Üniversitelerde kapasitelerin artması ve her ilde üniversite açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Üniversitelerde kapasitelerin artması ve her ilde üniversite açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    5

AsenA_38

Yeni Üye

SIRMA

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
çok iyi oldu bence...:alkış
illere de gelişiyor bilinçlenme artıyor uzak yerlere gitmek istemeyenler memleketlerinde okuma gibi alternatif oldu veye çevre illerinde bir seçenek oldu özellikle gelişmemiş illerimiz için iyi oldu .
rakam olarak tam hatırlamıyorum ama 25 milyon üniv...illerin bütçesi,ne çok katkıları oluyormuş esnaflara oradaki iş yerlerine tam olarak hatırlamıyorum ama cari. olarak açıklanmaştı...bence güzel oldu seçenekler artı diye düşünüyorum örneğin bazı illerimizde tıp fakülteleri bulunmamaktadır çevre ildeki tıp fakültelerine gitmekteler bu da zorluklara yol açıyor gidenler için ama her ilde tıp fakültesi açıldığını düşünelim hastalar için de iyi olacak iş olanağı artacak hem hizmetli memur hem de halka yönelik olacak...:alkış:cici

SIRMA

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
hizmetli memur hemde halktan çalışmak üzere elmanlar alınacak bir nevi de olsa bir çok işsize iş olnağıda açılacak..
bir yeni üniv..açıldığında bir çok eleman alınmaktadır ve ildeki halk esnaf içinde iyi olacağını düşünüyorum..ben özellikle tıp fakültesinin olmadığı yerlerde üniv..düzenlenmesini ve tıp faklt.açmalarını istiyorum çünkü çok zorluk çekiliyor halk baya sıkıntı yaşıyor özellikle doğu bölgelerinde..güney doğu..doğu bölgelerinde bende doğuluyum ve bu sıkıntıya malesef çevremde çevre illerimizde görüyorum...inşallah gelişen aydınlık bir ülke diliyorum..

asena hanım sizede teşekkür ediyorum bu konuyu ele aldığınız için...

pac89

Yeni Üye
Her ilde üniversite açılması illerin gelişmesi ve iş olanaklarının artması için harikulade bir şey fakat sürekli çoğalan yeni mezunları nerelerde istihdam edilecek galiba gelişen illerde ki esnafın yanına çırak girerler bu gidişle.

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
İyi oldu olmadı arası. Ekoni canlancak,nitelik azalcak.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara