polisin öğrenciye şiddet uygulaması konusunda ne düşünüyorsunuz

polisin öğrenciye şiddet uygulaması konusunda ne düşünüyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    14

AsenA_38

Yeni Üye
görevin başındasın vurdu mu sana ? tut kolundan götür hakkında işlem başlat ...benim bildiğim kanun adamı kanuna uygun davranır

harun_73

Özel Üye
suç poliste değil onlara bu yetkiyi verenlerde keyfi uygulamalar var. polis istediği kişiyi alıyor evire çevire dövüyor kimse bir şey demiyor sen kimsin ki insanların üzerine botlarla çıkıyorsun joplarla dövüyorsun.. ne çabuk unuttunuz engin ceberin karakolda polis işkencesiyle öldüğünü motorsikletli gencin kafasından vurularak öldürüldüğünü eşiyle kafede kahvaltı yapan adamın tekmelendiği bunu yapanlardan hiç biri bir ceza almadı tabii böyle olunca polis bunları yapması çok doğal o polisler öldürdüğü joplarla dövdüğü tekmelediği kişilerin verdiği vergiyle maaşını alıyor bunu unutmasınlar ayrıca bu kadar şiddet uyguladığı kişierin de bir anne baba evladı olduğunu unutmasınlarr..

in trouble

Yeni Üye
Biz aslında olan bir başını birde sonuç bölümünü görüyoruz. Acaba o ağzı burnu dağılan kişi polise neler söyledi, küfürmü etti yoks aadabıyla usturubu ile mi durdu, siz eğer kendinize hakaret edilmesini istemiyorsanız, kötü muameleye uğramak istemiyorsanız usluplu adaplı olursunuz, yok eğer istiyorsanız alırsınız sopayı sallarsınız sağa sola, küfür edersiniz susmazsınız bağırıp çağırırsınız, işte o zaman laftan anlamayan kötekten anlar misali dayağı yersiniz. Eğer protesto edecekseniz edersiniz protestonuzu taşkınlık yapmadan dağılır gidersiniz. Sonuçta kanun var nizam var. İzin alınmış bir gösteri protesto yapıyorsanız ve kurallara uyuyorsanız kimse size karışmaz müdehale etmez uslubunuzla edersiniz protestonuzu. Yok biz kanun nizam takmayız üniversite öğrencisiyiz istediğimizi istediğimiz yerde protesto ederiz diyip birde provakatörlük yaparsanız poliste müdehale eder.

Kanunlar herkes için var arkadaşlar. Eğer özgür olacağız diye kanunları çiğniyorsak cezasınada katlanmalıyız.
Valla hocam tek kelimeyle süper açıklamışsın başka söze gerek yok ...

Bu hamile felan ayakları bence buda provakasyon. bu kadar olayları şiddetli gösteren Medyaya ne demeli ayıp ya olmayan şeyleri bile oldu diyorlar.

E

_elmayra_

Misafir
suç poliste değil onlara bu yetkiyi verenlerde keyfi uygulamalar var. polis istediği kişiyi alıyor evire çevire dövüyor kimse bir şey demiyor sen kimsin ki insanların üzerine botlarla çıkıyorsun joplarla dövüyorsun.. ne çabuk unuttunuz engin ceberin karakolda polis işkencesiyle öldüğünü motorsikletli gencin kafasından vurularak öldürüldüğünü eşiyle kafede kahvaltı yapan adamın tekmelendiği bunu yapanlardan hiç biri bir ceza almadı tabii böyle olunca polis bunları yapması çok doğal o polisler öldürdüğü joplarla dövdüğü tekmelediği kişilerin verdiği vergiyle maaşını alıyor bunu unutmasınlar ayrıca bu kadar şiddet uyguladığı kişierin de bir anne baba evladı olduğunu unutmasınlarr..
aynen öyle.

Aşkaimtisal

Yeni Üye
o polislerin yerinde bende olsam aynısını yapardım... planlayarak oraya gelmiş o öğrenci bozuntuları....! yumurtalar hazırda bekliyormuş meğer.... onların amaçları başka, bu apaçık ortada... Açıkcası ben polislerimize acıdım olayı izlerken...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evet birde olayın yumurta boyutu var, protesto etmek demek insanlara yumurta atmakmı demektir _??? Amaç protesto değil provokasyon, en yumurta atayım polis bana müdahale etsin sonra onu bunu kötüleyeyim. Oh ne ala memleket yok öyle 3 kuruşa beş köfte derler adama.

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
İşte emniyet müdürüne saldıran , sözüm ona haklarını savunan ve ben hamileyim .Beni bu halimle darp ettiler diyen öğrencinin doktor raporu :

Dr. Fatma Gencer'in kaşesini taşıyan raporun, eylemin yapıldığı 4 Aralık 2010 tarihinde saat 14:14'te düzenlendiği görülüyor. Protesto gösterisinden yaklaşık 3 saat sonra hazırlandığı anlaşılan raporda, eylemci Ezgi Özen'in karın ağrısı şikayeti üzerine muayene edildiği dile getiriliyor. İlk muayenesinin ardından Ezgi Özen'in 4 saat sonra tekrar muayene edilmek üzere müşahadeye alındığı da yine hastane raporundan anlaşılıyor.

EMNİYET MÜDÜRÜ'NE SOPAYLA VURDU
Hastane muayenesinde darp ve cebir izine rastlanmadığı açıkça ifade edilen Ezgi Özen'in polisler tarafından dövülmediği gerçeğini ise emniyetteki kamera görüntüleri gösteriyor. Görüntüler, Ezgi Özen'in eylemde ilk sıralarında durduğunu ve Beyoğlu Emniyet Müdürü'ne sopayla vurarak arbedenin fitilini ateşleyen eylemcilerden biri olduğunu ortaya koyuyor. Emniyet Müdürü'nün darp edilmesinin ardından polis tarafından biber gazı sıkılan öğrencilerin kaçışarak olay yerinden uzaklaştığı ve herhangi bir darp olmadığı açıkça muşahade ediliyor.

Kaynak :Habervaktim.com

merveg

Özel Üye
İşte emniyet müdürüne saldıran , sözüm ona haklarını savunan ve ben hamileyim .Beni bu halimle darp ettiler diyen öğrencinin doktor raporu :

Dr. Fatma Gencer'in kaşesini taşıyan raporun, eylemin yapıldığı 4 Aralık 2010 tarihinde saat 14:14'te düzenlendiği görülüyor. Protesto gösterisinden yaklaşık 3 saat sonra hazırlandığı anlaşılan raporda, eylemci Ezgi Özen'in karın ağrısı şikayeti üzerine muayene edildiği dile getiriliyor. İlk muayenesinin ardından Ezgi Özen'in 4 saat sonra tekrar muayene edilmek üzere müşahadeye alındığı da yine hastane raporundan anlaşılıyor.

Hastane muayenesinde darp ve cebir izine rastlanmadığı açıkça ifade edilen Ezgi Özen'in polisler tarafından dövülmediği gerçeğini ise emniyetteki kamera görüntüleri gösteriyor. Görüntüler, Ezgi Özen'in eylemde ilk sıralarında durduğunu ve Beyoğlu Emniyet Müdürü'ne sopayla vurarak arbedenin fitilini ateşleyen eylemcilerden biri olduğunu ortaya koyuyor. Emniyet Müdürü'nün darp edilmesinin ardından polis tarafından biber gazı sıkılan öğrencilerin kaçışarak olay yerinden uzaklaştığı ve herhangi bir darp olmadığı açıkça muşahade ediliyor.

teşekkürler konuya ayrı bir aydınlık getirdin sosyolog_60.ama hala diretenler var ben pes diyorum

eebru

Özel Üye

fazla söze ne gerek ya işte herşeyi anlatıyor.. :alkış

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
teşekkürler konuya ayrı bir aydınlık getirdin sosyolog_60.ama hala diretenler var ben pes diyorum
Bu belgelere rağmen inanmayanlar , ıslak imzalarıda yalanladılar ama olsun .Onlar yalanlasın biz belgeleriyle açıklayalım.O öğrencilere gerçekten yazık , geleceklerini mahvediyorlar.... Allah akıl fikir versin , ne diyelim...

E

_elmayra_

Misafir
Herkes aklanma derdinde.Bir tartışma varsa ortada iki tarafında suçu vardır.Polisi sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermek size ne katıyor anlamıyorum.Hakkını arayan öğrenci topluluğu var ortada.Doğru ya da yanlış seslerini duyurmaya çalışıyorlar.Korkmuyorlar,sinmiyorlar,cesurlar..Herşeyi bırakın ben bunu bile takdir ediyorum.
Bu ülkede düzene karşı çıkan herkes harcandı,dövüldü,kovuldu.Bu öğrenciler de harcanacak.Eğitim hayatları bitecek belki.Aptal olduklarından mı? Olaya tek taraflı bakıyorsun diyenler biraz da öğrencilerin tarafından bakın.Yumurtadan ölen biri olmadı bugüne kadar.Yavaş yavaş öldürecekler bu çocukları.Yazık

brkpp

Yeni Üye
Polisin şimdi iyi zamanı eskiden daha kötüydü şimdi bir polisin yanına gidip adres sorabiliyorsun. Eskiden mümkün müydü bu?

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Elbette değildi kılığına tipine göre muamele yapılıyordu insanlara . Polise selam vermeye çekinirdi insanlar , bugünlere şükür ...

AsenA_38

Yeni Üye
bölgeye göre şehre göre fark mı ediyor acaba anlamadım ki bizim burdakiler gayet artist hala değişen bişey yok

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara