenileme Tarihlerini kesinlikle kaçırmamanız gereklidir. Eğer bu tarihleri kaçırırsanız kaydınız 1 yıl otomatik dondurulur.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ
2010-2011 ÖĞRETİM YILI
KAYIT YENİLEME DUYURUSU

Açıkögretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerin (Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans, Bilgi Yönetimi, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Dönemlik-Kredili Ön Lisans Programları hariç) 2010-2011 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri;

29 Kasım 2010 tarihinde başlayacak
21 Aralık 2010 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir.

Mazeretleri nedeniyle yukarıda belirtilen tarihler arasında kayıtlarını yeniletemeyen öğrenciler 22, 23, 24 Aralık 2010 tarihlerinde kendileri veya bir yakınları vasıtasıyla kayıtlarını yeniletebilirler.

Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, 2010-2011 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında T.C. kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından ve tüm Vakıfbank Şubelerinden yapabileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Aralık 2010 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2010-2011 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2010-2011 öğretim yılı kaydı yenilenmez.

Kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödeme yapıldıktan sonra AÖF Büro-Web Sitesine (TC ANADOLU NVERSTES AF INTERNET HZMETLER) girilerek kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği mutlaka kontrol edilmelidir.

24 Aralık 2010 tarihinden sonra hiç bir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2010-2011 öğretim yılı kayıt yenileme hakkını kaybederler.

2010-2011 öğretim yılında ön lisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 2011 Şubat ayı içerisinde alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir.

Kayıt yenileten öğrenciler, ders kitaplarını ve öğrenci kimlik kartına yapıştırılacak olan 2010-2011 öğretim yılı bandrolünü, 29 Kasım 2010 tarihinden – 31 Ocak 2011 tarihine kadar öğrenci kimlik veya tanıtım kartları ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara